Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

    W dniu 4 października w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewcząt z roczników 2010 i 2011 w rywalizacji drużynowej zajęła 8 miejsce, w skład której weszły: Maja Florek, Maja Ora, Łucja Wysok, Lena Kisiel, Kinga Kusak, Zuzanna Wronisz. Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

    30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.
    Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.
    Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!
    W klasach I-III obowiązywał "Ruchowy plan lekcji" czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci  mogły wzajemnie uczyć się o kulturze, języku i geografii Polski i Ukrainy.
    Natomiast w klasach IV-VI przeprowadzone zostały zawody w skokach na skakance.

  • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych

    W dniu 28 września w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewcząt z roczników 2010 i 2011 w rywalizacji drużynowej zajęła 5 miejsce, w skład której weszły: Maja Florek, Maja Ora, Łucja Wysok, Lena Kisiel, Kinga Kusak, Zuzanna Wronisz. W biegach indywidualnych naszą szkoły reprezentowali: Izabela Tołubińska, Aleksandra karczmarz, Wiktor Pomorski, Antoni Wojciechowski, Paweł Demucha. Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej

    28 września 2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sernikach odbyła się akcja Narodowego Czytania, w którą włączyli się uczniowie klasy 8. : Wioletta Demucha, Alicja Chmielewska, Filip Warda, Anastazja Bicka i Natalia Brudkowska. W tegorocznej edycji uczniowie zaprezentowali utwory ze zbioru poezji A. Mickiewicza- „Ballad i romansów” takie jak: „Świtezianka”, „Powrót taty”, „Pani Twardowska”. Każda interpretacja utworu wzbudzała pozytywne odczucia i była nagradzana gromkimi brawami.

  • SPRZĄTANIE ŚWIATA

    Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbyła się w Polsce po raz dwudziesty dziewiąty i przebiegała pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze!". Krajowym patronem i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Nasza Ziemia

    Nasi uczniowie w dniu 23 września 2022 r. przyłączyli się do akcji. Porządkowali teren wokół szkoły, boisko, drogę prowadzącą do lasu, w stronę początku miejscowości Wola Sernicka oraz Zagród.

    Nie zaśmiecajmy środowiska, segregujmy odpady!

  • POKAZY Z FIZYKI

    W tym roku, w dniu 22 września mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej już sześćdziesiątej drugiej edycji Pokazów z fizyki, które odbywają się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, a organizuje je Instytut Fizyki, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe.

    Prowadzący w bardzo ciekawy, nierzadko humorystyczny sposób przedstawili zagadnienia z fizyki płynów, ruchu obrotowego, światła i oka oraz elektrostatyki.

    Dowiedzieliśmy się między innymi jakie zjawiska mogą zachodzić na powierzchni oraz na dowolnej głębokości cieczy o różnych gęstościach i współczynnikach lepkości, co to jest i jak zachowuje się ferrofluid w polu magnetycznym, co dzieje się z cieczą poddaną ruchowi obrotowemu, dlaczego obiekty znikają w Trójkącie Bermudzkim, jak można utrzymać ciężki (15 kg) wirujący bąk dosłownie w dwóch palcach, jak powstaje burza i działa jonolot, jak wygenerować prąd o bardzo dużym napięciu, jak korygować wady wzroku oraz zobaczyć świat w świetle sodowym, w jakim celu Jean Foucault skonstruował swoje wahadło o długości 67 metrów z mosiężnym obciążnikiem o masie 28 kg, gdzie można zaobserwować siły Coriolisa, na jakiej zasadzie działa latawiec, który wcale nie potrzebuje wiatru do lotu, bo wiatr wytwarza sobie sam.

    Uczniowie mogli brać udział w doświadczeniach. Dali się więc naelektryzować, zamknąć w klatce Faradaya oraz spróbowali strzelania do celu siedząc na krześle obrotowym.

    Do zobaczenia na kolejnej takiej lekcji fizyki za rok!

  • WYBORY DO SU

    15 września 2022 roku odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach. Po przeliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne.

    Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego została Julia Furtak ucz. klasy V a jej zastępcą Izabela Tołubińska ucz. kl. VII. W skład rady Samorządu Uczniowskiego weszli również Zuzanna Szymankiewicz ucz. kl. VIII, Radosław Marzęda ucz. kl. VIII i Zuzanna Wronisz ucz. kl. V.

    Opiekun SU – pan Mateusz Lejkowski

    Pomoc Opiekuna SU – pani Barbara Sagan

    Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

  • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

    Nasi uczniowie, jak co roku, odbyli próbną ewakuację na wypadek pożaru. 5 września bezbłędnie zareagowali na alarm i sprawnie wyszli na szkolne boisko. Ku zdziwieniu dzieci, obok wozów straży pożarnej, czekały tam na nich policyjne i wojskowe pojazdy. Okazało się, że służby połączyły siły w ramach kampanii „Bezpieczny powrót do szkoły”. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Straży Pożarnej i 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyjaśnili cele akcji i zaprosili do nauki i zabawy.

    Symulacja wypadku drogowego pokazała uczniom jak przebiega akcja ratownicza, ilu ludzi i sprzętu jest w nią zaangażowanych. Uczniowie wyciągnęli właściwe wnioski – „Stosuj się do przepisów”, „Zachowaj ostrożność”, „Korzystaj z odblasków”. Duże wrażenie wywarło rozcinanie wraku, wydobywanie ofiar i akcja gaśnicza.

    Kolejnym etapem akcji był kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci na fantomie Stefanie mogły w praktyce wykazać się nabytymi umiejętnościami. Przypomniały sobie numery alarmowe.

    Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Terytorialsów. To tam po przybraniu barw ochronnych, mogły swobodnie przymierzać hełmy, maski przeciwgazowe, ubrania maskujące i poznawać rożne rodzaje broni, używać map i lornetek.

    Przy pięknej pogodzie, w atmosferze pikniku, dzieci z bliska obserwowały jak wygląda zawód policjanta, strażaka, ratownika czy żołnierza. Wcielały się w role prowadząc policyjny motocykl, układając rannego w pozycji bocznej ustalonej, przeładowując broń czy unosząc się w strażackiej zwyżce.

    Dziękujemy mundurowym za poświęcony czas, humor i anielską cierpliwość. Wielu z nich wykazało się zdolnościami pedagogicznymi, co dzieciaki doceniły i uśmiechem nagrodziły ich życzliwość.

  • NARODOWE CZYTANIE

    Dnia 2 września 2023r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2022. Podczas tegorocznej jedenastej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy się wspólnie aby czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Prezydent Andrzej Duda skierował z tej okazji list, który został przeczytany na wstępie akcji:

    -Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą.

    Następnie uczniowie poszczególnych klas IV-VIII czytali wybrane utwory tj: „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „Świtezianka”, „Świteź”.

    Uczniowie klas młodszych oglądali zaś krótki animowany filmik „Pani Twardowska”.

    Akcję Narodowego Czytania przygotowały pani Magdalena Barszczyk i pani Elżbieta Oniszko. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w propagowanie czytelnictwa.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  2022/2023 w naszej szkole miało miejsce o godzinie 10.15. w sali teatralnej. Uświetnili je swoją obecnością zaproszeni goście: ks. Zbigniew Karbowniczek – proboszcz parafii Serniki oraz pan Paweł Woźniak – wójt gminy Serniki. Uroczystości szkolne poprzedziła msza święta o godz. 9.00  w Kościele pw. św. Marii Magdaleny, na której zgromadzili się uczniowie i nauczyciele ze szkół należących do parafii Serniki.  Przed wystąpieniem dyrektora, pana Andrzeja Karczewskiego, nastąpiło wprowadzenie sztandaru i został odśpiewany hymn. 1 września to ważna data nie tylko dlatego, że rozpoczyna się wtedy rok szkolny.  W tym dniu,  w 1939 r. nastąpił atak Niemiec na Polskę, który rozpoczął  drugą wojnę światową. Minutą ciszy uczciliśmy tych, którzy zginęli walcząc o swoją i naszą wolność.  Przy tej okazji pan dyrektor wspomniał także o wojnie toczącej się w Ukrainie i tych, którzy codziennie oddają życie broniąc swojej ojczyzny. Następnie dokonał uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 przekazując życzenia od Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji i Nauki. Po przywitaniu wszystkich zebranych, przedstawił uczniom nauczycieli, którzy będą ich uczyli. W tym roku w naszej szkole będzie się uczyć  w klasach I - VIII 90 uczniów. Oddział przedszkolny 5 i 6 -  latków liczy 21 dzieci.  Od 1 września rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą 3 i 4- latki, dla których został utworzony, z projektu gminnego, dodatkowy oddziału przedszkolny. W związku z obowiązkiem zatrudnienia specjalistów w szkołach, w tym roku szkolnym pracę nauczycieli i pedagogów specjalnych będzie wspierać pani psycholog. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście. Przyłączając się do ich życzeń, uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom satysfakcjonującej współpracy ze szkołą.

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    Harmonogram uroczystości rozpoczęcia

    roku szkolnego 2022/2023

    w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej:

     

    • 9.00 - Msza święta w kościele parafialnym w Sernikach dla wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkół z terenu parafii,
    • około godz. 10.00 - zapraszamy  na uroczyste rozpoczęcie w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej,

    autobusy:

    • I autobus wyjazd z Brzostówki godz. 8.15 - Nowa Wieś- Wólka Zabłocka- Wola Sernicka przy szkole około 8.40 - Serniki (tym autobusem jadą dzieci z Woli Sernickiej)
    • II autobus wyjazd z Woli Sernickiej spod szkoły o godzinie 8.15 - Kolonia Wola Sernicka - Nowa Wola - Czerniejów - Kolonia Serniki - Serniki

    Powrót około 11.15

  • PODRĘCZNIKI DO RELIGII ROK SZKOLNY 2022/23

    Wszystkie podręczniki wydało Wydawnictwo GAUDIUM

    Klasa I szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika: BÓG NASZYM OJCEM - Redaktor: ks. Piotr Goliszek, (Część 1 i 2)

    Klasa II szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika: BÓG DAJE NAM JEZUSA - Redaktor: ks. Piotr Goliszek (Część 1 i 2)

    Klasa III szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika: JEZUS PRZYCHODZI DO NAS - Redaktor: ks. Piotr Goliszek (Część 1 i 2)

    Klasa IV szkoły podstawowej

     Tytuł podręcznika: JESTEM CHRZEŚCIJANINEM - Redaktor: ks. Waldemar Janiga + Karty pracy(ĆWICZENIA)

    Klasa V szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika - BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA - Redaktor: ks. Waldemar Janiga+ Karty pracy(ĆWICZENIA)

    Klasa VI szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika - JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA - Redaktor: ks. Waldemar Janiga+ Karty pracy(ĆWICZENIA)

    Klasa VII szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika - BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ - Redaktor: ks. Waldemar Janiga+ Karty pracy(ĆWICZENIA)

    Klasa VIII szkoły podstawowej

    Tytuł podręcznika: Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE - Redaktor: ks. Paweł Mąkosa+ Karty pracy(ĆWICZENIA)

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej odbyło się 24 czerwca 2022r. Uroczystości zostały poprzedzone mszą świętą w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Sernikach. Po zakończeniu nabożeństwa cała społeczność zgromadziła się w świetlicy szkolnej. W tym roku szkolnym uczęszczało do oddziału przedszkolnego 23 dzieciaków, do klas I -VIII 94 uczniów. Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadził Pan Dyrektor Andrzej Karczewski. Wychowawcy wręczyli nagrody książkowe za świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie z najwyższą średnią powyżej 4,75 otrzymali stypendium motywacyjne – nagrody pieniężne.

    W tym roku zostało nagrodzonych 13 uczniów :

    Klasa IV Julia Furtak, Karol Jedut

    Klasa V Kinga Kusak, Lena Kisiel

    Klasa VI Wiktoria Grzegorzyca, Matylda Ciesielska, Izabela Tołubińska, Maja Florek

    Klasa VII Michał Gawdziński, Filip Warda

    Klasa VIII Kinga Pożarowszczyk, Jakub Marzęda, Oliwia Błaszczak

    Za wysokie osiągnięcia sportowe nagrody rzeczowe otrzymali:

    Klasa III Aleksandra Karczmarz

    Klasa VII Maria Karczmarz, Zuzanna Kozioł

    Klasa VIII Jarosław Barszczyk, Karol Karczmarz, Radosław Korsacki, Jakub Marzęda, Bartosz Pietrzela, Krystian Skubisz

    Podczas uroczystości Pan Dyrektor podziękował rodzicom, którzy wspierali szkołę swoją pracą i zaangażowaniem.

    Następnie nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły przez uczniów klasy ósmej - uczniom klasy siódmej.

    Nowy poczet sztandarowy w składzie:

    I skład: Dawid Zagajski, Wioletta Demucha, Alicja Chmielewska

    Na koniec części oficjalnej Pan Dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za pracę w tym roku szkolnym. Następnie wychowawcy wraz z uczniami udali się do klas w celu rozdania pozostałych świadectw dyplomów oraz nagród książkowych dla przedszkolaków i uczniów klas I – III.

    Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy udanego i bardzo zasłużonego wypoczynku!

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    24.06.2022 r.

    Msza święta dla dzieci na zakończenie w kościele w Sernikach o godz. 9.30

    Uroczyste zakończenie w szkole o godz. 10.30

    KURSY AUTOBUSÓW – PRZYJAZDY

    I – Wólka Zawieprzycka 8.40

    Brzostówka 8.45

    Nowa Wieś 8.50

    Wólka Zabłocka 9.05

    Wola Sernicka 9.10

    Serniki

    II – Kolonia Serniki 8.10, Czerniejów 8.15, Nowa Wola – Ten autobus przywozi dzieci do szkoły w Nowej Woli

    II- Wola Sernicka na początku wsi( przystanek koło sklepu) 8.50

    Kolonia Wola Sernicka 8.45

    Nowa Wola 9.00

    Czerniejów 9.10

    Kolonia Serniki 9.15

    Serniki

    Autobusy dowożą dzieci do kościoła w Sernikach na mszę świętą o godz. 9.30

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole w salce teatralnej o godz. 10.30 a następnie z wychowawcami w klasach.

    AUTOBUSY odwozy około godz. 11.45

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, 21 – 107 Serniki, tel. 81 851-00-54, zaprasza do składania ofert na usługi:

    1. „ Sprzątanie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej z salką”

    2. „ Sprzątanie w Szkole Podstawowej (budynek po Gimnazjum i hala sportowa)”

    3. „ Obsługa kuchni i stołówki szkolnej (200-300 obiadów)wraz z cateringiem do innych szkół na terenie gminy Serniki”

    4. „ Obsługa kotła centralnego ogrzewania”

    Określenie przedmiotu zamówień:

    1. Sprzątanie (łącznie z placem szkolnym) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej    w Woli Sernickiej (w tym koszenie trawy na placu i boisku szkolnym oraz przed ogrodzeniem szkoły przy chodniku), przez okres: od 01.08.2022 r. do 30.06.2023 r.

    2. Sprzątanie(łącznie z placem szkolnym) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej (budynek po Gimnazjum i hala sportowa) (w tym koszenie trawy na placu i boisku szkolnym oraz przed ogrodzeniem szkoły przy chodniku) przez okres: od 01.08.2022 r. do 30.06.2023 r.

    3. Obsługa kuchni i stołówki szkolnej przez okres: od 12.09.2022r. do 16.06.2023r.

    4. Obsługa kotła centralnego ogrzewania oraz wykonywanie drobnych napraw, przez okres: od 15.10.2022r. do 15.04.2023r.

    Opis wymagań stawianych wykonawcy:

    O udzielenie każdego z zamówień mogą ubiegać się wykonawcy, którzy mają doświadczenie

    zawodowe tzn. realizowali usługi o tym samym lub podobnym charakterze.

    Zawartość oferty.

    Dla ważności oferty cenowej musi ona zawierać następujące dokumenty:

    - wypełniony formularz oferty na załączonym druku – druk do pobrania w załącznikach

    na stronie https://spwolasernicka.edupage.org/ lub u dyrektora Szkoły Podstawowej w dniach 15 – 22.06.2022 r.

    w godzinach 8.00 – 10.00

    - oświadczenie o nie zaleganiu płatności do ZUS i Urzędu Skarbowego

    - w przypadku usługi nr 4 dokumenty potwierdzające kwalifikacje

     

    Forma, miejsce i termin złożenia oferty:

    - ofertę należy składać w zaklejonej kopercie do dnia 22.06.2022 r., do godz. 9.00

    w siedzibie zamawiającego osobiście lub pocztą na adres zamawiającego,

    - na kopercie należy umieścić nazwę i adres wykonawcy, nazwę i adres zamawiającego oraz

    napis: Oferta na wykonanie:

    1. „ Sprzątanie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej z salką”

    2. „ Sprzątanie w Szkole Podstawowej (budynek po Gimnazjum i hala sportowa)”

    3. „ Obsługa kuchni i stołówki szkolnej wraz z cateringiem”

    4. „ Obsługa kotła centralnego ogrzewania”

    - oferta otrzymana przez zamawiającego po ww. terminie zostanie zwrócona wykonawcy bez otwierania,

    - wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem upływu do jej składania.

    Miejsce i termin otwarcia oferty cenowej:

    - otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 22.06.2022r. o godz. 10.00 w siedzibie zamawiającego. Osoby składające oferty o wynikach zostaną powiadomieni telefonicznie.

    Warunki do podpisania umowy:

    Osoba, która złożyła najkorzystniejszą ofertę będzie zobowiązana do dostarczenia dokumentów wymaganych przez zamawiającego na 7 dni przed zawarciem umowy. O niezbędnych wymaganych dokumentach zamawiający poinformuje oferenta po wybraniu oferty. W przypadku niedostarczenia niezbędnych dokumentów w wyznaczonym terminie Zamawiający może odstąpić od podpisania umowy i zaproponować zawarcie umowy kolejnemu z oferentów, który złożył ofertę na wykonanie danej usługi.

     

     

     

    FORMULARZ OFERTY

     

     

    Przedmiot zamówienia …………………………………………………………………………………

    Zamawiający …………………………………………………………………………. ……..

    Oferent

    …………………………………………………………………………………

    Cena oferty (brutto) ………………………………………………………………………………… Okres realizacji ………………………………………………………………………………… Podpis …………………………………………………………………………………

    Telefon kontaktowy:

     

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    Z okazji platynowego jubileuszu panowania królowej Elżbiety II   uczniowie klas IV-VII wzieli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Przez miesiąc poszukiwali informacjii i odpowiadali na pytania na platformie Google Classroom dotyczące wielu różnych dziedzin np.: kultury, geografii. Finalnie uczniowie rozwiązali test online, który wyłonił laureatów:

    I miejsce Marek Wróbel kl. VII

    II miejsce Michał Gawdziński kl. VII

    III miejsce Anastazja Bicka kl. VII

  • POMAGAMY

    14 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie dla Marcelka Majka, który zbiera na kosztowną operację nóżek. Uczniowie wszystkich klas z przedszkolakami włącznie włączyli się do akcji przynosząc pyszne słodkości.Pamiętajmy - Dobro wróci do nas.

  • DZIEŃ DZIECKA

     3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. W tym dniu nie było zajęć dydaktycznych. Na pierwszej lekcji odbył się długo oczekiwany, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, mecz między rodzicami a uczniami. Rodziców reprezentowali:  pani Aneta Kowalczyk i pani Marzena Hodun oraz panowie: Józef Barszczyk, Marcin Barszczyk, Łukasz Dzięcioł, Ireneusz Karczmarz, Michał Serwin, Marek Skubisz i Marcin Zagajski wspierani przez dyrektora naszej szkoły p. Andrzeja Karczewskiego. W drużynie przeciwnej znaleźli się uczniowie: Joanna Barszczyk, Jarosław Barszczyk, Oliwia Błaszczak, Jakub Marzęda, Krystian Skubisz (klasa VIII), Jakub Borzęcki, Michał Gawdziński. Filip Warda, Marek Wróbel, Dawid Zagajski (klasa VII), Izabela Tołubińska (klasa VI), Maja Ora i Łucja Wysok (klasa V), Nikola Chrzan i Julia Furtak (klasa IV) oraz Aleksandra Karczmarz z  klasy III. Mecz sędziował uczeń klasy VIII - Karol Karczmarz.  Obie drużyny dały z siebie wszystko. Niestety uczniowie byli niepocieszeni, bo w  tym roku lepszymi graczami okazali się rodzice, którzy wygrali 14: 11.  Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

    Przed dalszymi zmaganiami sportowymi, udaliśmy się  w odwiedziny do wioski Smerfów. W magiczny świat zabrali nas uczniowie klasy II i III, którzy należą do kółka teatralnego prowadzonego przez p. Barbarę Sagan. Oprócz dobrej zabawy wynieśliśmy z przedstawienia przesłanie: 

    Ważne jest, by dobrym być, by z innymi w zgodzie żyć.                                                  Lepiej mieć przyjaciół wkoło, wtedy wszystkim jest wesoło.                                              Bo dobrym być się opłaca, gdyż dobro zawsze powraca.

    Nie była to jedyna tego dnia możliwość zaprezentowania swoich talentów. Czekał nas jeszcze pokaz tańca, przygotowany przez panią Małgorzatę Kuszewski, w wykonaniu uczniów, którzy chodzą na zajęcia taneczne w naszej szkole. Obchody Dnia Dziecka zakończyliśmy na boisku szkolnym. Odbył się kolejny mecz, tym razem tylko między uczniami,  były też zawody w przeciąganiu liny oraz inne konkurencje sportowe.                 Rada Rodziców zasponsorowała słodycze i lody, które były miłym dodatkiem do przygotowanych atrakcji. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka. 

  • WYCIECZKA SZKOLNA


     

    2 czerwca 2022 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III wyruszyli do Krainy Rumianku - niezwykłego zakątka na Polesiu Lubelskim w miejscowości Hołowno.

    W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztacie „Mydełka glicerynowe”, wykonując kolorowe i pachnące mydełka. Dowiedziały się również o historii mydła i jego rodzajach. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje ślicznie zapakowane mydełka do domu na prezent dla bliskiej osoby. Drugim warsztatem, w którym uczestniczyły dzieci były „Kolorowe kukiełki”. Dzieci samodzielnie lepiły z ciasta ciekawe ciasteczka. Wypieki zabrały ze sobą. Mimo deszczowej pogody dzieci zwiedziły osadę, odwiedziły plac zabaw. Pobyt w Krainie Rumianku na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci.

  • Wycieczka na Roztocze

    W dniach 30 maja i 1 czerwca uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wraz z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi uczestniczyli w wycieczce na Roztocze. Pierwszego dnia zwiedzanie zaczęliśmy w Zamościu od Podziemnej Trasy Turystycznej w Bastionie VII. Trasa licząca około pól kilometra, prowadziła nas podziemnymi korytarzami, galeriami strzelniczymi oraz  kazamatami. Dzięki przekazom przewodnika poznaliśmy historię  Zamościa i jego założyciela hetmana Jana Zamojskiego.  Następnie udaliśmy sie na rynek, gdzie braliśmy udział w grze miejskiej. Poprzez zaangażowanie się w grę poznaliśmy najważniejsze zabytki oraz wydarzenia historyczne związane z Zamościem. Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca, gdzie odbyliśmy wycieczkę na Bukową Górę oraz na Stawy Echo. Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiadokolacje oraz zakwaterowanie w Suścu. Po zapadnięciu zmroku wyruszyliśmy na nocną grę terenową.  Podczas gry wykorzystywaliśmy odbiorniki GPS, kompasy oraz klasyczne elementy zajęć survivalowych. Ponadto śpiewaliśmy wcześniej poznane piosenki. Nasze nocne zmagania zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.  Drugi dzień rozpoczęliśmy pieszą wycieczką do Rezerwatu Nad Tanwią. Kolejnym punktem, który zwiedziliśmy, był Rezerwat Czartowe Pole. Następnie pojechaliśmy do Józefowa, gdzie weszliśmy na wieżę widokową, żeby obejrzeć  kamieniołom, który jest wizytówką tego miejsca. Ostatnim punktem naszego zwiedzania był Rezerwat Święty Roch w Krasnobrodzie. Po przejściu znaleźliśmy się nad zalewem. Stamtąd udaliśmy sie na obiad oraz w drogę powrotną do domu.

strona: