Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK CHOINKOWYCH I SANDOMIERZA

    Dnia 23.11.2022 roku odbyła się wycieczka turystyczno – edukacyjna. Głównym celem było zwiedzanie Sandomierza oraz wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.
    Uczniowie mogli podziwiać zabytki Sandomierza oraz zbrojownię. Odwiedzili również fabrykę bombek choinkowych, gdzie zapoznali się z technologią produkcji ozdób świątecznych. Poznali kolejne etapy procesu powstawania bombek i dowiedzieli się, że każda z nich jest malowana ręcznie. Po zwiedzeniu fabryki każdy uczeń miał możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić własną bombkę, którą później otrzymał.
    Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach zawisną własnoręcznie wykonane „piękne kolorowe bombki”.
    Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

  • Dyskoteka andrzejkowa i ...

    W naszej szkole dnia 22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa oraz wspólne oglądanie meczu Polska - Meksyk. Według własnych upodobań uczniowie mogli tańczyć przy ulubionych rytmach lub też kibicować naszej reprezentacji podczas meczu mistrzostw świata w Katarze. W miedzy czasie dla naszych kibiców jaki tancerzy czekały ulubione pizze.

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    Dnia 22 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie ,,hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

    Życzliwość to cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze.

    Cała społeczność szkolna swoją radość i entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze, tym sposobem był to Dzień Koloru Żółtego. . Każdy również otrzymał order życzliwości. Na korytarzu zawisła gazetka przedstawiająca tematykę dotyczącą hasła dnia. Zorganizowaliśmy konkurs na Króla i Królową Życzliwości każdej klasy. Przez tydzień uczniowie obserwowali siebie nawzajem, aby dzisiaj zagłosować i nadać tytuły Króla i Królowej Życzliwości. Uczniowie starali się być jak najbardziej pomocni, wyrozumiali, serdeczni, sympatyczni czy empatyczni.

    Królem i Królową Życzliwości zostali:

    Oddział przedszkolny: Jakub Jankowski, Iga Onyszko.

    Klasa I: Eryk Łuszczyński, Lena Szymankiewicz.

    Klasa II: Arkadiusz Kozak, Julia Olejnik.

    Klasa III: Antoni Kozioł, Zuzanna Wójcik.

    Klasa IV: Paweł Demucha, Melania Kępa.

    Klasa V: Wiktor Pomorski, Zuzanna Wronisz.

    Klasa VI: Oliwier Błaszczak, Łucja Wysok.

    Klasa VII: Szymon Mitura, Maja Florek.

    Klasa VIII: Jakub Borzęcki, Agnieszka Piesta.

    Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

     

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW...

    Jednym z podstawowych celów edukacji jest kształtowanie postaw patriotycznych. Chcielibyśmy by nasi uczniowie byli otwarci na inne kultury ale przede wszystkim kochali swoją ojczyznę, szanowali polskie dziedzictwo, znali historię i swoje obowiązki obywatelskie.

    Dziękujemy organizatorom XVII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce za spotkanie 17 listopada, umożliwienie naszym uczniom udziału w wydarzeniu kulturalnym w roli twórcy i odbiorcy. Jesteśmy wdzięczni za miłe przyjęcie oraz przybliżenie tradycji narodowych, rozbudzanie poczucia przynależności do lokalnej społeczności, kraju.

    Gratulujemy naszym laureatom konkursu:

    Matylda Ciesielskia z kl. VII - III miejsce w kategorii "soliści kl. IV-VIII" z piosenką "Niepodległa, niepokorna"

    Wiktor Onyszko, Filip Polak, Szymon Węgrzyn,  z kl. I -  III miejsce w kategorii "zespoły".

     

  • Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym

    W dniu 15 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały Maria Karczmarz, Zuzanna Kozioł oraz Izabela Tołubińska. Dziewczęta ukończyły turniej na I miejscu i awansowały do Mistrzostw Województwa.  Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy sukcesów sportowych.

  • POMAGAMY ...

    W dniu 11.11.2022r. Uczennice Anaztazja i Alicja Bickie wraz z tatą  Markiem Bickim wzięli udział w 7 Biegu Niepodległości w Lublinie

  • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O NIEPODLEGŁEJ

    Z okazji obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dnia 09.11.2022 roku został przeprowadzony w klasach I-VIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Niepodległej.

    Uczniowie podczas lekcji wychowawczych zapoznali się z filmikami edukacyjnymi dotyczącymi odzyskania przez Polskę niepodległości, patriotyzmu, symboli narodowych a także legend związanych z powstaniem państwa polskiego. Następnie dwóch przedstawicieli z każdej klasy zmagało się z otwartymi pytaniami dotyczącymi informacji z filmików. Konkurs został podzielony na trzy kategorie: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Wszyscy znakomicie odpowiedzieli na pytania i otrzymali maksymalną liczbę punktów, w związku z czym każda klasa zdobyła I miejsce w konkursie. Klasy otrzymały dyplomy, a przedstawiciele klas słodkie upominki.

    Gratulujemy wiedzy i życzymy również wysokich wyników w innych konkursach.

  • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

    W dniu 7 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej Naszą szkołę reprezentowały Maria Karczmarz, Zuzanna Kozioł oraz Izabela Tołubińska. Po rozegraniu wszystkich meczów  dziewczęta ukończyły turniej na I miejscu i awansowały do Mistrzostw Rejonu.  Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Akcja: "Polskie Smyki dzieciom z Afryki"

    Nasza Szkoła dołączyła do III edycji akcji : „Polskie Smyki dzieciom z Afryki” organizowanej przez Fundację Pro Spe oraz Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Plaster Miodu”. Celem naszego działania jest zebranie przez uczniów, rodziców, kadrę nauczycielską i pracowników szkoły opatrunków i artykułów medycznych. Zebrane przedmioty trafią do szpitali i ośrodków zdrowia w Kamerunie i Republice Środkowej Afryki. Gorąco zachęcamy do niesienia pomocy i otwarcia serc na potrzeby
    innych.

    Dla maluchów z Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki zbieramy:
    • bandaże elastyczne rozmiar 10, 12, 15,
    • plastry chirurgiczne 15cm i większe,
    • gaziki nasączone alkoholem,
    • kompresy gazowe, duże jałowe,
    • woda utleniona i omtenisept,
    • skalpele jednorazowe,
    • mleko modyfikowane,
    • żywność specjalnego użytku medycznego,
    • podkłady higieniczne,
    • szczoteczki i pasty do zębów,
    • witaminy oraz suplementy.

  • PAMIĘTAMY...

    Dnia 27.10. 2022 roku do akcji sprzątania grobów księży pracujących w naszej parafii oraz  poległych żołnierzy na cmentarzu w Sernikach włączyli się uczniowie: klasa IV – Zuzanna Wróbel, Aleksandra Karczmarz; klasa V – Zuzanna Wronisz; klasa - VII Zuzanna Furtak; klasa VIII – Zuzanna Szymankiewicz, Zuzanna Kozioł, Maria Karczmarz, Wioletta Demucha, Maja Marzęda, Agnieszka Piesta, Dawid Zagajski wraz z panem dyrektorem Andrzejem Karczewskim, opiekunami– panią Anną Tchórz, panią Bożeną Dycha, panią Justyną Piłka. W sprzątaniu pomagali pani Magdalena Kozioł – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Monika Karczmarz wraz z naszym przedszkolakiem Ignasiem. Ładna pogoda, zapał, ręce gotowe do pracy - to wszystko dało efekty. Ziemne groby, pomniki stały się dostojnym i przede wszystkim dostępnym dla odwiedzających miejscem pamięci. Po wykonaniu prac porządkowych wspólnie chwilą modlitwy i zadumy uczciliśmy pamięć zmarłych. Wszystkim, którzy włączyli się do sprzątania – bardzo dziękujemy.

  • LEKCJA BIBLIOTECZNA

     

     

                        W dniu 26.10.2022 roku w Bibliotece Publicznej w Woli Sernickiej odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej. Celem zajęć było poznanie podstawowych elementów budowy książki. Uczniowie zapoznali się   z   książkami o różnych kształtach, oprawach z obwolutą bez obwoluty oraz z bogatą szatą graficzną. Na podsumowanie zajęć otrzymali krzyżówkę.

  • INNOWACJA PEDAGOGICZNA


     


     


     

    Innowacja pedagogiczna

    CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

    Międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa

    wśród uczniów klas I – III.

    W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od 03 października 2022 r. wprowadzony został projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie

    „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”
    Tegoroczna edycja pod kryptonimem
    PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE
    stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie,
    uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej,
    ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

    Projekt doskonale wplata się
    w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.


     

    CELE PROJEKTU:

    • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

    • rozwijanie aktywności czytelniczej,

    • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

    • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

    • zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,

    • wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,

    • integracja zespołu klasowego,

    • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

     

    Projekt będzie realizowany od 03 października 2022 roku do 31 maja 2023 roku.

    SKŁADA SIĘ Z TRZECH MODUŁÓW:

     

    I MODUŁ od 03.10.2022r. do 31.12.2022r.

     

    PODRÓŻE PO POLSCE

     

    II MODUŁ od 01.01.2023r. do 31.03.2023r.

     

    PODRÓŻE PO EUROPIE

     

    III MODUŁ od 01.04.2023r. do 31.05.2023r.

     

    PODRÓŻE PO ŚWIECIE

  • PASOWANIE NA UCZNIA 2022

    OBIECUJEMY, ŻE NIE ZAWIEDZIEMY!

     

    25 października 202 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

    To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli a także rodziców.

    Na ceremonii obecni byli: pan Paweł Woźniak wójt Gminy Serniki, dyrektor szkoły pan Andrzej Karczewski, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.

    Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie,taneczne oraz wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

    Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Karczewski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej.

    Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki od pana wójta, pana dyrektora, rady rodziców, rodziców, wychowawcy oraz legitymacje szkolne. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

    Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

     

  • Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym

    W dniu 24 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym  dziewcząt i chłopców. W zawodach udziały wzięły drużyny ze szkół: SP Nowa Wola, SP Serniki, PSP Nowa Wieś, SP Brzostówka oraz gospodarze SP Wola Sernicka.
    Naszą szkołę reprezentowali:
    w kategorii IMS dziewcząt: Maria Karczmarz, Zuzanna Kozioł, Izabela Tołubińska - I miejsce i awans do mistrzostw powiatu;
    w kategorii IMS chłopców: Marek Wróbel, Filip Warda, Radosław Marzęda, - II miejsce;
    w kategorii ID dziewcząt: Aleksandra Karczmarz, Julia Furtak, Maj Ora II miejsce;
    w kategorii ID chłopców: Filip Serwin, Filip Polak - V miejsce.
    Turniej przebiegał w miłej atmosferze obfitującej w wiele ciekawych i zaciętych pojedynków.

    Gratulujemy zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2022

    Wielkim kunsztem  wykazuje się nauczyciel,
    który potrafi sprawić,
    że twórcze wyrażanie siebie
    i nabywanie wiedzy staje się
    źródłem radości.”
    ALBERT EINSTEIN

    Dnia 13 października 2022 roku w Szkole Podstawowej im.Marii Konopnickiej w  Woli Sernickiej miała miejsce uroczysta akademia dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

     Młodzi artyści  piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
    Każdy z  nauczycieli otrzymał upominek,który  został zaprojektowany i wykonany przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

    Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Za generalne cele przyjęto upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukację społeczną w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany tydzień zdrowia psychicznego, podczas którego przeprowadzone zostały przez psychologa szkolnego/ wychowawców następujące warsztaty; w klasach 1-3 warsztaty kształtujące prawidłowe zachowania oraz wzmacniające pozytywne relacje w grupie; w klasach 4-8 warsztaty promujące zdrowie psychiczne. Był to dobry czas dla uczniów na zadbanie o siebie i przypomnienie sobie w jaki sposób troszczyć się o swoją głowę i relacje z innymi. Podsumowaniem każdego warsztatu było stworzenie przez uczniów hasła promującego zdrowie psychiczne.

    10 października przedstawiciele samorządu uczniowskiego roznosili po naszej szkole karteczki zawierające wspierające myśli. Z myśli zapisanych na karteczkach chętnie korzystali zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

    Podobnie jak w przypadku zdrowia fizycznego, nikt nie przechodzi przez życie bez problemów ze zdrowiem psychicznym. Wiele z nich jest normalną częścią naszej egzystencji - to dzięki nim uczymy się i rozwijamy. Z czasem również pokonujemy je sami, bądź z pomocą najbliższych. Niestety,w przypadku niektórych osób problemy, które się u nich pojawiają, są na tyle poważne, że wsparcie i wskazówki ze strony przyjaciół czy rodziny są niewystarczające i potrzebna jest wówczas specjalistyczna pomoc.

    Jak zatem pracować nad rozwojem zdrowia psychicznego naszych dzieci?

    O zdrowie psychiczne dbajmy tak, jak o zdrowie fizyczne – starajmy się to robić każdego dnia. Oto kilka propozycji, jak w codziennych relacjach z dziećmi i nastolatkami dbać o ich samopoczucie.

    Zacznijmy od:

    • rozmów na tematy, które są dla was ważne (plany, marzenia, wartości),

    • dostrzegania swoich mocnych stron,

    • wspólnej zabawy (gry, robienie posiłków, wycieczki),

    • wprowadzenia filozofii szacunku (między rodzicem a dzieckiem/nastolatkiem i rodzeństwem),

    • pokazuj swojemu dziecku na swoim przykładzie: optymizm, pozytywne zachowanie, zrozumienie i akceptację uczuć, regulację emocji oraz konstruktywne rozwiązywanie problemów - dziecko uczy się poprzez modelowanie,

    • stwórz jasne oczekiwania i przewidywalne procedury - dziecku łatwiej funkcjonuje się w środowisku, które jest dla niego przewidywalne, i którego zasady są zrozumiałe; to jednocześnie buduje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, daje podstawy do lepszego funkcjonowania społecznego,

    • zadbaj o pozytywną atmosferę w domu – to pomoże dziecku lub nastolatkowi czerpać przyjemność i zainteresowanie życiem,

    • kiedy dziecko przychodzi do Ciebie ze swoim problemem, nie mów do niego: „Nie przesadzaj”, „Nie masz powodu do zmartwień” albo „Zrób coś pożytecznego, to Ci przejdzie”; powiedz zamiast tego, że jesteś dla niego, że zawsze go wysłuchasz i zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, żeby mu pomóc, jeśli zajdzie taka potrzeba,

    • codziennie rozmawiaj z dzieckiem – nie wystarczy zapytać „Jak było w szkole?”; warto pytać o szczegóły i z odpowiedzi dziecka starać się wnioskować, czy nie dzieje się coś niepokojącego,

    • bądź uważny i obserwuj zmiany - jeśli dziecko jest rozdrażnione, nagle traci zainteresowanie swoimi pasjami lub spotkaniami z rówieśnikami, pojawiają się u niego problemy z koncentracją, pogarsza się w nauce lub nie chce chodzić do szkoły, to są to alarmujące sygnały, które świadczą, że dziecko przeżywa trudności.

    Rodzice są pierwszymi osobami, które mogą dostrzec zmiany nastroju lub zachowania, które wydają się nadmierne lub niezwykłe, być może trwające dłużej niż przeciętnie. Jeśli Ciebie, jako rodzica, coś niepokoi i wydaje Ci się, że może wskazywać na problem, nie bój się zgłosić do specjalisty. Kiedy Twoje dziecko nie może wyleczyć kataru, idziesz do pediatry. Kiedy Twoje dziecko od dłuższego czasu chodzi smutne, nerwowe lub zirytowane, warto wybrać się do terapeuty. W obu przypadkach może się okazać, że „To nic takiego”, ale również w obu przypadkach może się okazać, że „To był najwyższy czas na działanie”.

    Jeśli mamy wątpliwości, co zrobić w danej sytuacji, można również zasięgnąć porady Psychologa
    i Pedagoga szkolnego.

    Psycholog Justyna Topyła-Sidor


     

    Źródło: http://myslepozytywnie.pl/publikacje/prezentacje/Prezentacja%207%20Jak%20wspier ac%20zdrowie%20psychiczne%20naszych%20dzieci%20(rodzice).pdf

  • Zbiórka plastikowych nakrętek.

    W naszej szkole zorganizowano akcję, która polegała na zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz wsparcia naszego ucznia Marcela Majek. Chłopiec zmaga się z chorobą genetyczną- dysplazją wielonasadową i potrzebuje pomocy w zebraniu pieniędzy na operację nóżek. Na tenże apel oprócz naszej Szkoły odpowiedzieli również uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce, Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz Szkoła Podstawowa w Sernikach. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym i liczymy w przyszłości na kolejną tak owocną współpracę. Pamiętajmy: „Dobro wraca!”

  • .

    W dniu 10 października 2023r. w naszej szkole przeprowadzono akcję Tabliczki Mnożenia. W tym roku szkolnym zmagania ze znajomości tabliczki mnożenia przeprowadzane były w klasach podczas lekcji matematyki. Chętni uczniowie klas III- VIII ,  było ich 50, sprawdzali się ze znajomości tabliczki mnożenia  w zakresie 100. 36 osób bezbłędnie udzieliło odpowiedzi na pytania, 11 spośród nich także bezbłędnie znają tabliczkę mnożenia w zakresie 500.  Wszystkim chętnym uczniom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

     

  • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

    Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, 29 września 2022 roku została zorganizowana dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV – VIII, która była urozmaicona różnymi zabawami i konkursami.

    Zabawa była wyśmienita, humory dopisywały, a muzyka była tak skoczna, że nogi same rwały się do tańca. Wszyscy chłopcy w otoczeniu dziewcząt, przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie.

    Wszystkim mężczyznom, tym dużym i tym małym, składamy najserdeczniejsze życzenia!

  • .

    .

    Podsumowanie Code Week 2022.

    W dniach od 10.10.2022 r.  do 15.10.2022r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. W naszej szkole od poniedziałku do piątku na zajęciach  lekcyjnych i pozalekcyjnych organizowano różne akcje promujące programowanie. Przeprowadzono m.in.: kodowanie na dywanie, zakodowane obrazy, kubeczkowe wieże kodowanie, programowanie w językach Python oraz Scratch. Na zajęciach wykorzystywano również roboty edukacyjne, oraz drukarkę 3D, są to pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za włączenie się w inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania.

strona: