Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

    W dniu 26  lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców  w kategorii Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Aleksandra Karczmarz, Julia Furtak oraz chłopcy:  Filip Polak, Filip Serwin oraz Szymon Węgrzyn. Po rozegraniu wszystkich meczów  dziewczęta ukończyły turniej na II miejscu, a tym samym awansowały do mistrzostw województwa.  Natomiast chłopcy uplasowali się na V miejscu.  Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • WALENTYNKI

    The rose is red, the violet’s blue,
    The honey’s sweet, and so are you!

     

    Ten tradycyjny wierszyk służył za inspirację dla uczniów, którzy 14 lutego z p. M. Bednarczyk obchodzili Walentynki po angielsku. Na uczniów klas IV, VI, VII oraz VIII czekało wiele wyzwań i atrakcji. Wszystkie były pretekstem do poznania nowych słówek, szlifowania gramatyki i wymowy. Młodzież układała zaproszenia i dialogi niezbędne na randce. Uczniowie śpiewali piosenki karaoke, rozwiązywali krzyżówki oraz wykreślanki, pisali biegane dyktando i romantyczne wierszyki. Nie mogło się obyć bez tworzenia tradycyjnych kartek walentynkowych. Serca i serduszka zostały wykorzystane do aranżacji gazetek, które ozdobiły salę i korytarz szkolny.

  • BAL KARNAWAŁOWY

    Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. Podczas takiego wydarzenia dzieci mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle.  Bal karnawałowy dostarcza wiele pozytywnych emocji i przeżyć nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.                                                               

    W dniu13 lutego 2024 r. w naszej szkole również przygotowały panie dla swoich przedszkolaków i dzieci klas I-III zabawę taneczną połączoną z maskaradą. Można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, piratów, a także Spider-Mana. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które przysporzyły wiele radości najmłodszym. Każde z dzieci zaprezentowało swój stój przed całą społecznością przedszkolną i szkolną. Wszystkie dzieci i te młodsze i starsze bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach.                                                                                          

    Wszystkie dzieci spędziły miło czas, a wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu. 

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023. W naszej szkole podjęte zostały działania propagujące bezpieczne poruszanie się w cyberprzestrzeni z tej okazji na lekcjach informatyki uczniowie wykonywali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Zdjęcia z akcji zostały wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


     

  • Dzień Babci i Dziadka- oddziały przedszkolne

    Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych:  3-4 latki, 5- latki, 6- latki

    W piątek ( 19 stycznia 2023 r. ) oddziały przedszkolne: 3-4 -latki, 5 - latki i 6 – latki uczestniczyły w wyjątkowym przedstawieniu skierowanym do kochanych Babć i Dziadków. Dzieci włożyły wiele serca i pracy aby wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom upominki a następnie razem z nimi spędziły miło czas przy wspólnej herbatce i ciasteczkach.

    Serdecznie dziękujemy drogim Babciom i Dziadkom za przybycie i życzymy dużo zdrowia, radości  i pociechy z wnucząt.

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    "Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

    życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

                   Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

              23 stycznia 2024 roku odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Uczniowie  klas I-III  przedstawiły program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, przedstawienie „O smoku wawelskim” a także gra na dzwonkach. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, wspomnień i bliższego poznania się. Uroczystość przygotowały panie Bożena Dycha, Barbara Borzęcka, Anna Tchórz.


     Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc podczas uroczystości.

  • NOC BIOLOGÓW 2024

    12 stycznia 2024 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina do Instytutu Biologii i Biotechnologii UMCS na NOC BIOLOGÓW.

    Jest to coroczna ogólnopolska inicjatywa wyższych uczelni popularyzująca nauki przyrodnicze wśród dzieci i młodzieży.Tym razem program naszego wyjazdu był bardzo bogaty.

    Uczestniczyliśmy w następujących projektach edukacyjnych:

    • Poznaj różnorodność zwierząt w Muzeum Zoologicznym.
    • Opowieści z krypty.
    • Kultury in vitro, czyli jak wyhodować rośliny w probówce?
    • Pachnąco i kolorowo.
    • Zobacz DNA na własne oczy.
    • Gady i owady. Wystawa terrarystyczna.
    • Bezkręgowce na wyciągnięcie ręki.

    W czasie zajęć laboratoryjnych przygotowaliśmy mydełka, kulki i zapachowe sole do kąpieli.

    Pod czujnym okiem prowadzących wyizolowaliśmy DNA z owoców banana, założyliśmy hodowle roślinne in vitro, sprawdziliśmy, czy na naszych dłoniach znajdują się bakterie.

    Poznaliśmy budowę ludzkich narządów wewnętrznych.

    Zwiedziliśmy Muzeum Zoologiczne prezentujące gatunki zwierząt z całego świata.

    Mogliśmy podziwiać żywe okazy gadów i owadów. Szczególne nasze zainteresowanie wzbudziły straszyki, modliszki i patyczaki, które obserwowaliśmy biorąc je na ręce.

    Przeprowadziliśmy obserwacje małych organizmów przy użyciu nowoczesnych mikroskopów

    i binokularów. Czas na uczelni upłynął nam bardzo szybko.

    Już czekamy na następną edycję Nocy Biologów.

  • .

    Wspaniałe Wystąpienie Grupy Szkolnej z Woli Sernickiej

    na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów

    i Grup Kolędniczych

     

    W ostatnich dniach mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Grupa uczniów z klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej prezentowała swój występ na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów i Grup Kolędniczych. Nasz występ zdobył uznanie jury otrzymując wyróżnienie.

    Uczniowie wykazali się talentem, ale również ogromnym zaangażowaniem i pasją do sztuki. Ich przedstawienie jasełkowe nie tylko oddało piękno tradycji bożonarodzeniowej, ale także ukazało głębokie zrozumienie i szacunek dla korzeni kulturowych.

    Dzieci doskonale odtworzyły atmosferę pierwotnych jasełek, przenosząc widzów w magiczny świat opowieści o narodzeniu Jezusa.

    Warto podkreślić, że grupa z Woli Sernickiej konkurowała z profesjonalnymi zespołami prezentującymi widowiska kolędnicze z różnych regionów Polski. Ich sukces to nie tylko wyraz indywidualnych umiejętności, ale także owoc wspólnego wysiłku opiekunów: pani Anny Topyły-Goral, pani Magdaleny Bednarczyk oraz oprawy muzycznej przygotowanej przez panią Aleksandrę Chmielewską. Podziękowania należą się także pani Wiolecie Szostak za pomoc i opiekę nad uczniami oraz rodzicom, którzy zechcieli zaangażować się w szkolne przedsięwzięcie. Nauczyciele, rodzice i uczniowie pracowali razem, by stworzyć coś niezwykłego i godnego uznania.

    To wyjątkowe doświadczenie nie tylko umocniło więzi społeczności szkolnej, ale także pokazało, że lokalne tradycje i kultura mają potężną siłę, zdolną poruszyć serca i umysły publiczności na ogólnopolskim poziomie.

     

  • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE PRZEDSZKOLAKÓW

     

    "Boże Narodzenie to taki czas,

    w którym dobro rodzi się w nas,

    w którym każdy bardziej docenia to,

    co ma dbając o to każdego dnia."

    W dniu 15 grudnia 2023 roku przedszkolaki pod przewodnictwem pani Doroty Podleśnej przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe. Dzieci w pięknych strojach reprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne, a w oczach nie jednego rodzica pojawiła się łezka wzruszenia. Scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami dekorowali pachnące pierniczki. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci za udział w przygotowaniach oraz wielkie zaangażowanie.

  • JASEŁKA 2023

     

       W duchu Świąt Bożego Narodzenia i w atmosferze niepowtarzalnej radości, uczniowie Naszej Szkoły  przygotowali jasełka, które odbyły się 20 grudnia 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie było efektem pracy i zaangażowania uczniów, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej.

      Inicjatywa jasełkowa, połączona z tradycją kolędniczą i duchem świąt Bożego Narodzenia, została zrealizowana przez uczniów klasy 4, 5 i 6 pod kierownictwem pani Anny Topyły-Goral. Dzięki jej zaangażowaniu, cierpliwości i pasji do pracy z dziećmi, uczniowie mogli zaprezentować widowisko na najwyższym poziomie.

      Scenografię jasełek przygotowała pani Magdalena Bednarczyk, która wkładając ogrom serca i kreatywności, stworzyła magiczne tło dla przedstawienia. Jej talent i staranność w detalach sprawiły, że każdy element scenografii przemawiał do wyobraźni widzów, przenosząc ich w świat narodzin Jezusa Chrystusa.

      Oprawa muzyczna, jeden z kluczowych elementów jasełek, była dziełem pani Aleksandry Chmielewskiej. Jej umiejętność tworzenia atmosfery za pomocą dźwięków i pieśni sprawiła, że każdy moment spektaklu był niezwykle wzruszający. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

      To właśnie dzięki współpracy tych trzech osób, uczniowie mogli przeżyć niezapomnianą przygodę, ucząc się przy okazji wartości współpracy, zaangażowania i twórczego działania.

       Jasełka były także doskonałą okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów, którzy wkładając całe serce i zaangażowanie, stworzyli niepowtarzalne i poruszające przedstawienie.

      Dziękujemy serdecznie całej społeczności szkolnej za wsparcie, a przede wszystkim uczniom za ich niezwykły trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

       Jasełka 2023 pozostaną niezapomnianym wydarzeniem, które wprowadziło wszystkich w klimat niezwykłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, będąc jednocześnie wyrazem naszej radości i wspólnoty z Nowonarodzonym Jezusem.

  • SZKOLNY KONKURS NA ELEKTRONICZNĄ KARTKĘ ŚWIATECZNĄ
  • Mecz charytatywny Uczniowie vs Nauczyciele i Rodzice.

    W środę 13 grudnia 2023 r. w naszej szkole w ramach akcji: „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbył się mecz charytatywny w halową piłkę nożną. W rozgrywkach wzięli udział Uczniowie vs Nauczyciele i Rodzice. Sportowa batalia zakończyła się remisem. Naszym celem było zebranie produktów o długim terminie przydatności, oraz słodyczy dla dzieci i rodzin potrzebujących pomocy i wsparcia. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę za zapał, ogrom empatii i chęci niesienia pomocy innym.

  • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

    W dniu 14  grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców  w kategorii Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Aleksandra Karczmarz, Julia Furtak oraz chłopcy:  Filip Polak, Filip Serwin oraz Szymon Węgrzyn. Po rozegraniu wszystkich meczów  dziewczęta ukończyły turniej na I miejscu, natomiast chłopcy uplasowali się na II miejscu. Obie drużyny awansowały do Mistrzostw Rejonu.  Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Mistrzostwa Województwa w Pływaniu

    W dniu 12 grudnia 2023 na basenie olimpijskim w AQUA Lublin odbyły się Mistrzostwa Województwa w Pływaniu. Po zajęciu 1 miejsca w powiecie i awansie z rejonu udział na poziomie wojewódzkim zaliczyła uczennica VII klasy Kinga Kusak. Po rywalizacji stylem grzbietowym Kinga ostatecznie zajęła 15 miejsce w województwie. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy  dalszych sukcesów sportowych.

  • Mistrzostwa Gmimy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

    W dniu 8 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. W zawodach udziały wzięły drużyny ze szkół: SP Nowa Wola, SP Serniki, PSP Nowa Wieś, SP Brzostówka oraz gospodarze SP Wola Sernicka.
    Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Aleksandra Karczmarz, Julia Furtak oraz chłopcy: Filip Serwin, Filip Polak. Obie drużyny zajęły I miejsca i będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.
    Turniej przebiegał w miłej atmosferze obfitującej w wiele ciekawych i zaciętych pojedynków.

    Gratulujemy zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych
    .

  • Ślubowanie na przedszkolaka

    16 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci z oddziału 3-4 latki, ponieważ oficjalnie dołączyli do grona prawdziwych, dzielnych przedszkolaków. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali piosenki, wierszyki i tańce.  Następnie Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Gratulujemy  naszym przedszkolakom i życzymy samych radosnych chwil.

  • LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

    Dnia 28 listopada uczniowie kółka regionalnego wystawili przedstawienie pod tytułem „Legenda o smoku wawelskim”. Oglądający spektakl, przenieśli się do średniowiecznego Krakowa, zapoznali się z codziennym życiem mieszkańców miasta. Poznali popularną legendę o smoku wawelskim.

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci, czyli pluszowy miś. Z okazji Dnia Pluszowego Misia 24 listopada 2023 dzieci z grupy 5-cio latków uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem. Każdy w tym dniu przyszedł do przedszkola z swoim ulubionym pluszakiem.

    Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości.

    W tym dniu grupę odwiedziła Pani Ewa Kowalczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Sernickiej, która opowiedziała dzieciom historię powstania pierwszego misia oraz zapoznała je z bajką ,,Złotowłosa i trzy misie”. Również z tej okazji dzieci wykonały prace plastyczne. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych  przy piosenkach oraz słodkich niespodzianek. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a  uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.   

  • Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu

    W dniu 24 listopada na pływalni MOSiR Puławy odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Kusak. Startując w stylu grzbietowym na 50 m zajęła II miejsce i awansowała na mistrzostwa województwa. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    Gratulujemy naszym uczennicom udanego występu podczas XVIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbył się 23 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce.

    Maria Wysok z piosenką "Warszawskie dzieci" zdobyła I miejsce w kategorii solistów z klas I-III

    Grupa w składzie: Alicja Bicka, Aleksandra Karczmarz, Marta Mierzwińska, Zuzanna Wróbel z pieśnią "Czerwone maki" zdobył III miejsce w kategorii zespoły.

    Życzymy dalszych sukcesów.

     

     

strona: