Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • DZIEŃ CHŁOPAKA
    30.09.2015

    Zaczęło się niewinnie. Już od rana nasi szkolni mężczyźni przyjmowali życzenia, prezenty i całuski. Wszakże 30 września to ich święto. Kto by się spodziewał dalszego rozwoju wydarzeń? Zadowoleni chłopcy, nieświadomi niebezpieczeństwa, przyjęli zaproszenie na popołudniową dyskotekę . Tu do akcji wkroczyły dziewczynki z  zestawem ciekawych konkurencji i zadań. Biedacy byli poddawani przeróżnym próbom, przebierani, przepytywani i ciągle proszeni do tańca. Istny koszmar.

    Dzień Kobiet już w marcu. Czy możemy spodziewać się rewanżu?

  • XV Memoriał Ryszarda Kalbarczyka
    25.09.2015

    W dniu 25.09.2015r. na stadionie MOSiR w Lubartowie odbył się XV Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych.  Podczas tej imprezy zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół, a nasza szkoła uplasowała się na  11 miejscu na 44 szkoły podstawowe w naszym powiecie.  

    Podczaszawodów naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas IV-VI, najwyższe miejsca w swoich biegach zajęli:

    Adam Szumiła miejsce  1/45

    Oliwia Pietrzela miejsce 4/49

    Maksymilian Barszczyk miejsce 8/57

    Kinga Sagan miejsce 11/73

    Przemysław Choduń miejsce 6/81

    Martyna Kłoda miejsce 16/47

    Szkołę reprezentowali również: Wiktoria Wojciechowska, Łukasz Korsacki, Sebastian Trąbka, Jakub Kisiel, Bartłomiej Karczewski, Julia Baraszczyk, Natalia Lis, Kacper Pietrzela, Karolina Korsacka, Emilia Strachowska.

    Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • SPRZĄTANIE ŚWIATA
    18.09.2015

    Sprzątanie Świata to coroczna akcja, którą obchodzimy w trzeci weekend września.

    „Wyprawa - poprawa” – to tegoroczne hasło. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do akcji przystępują wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Stąd w piątek 18 września 2015r uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli czynnie przyłączyli się do tej akcji i uporządkowali „kawałek własnego świata”. Młodsi uczniowie zbierali papierki wokół szkoły, zamiatali, a starsi grabili liście i zbierali odpady wyrzucone przez lokalną społeczność w lesie. Nasz Urząd Gminy wsparł działania uczniów przekazując rękawiczki i worki na odpady. Tego dnia była piękna pogoda, dlatego podczas pracy wszystkim dopisywał humor.

    Koordynatorem akcji była pani Elżbieta Polak.

  • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
    14.09.2015

    Mamy nowych członków Rady Samorządu Uczniowskiego! 14 września czwórka kandydatów przedstawiła, przed całą społecznością szkolną, kluczowe punkty swoich programów wyborczych. Nowa formuła znacznie usprawniła głosowanie. Nad przebiegiem całego procesu czuwała Komisja w składzie: pan Mateusz Lejkowski, Wiktoria Dudzik, Emilia Strachowska, Oddano 92 ważne głosy. W konsekwencji tajnych, równych, bezpośrednich i powszechnych wyborów w Radzie Samorządu Uczniowskiego zasiadają:

    Oliwia Pietrzela z klasy VI – Przewodnicząca

    Kacper Pietrzela z klasy V – Zastępca Przewodniczącej (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa)

    Karolina Korsacka z klasy VI – Skarbnik

    Kinga Sagan z klasy V - Sekretarz

    Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 będzie pani Magdalena Bednarczyk.

    Gratulujemy i czekamy na realizację wszystkich obietnic przedwyborczych.

  • NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII
    11.09.2015

    Niecodzienna lekcja historii...

    11 września uczniowie klasy szóstej z wychowawczynią p. Elżbietą Oniszko uczestniczyli w gminnych obchodach 100 rocznicy bitwy, która miała miejsce w okolicach Nowej Woli /wówczas Ruskowoli/, Brzostówki i Wólki Zawieprzyckiej. Na uroczystości obecni byli: wójt gminy Serniki pan Stanisław Marzęda, przedstawiciele naszego wojska, pan Mariusz Siemiątkowski -  przedstawiciel Niemieckiego Związku Opieki nad Grobami Żołnierzy Niemieckich „Volksbund”,  radni, sołtysi, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy. Gośćmi honorowymi byli, przybyli z Niemiec, prof. Horst Spielmann oraz jego siostra wraz z mężem i córką. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kaplicy w Nowej Woli. Po niej zgromadzeni mieszkańcy oraz zaproszeni goście udali się na cmentarz znajdujący się na terenie wsi. Pod tablicą upamiętniającą żołnierzy niemieckich 91 Oldenburskiego Pułku Piechoty poległych 5-6 sierpnia 1915 roku zapalono znicze i złożono wieńce. Wójt Gminy Serniki pan Stanisław Marzęda w swoim przemówieniu przypomniał tragiczne wydarzenia tamtych dni. Jednocześnie podkreślił, że dbałość o takie jak ten cmentarze jest ważna, gdyż ,,ta bitwa i te cmentarze są cząstką naszej historii i teraźniejszości również" a ci, którzy spoczywają na tych cmentarzach wojennych ,, na zawsze pozostaną częścią tej ziemi". Dodał także, by losy tych 274 młodych ludzi były dla nas lekcją i przestrogą, abyśmy umieli wyciągnąć wnioski z tragedii tamtego pokolenia i pokolenia II wojny światowej. Zaapelował też do zebranych nauczycieli i dyrektorów:  ,,Troszczmy się więc dzisiaj o to, aby wychowywać naszą młodzież w duchu umiłowania pokoju, wychowywać na przeciwników wojny zaborczej, aby nasze dzieci, wnuki, przyszłe  pokolenia, nie znajdowały miejsca spoczynku na takich jak te cmentarzach, na obcej ziemi z dala od ojczyzny."

    Dalsza część uroczystości odbyła się na drugim cmentarzu położonym na brzegu lasu ,,Baran”, na którym spoczywają żołnierze armii austro - węgierskiej, rosyjskiej i niemieckiej. Po złożeniu wieńców i kwiatów, kilka słów do zgromadzonych wygłosił  prof. dr Horst Spielmann, który urodził się w 1942 r. w Lublinie i pierwsze lata swojego życia spędził w Sernikach, gdzie jego ojciec był zarządcą. Sam doświadczył tego czym jest wojna, ile zła i nieszczęść niesie. Podkreślił to, że takie uroczystości jak ta są ważne, gdyż pochylając głowy nad grobami tych młodych ludzi możemy lepiej uzmysłowić sobie jak ważne jest zachowanie pokoju dla nas wszystkich. W dalszej części Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznej Żołnierze Września '39 Garnizonu Dęblin pod kierunkiem pana Tadeusza Kucharskiego zaprezentował montaż słowno- muzyczny, w którym przeplatały się skoczne melodie pieśni legionowych z tragicznymi kartami naszej historii. Uroczystości    na cmentarzach uświetnił występ p. Dominiki Pogrzebskiej,  która wykonała kilka utworów w języku polskim i niemieckim. Opuszczającym cmentarz dźwięczały w uszach słowa                      z ,, Testamentu  Poległych" Ryszarda Kiersnowskiego...

    Nie odeszliśmy od was, by grały fanfary,

    Nie potrzebna nam sława w wiecowych wspomnieniach,

    Nie polegliśmy po to, by zbawiać świat stary

    I by kłamstwo wyrosło na prawdzie cierpienia.

     

    Nie chcemy być tematem kwietnych publikacji,

    Ani sporów zażartych cennym argumentem,

    I niech nikt się nie waży dochodzić swej racji

    Przez to wszystko, co w śmierci żołnierskiej jest święte.

     

    Nie ma różnic klasowych pod darnią zieloną,

    Żaden przedział społeczny nas więcej nie dzieli -

    Więc szanujcie tę równość. Gdy światła zapłoną

    Niech się nikt naszych cieniów dzielić nie ośmieli.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


     

  • LEKCJA TAŃCA
    09.09.2015

    W środę 9 września uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-IV mogli zapoznać się z ofertą Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier  Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, 20-krotnych mistrzów Polski, finalistów Mistrzostw Europy i Świata   w Tańcach Towarzyskich. Podczas lekcji edukacyjno- wychowawczej uczniowie zdobywali ,, stopy", które miały doprowadzić ich do tytułu  Giganta Dobrych Manier. W zdobywaniu stóp pomagali im niezwykli goście: bałwanek Olaf i Minionek Bob. Nasi uczniowie nie tylko mogli obejrzeć układy taneczne do najświeższych radiowych hitów, ale także sprawdzić swoje umiejętności taneczne i wokalne  podczas wspólnej zabawy.

  • UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
    01.09.2015

    1 września o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/16 od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Sernikach. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej. Ksiądz proboszcz Andrzej Sarna w czasie kazania podał przykład jak ważna jest modlitwa w życiu chrześcijanina podając przykład dziewczynki, która przed operacją zadziwiła lekarza i pielęgniarki modląc się jak mówiła zawsze przed zaśnięciem. Jej świadectwo wiary sprawiło nawrócenie jednego z lekarzy, który uważał się za ateistę. Na zakończenie ksiądz poświecił przyniesione przez dzieci tornistry i przybory. Życzył uczniom i nauczycielom owocnej pracy.

    Dalsze uroczystości odbyły się w szkole. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez wszystkich zgromadzonych, Pan dyrektor Andrzej Karczewski powitał uczniów, przybyłych rodziców i nauczycieli. W tym roku szkolnym do szkoły będzie uczęszczać 107 uczniów. Pan dyrektor przekazał życzenia od Pani Minister i kuratora Lubelskiego podkreślając, że obecny rok jest rokiem  szkoły otwartej tj. pragnącej gościć w swoich progach rożne osoby z naszej małej ojczyzny i nie tylko. Ludzi, którzy pokażą uczniom, ze warto mieć marzenia i je realizować w życiu. takie działania mają zintegrować środowisko. Nauczyciele, którzy w tym roku będą uczyć w naszej szkole: Barbara Sagan- oddział przedszkolny, Barbara Borzęcka - kl. I, Bożena Dycha - kl. II, Anna Tchórz - kl. III, Mateusz Lejkowski- kl. IV, Hanna Majewska - kl. V, Elżbieta Oniszko - kl. VI, Magdalena Bednarczyk, Elżbieta Polak, Magdalena Miąc, stażystka Patrycja Tomasiak.

  • NOWY ROK SZKOLNY
    01.09.2015

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej zaprasza na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016.

    Dzień 1 września rozpocznie się  Mszą Świętą o godzinie 9:00 w Kościele w Sernikach. Około godziny 10 planowane jest powitanie w szkole. Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w swoich grupach.

    Autobusy do Kościoła w Sernikach:

    z Wólki Zabłockiej: 8:40

    z Czerniejowa: 8:15

    Powrót: 11-13.

    Przypominamy o, obowiązującym każdego ucznia, stroju galowym.

  • Wola Sernicka 28.07.2015 r.

     

    Ogłoszenie

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej zaprasza do składania ofert na:

    1. Sprzątanie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

     

    Określenie przedmiotu zamówienia:

     

    1. Sprzątanie (łącznie z placem szkolnym) w Szkole podstawowej im. Marii Konopnickiej ( w tym koszenie trawy na placu i boisku szkolnym) w okresie: od 01.08.2015 r. do 30.06.2016 r.

     

    Forma, miejsce i termin złożenia oferty:

     

    • ofertę należy składać dnia 5 sierpnia 2015 r.  od 8.00 do 10.00
    • na kopercie należy umieścić nazwę i adres wykonawcy, nazwę i adres zamawiającego oraz napis : Oferta na sprzątanie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej.

     

    Otwarcie złożonych ofert nastąpi dnia 5 sierpnia 2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie zamawiającego.

     

     

     

     

    WARUNKI DO PRZETARGU:

     

    1. Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (aktualne,  dostarczyć przed podpisaniem umowy – po wygraniu przetargu).
    2. Aktualna książeczka zdrowia w momencie rozpoczęcia pracy.
    3. Dyspozycyjność .
    4. Praca 5 dni/tygodniowo(w razie uroczystości szkolnych również w sobotę i niedzielę)
    5. Zaświadczenie o ukończeniu kursu BHP w momencie rozpoczęcia pracy.
    6. Wykonywanie obowiązków wg umowy.
    7. Wykonywanie drobnych napraw i prac na terenie szkoły i wokół budynku.

     

     

     

    FORMULARZ OFERTY

     

    Przedmiot zamówienia …………………………………………………………………………………

     

    Zamawiający …………………………………………………………………………. ……..

     

    Oferent

    …………………………………………………………………………………

     

    Cena oferty ……………………………………………………………………………………

     

    Okres realizacji ……………………………………………………………………………………

     

    Podpis …………………………………………………………………………………….

  • PODRĘCZNIKI
    26.06.2015

     

    Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym  2015/2016

    PODRECZNIKI.docx

     

  • ZAKOŃCZENIE ROKU
    26.06.2015

    Zakończenie roku szkolnego 2014/15

    w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

                    godz 9:00 - Msza Święta w kościele w Sernikach,

                              około godziny 10:00 uroczystość zakończenia roku w szkole

                autobusy - godz. 8:40 - Wólka Zabłocka

                             godz. 8:45 - Wola Sernicka

  • ZEBRANIE RODZICÓW
    12.06.2015

    Ogłoszenie

    Dnia 16.06.2015r. o godz.16.00 w Szkole Podstawowej im.Marii Konopnickiej

    odbędzie się zebranie rodziców dzieci, które będą uczęszczać

    w roku szkolnym 2015/16 do oddziału przedszkolnego.

  • SZKOLNA WYCIECZKA
    08.06.2015

    Oto nasza fotograficzna relacja z tegorocznej wycieczki uczniów klas IV-VI, która odbyła się 8 i 9 czerwca. Po raz kolejny towarzyszyli nam koledzy ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy.

    Przepiękny ogier potulnie daje się głaskać naszej licznej gromadce. Jesteśmy w Janowie Podlaskim. Zwiedzamy stadninę, słynną z hodowli czystej krwi koni arabskich. Oglądamy stajnie, padoki, obserwujemy pracę mastalerzy. Podziwiamy konie na wybiegach i podczas treningu. Niektóre z nich to warte miliony dolarów championy, wszystkie zachwycają urodą.

    To już Hajnówka. Sobór Św. Trójcy zaskakuje ciekawą architekturą i historią. Wnętrze tej prawosławnej świątyni wygląda niemal bajkowo. Jesteśmy pod wrażeniem wielokulturowości Podlasia.

    Rozentuzjazmowani wycieczkowicze przed wizytą w Parku Wodnym. Długa zjeżdzalnia, morskie fale i inne atrakcje jeszcze przed nami.

    Pora na kolację i zakwaterowanie w domkach. Kto  traciłby czas na sen?

    Szlak Dębów Królewskich. To początek dnia w Białowieskim Parku Narodowym. Pani przewodnik wprowadza nas w świat puszczy. Tu zagadka. Ile dzieci potrzeba by objąć czterystuletnie drzewo? My sprawdziliśmy.

    Niewiedzieć czemu, do tej pory dzikie zwierzęta nas unikały. W Rezerwacie Pokazowym Żubrów dokładnie je sobie obejrzeliśmy. Poznaliśmy zwyczaje żubrów, rysi i dzików. Wiemy już, że sarna to nie jest żona jelenia. Jedynie wilk umknął obiektywom naszych aparatów.

    Ostatni punkt programu to wizyta w Muzeum Przyrodniczo- Leśnym BPN. Na ekspozycji prezentowane są najbardziej charakterystyczne zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne i zjawiska przyrodnicze. W części kulturowej ekspozycji ukazano sposoby  użytkowania puszczy przez człowieka. Multimedialna oprawa wystawy bardzo przypadła nam do gustu. Na koniec wysoka wieża widokowa. Nawet stąd nie dało się dojrzeć krańców  puszczy, która liczy 1500 km kwadratowych.

    Wszystko co dobre szybko się kończy. Będziemy miło wspominać Białowieżę.

  • NASI NOWI UCZNIOWIE

    Lista dzieci przyjętych do pierwszej klasy

    do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej.

    Rok szkolny 2015/2016.

    1. Bicka Anastazja – Wola Sernicka
    2. Borzęcki Jakub – Wola Sernicka
    3. Czajkowski Dawid – Wólka Zabłocka
    4. Demucha Wioletta – Wola Sernicka
    5. Gawdziński Michał – Wola Sernicka
    6. Kozioł Zuzanna – Wola Sernicka
    7. Marzęda Maja – Wola Sernicka
    8. Marzęda Radosław – Wola Sernicka
    9. Mierzwińska Milena – Wola Sernicka
    10. Mitura Szymon – Wola Sernicka
    11. Piesta Agnieszka – Wola Sernicka
    12. Szymankiewicz Zuzanna – Wólka Zabłocka
    13. Warda Filip – Wola Sernicka
    14. Wawryniuk Lena – Wola Sernicka
    15. Wróbel Marek – Wola Sernicka
    16. Zagajski Dawid – Wola Sernicka
  • NASI NOWI UCZNIOWIE

    Lista dzieci przyjętych w wyniku rekrutacji do oddziału przedszkolnego

    przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej.

    Rok szkolny 2015/2016.

     

    1. Błaszczak Oliwier – Wólka Zabłocka
    2. Ciesielska Matylda – Wola Sernicka
    3. Florek Maja Anna – Wola Sernicka
    4. Furtak Julia – Wola Sernicka Kolonia
    5. Furtak Zuzanna – Wola Sernicka Kolonia
    6. Grzegorzyca Wiktoria – Wola Sernicka
    7. Hodun Hubert – Wólka Zabłocka
    8. Jedut Karol - Wola Sernicka
    9. Kisiel Lena - Wólka Zabłocka
    10. Pomorski Wiktor – Wola Sernicka
    11. Puchacz Kacper - Wola Sernicka
    12. Skubisz Kinga - Wola Sernicka Kolonia
    13. Wysok Łucja – Wólka Zabłocka
  • Mecz rodzice, nauczyciele vs. uczniowie
    01.06.2015

    Uczniowie wygrali!

    W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole odbył sie mecz pomiędzy drużynami : rodziców wraz z nauczycielami  oraz uczniów. Taki mecz został rozegrany już po raz piąty. Po bardzo wyrównanej grze mecz zakończył się zwycięstwem drużyny uczniów 6:5.  W przerwie meczu został zaprezentowany układ taneczny wykonany przez  uczennice z klas I-III.  

     

    Skład drużyny uczniów:

    1. Mikołaj Dąbrowski - bramkarz

    2. Tomasz Dycha - 1 bramka

    3. Jakub Skubisz - 1 bramka

    4. Julia Ferenc

    5. Eryk Kowalski

    6. Oliwia Pietrzela

    7. Wiktoria Dudzik

    8. Karolina Korsacka - 1 bramka

    9. Emilia Strachowska

    10. Maksymilian Barszczyk - 2 bramki

    11. Kacper Pietrzela - 1 bramka

    12. Daria Ferenc

    13. Kinga Sagan

    14. Katarzyna Lejkowska

    15. Jan Borzęcki

    16. Paulina Wesołowska

     

    Skład drużyny rodziców i nauczycieli:

    1. Janusz Dycha - bramkarz

    2. Andrzej Ferenc

    3. Beata Kowalska

    4. Iwona Pietrzela - 1 bramka

    5. Małgorzata Dudzik

    6. Marcin Korsacki - 1 bramka

    7. Józef Barszczyk - 1 bramka

    8. Beata Sagan

    9. Adam Lejkowski

    10. Tomasz Borzęcki - 1 bramka

    11. Renata Wesołowska

    12. Marcin Barszczyk

    13. Marcin Zagajski

    14. Andrzej Karczewski - 1 bramka

    15. Mateusz Lejkowski

     

    Spotkanie sędziował uczeń klasy IV Kacper Skubisz

    Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie uczniom, rodzicom oraz nauczycielom.

     

  • DZIEŃ PATRONA
    29.05.2015

    Obchody Dnia Patrona na stałe wpisały się do szkolnego kalendarza. To swoiste imieniny naszej placówki obchodzone corocznie w maju,  miesiącu urodzin naszej patronki. Święto to ma propagować znajomość najważniejszych faktów z życia Marii Konopnickiej oraz jej twórczość dla dzieci tych mniejszych i tych większych.

    W tym roku Dzień Patrona upływał pod hasłem ,, Maria Konopnicka- patronka bliska czy daleka?"  W połowie  maja został przeprowadzony w naszej szkole konkurs, w którym uczniowie klasy piątej i szóstej mogli wykazać się znajomością życia i twórczości Marii Konopnickiej. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Poziom był wyrównany i serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział. Każdy konkurs ma swoich zwycięzców i nagrody. Ten także: pierwsze miejsce zajęła Emilia Strachowska, uczennica klasy piątej, drugie - Oliwia Pietrzela także uczennica klasy piątej, trzecie - Julia Marzec z klasy szóstej. Nagrody, w postaci pięknie wydanych książek z utworami naszej patronki, otrzymały dziewczynki 29 maja podczas obchodów Dnia Patrona.

    Ten dzień był bardzo twórczy. Młodsi uczniowie naszej szkoły, inspirowani utworami patronki, wykonali przepiękne prace plastyczne a  starsi robili kukiełki bohaterów utworów Marii Konopnickiej. Efekt był zaskakujący. Każdy, kto próbował robić kukiełkę wie, że nie jest to łatwe zadanie a nasi uczniowie poradzili sobie z nim fantastycznie. Wszystkie prace uczniowskie zostały wyeksponowane a ich autorzy nagrodzeni zostali za trud tworzenia otrzymując od pana dyrektora książki  z utworami Marii Konopnickiej. Dla uczniów oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej i drugiej były  wierszyki, klasy: trzecia i czwarta otrzymały ,, O krasnoludkach i sierotce Marysi" a piąta i szósta klasa utwór ,,Nasza szkapa".                       

    Mamy nadzieję, że będzie to zachętą do zgłębiania twórczości naszej patronki, gdyż była ona ,,niepospolitą znawczynią serc i dusz dziecięcych". Jej wiersze, znane zarówno tym małym jak i tym dużym, mienią się różnymi kolorami: są wesołe i zadumane, uczą i wzruszają, pokazują piękno otaczającego nas świata i towarzyszą w każdej porze roku. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
    23.05.2015

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Nasi uczniowie bardzo lubią swoje miejscowości. Dostrzegają urok wiejskich zabudowań i piękno nieskażonej przyrody.  Właśnie najbliższe otoczenie miało być inspiracją dla dzieci do stworzenia prac plastycznych na konkurs „Gmina Serniki – miejsce w którym mieszkam”. Po raz kolejny starania młodych artystów zostały docenione. 23 maja, podczas festynu rodzinnego w Sernikach ,organizator - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem” przyznało atrakcyjne nagrody następującym uczniom:

    Aleksandra Olejniczek, Anna Kłoda, Alicja Mierzwińska kl. II – opiekun p. Anna Tchórz

    Kinga Pożarowszczyk, Bartłomiej Pietrzela kl. I – opiekun p. Bożena Dycha

    Tomasz Dycha kl. VI – opiekun p. M. Bednarczyk

    Konrad Trąbka, Oliwia Pietrzela, Karolina Korsacka, Kinga Budzyńska kl. V - opiekun p. M. Bednarczyk

    Gratulujemy!!!

  • IX GMINNE POTYCZKI SPORTOWE KLAS I-III

    Dnia 28 maja 2015 roku gościliśmy w naszej szkole reprezentacje uczniów klas I-III z terenu gminy na IX turnieju sportowym. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z:Brzostówki, Nowej Wsi, Nowej Woli, Sernik i Woli Sernickiej. Po dziesięciu konkurencjach puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Sernikach i Radę Rodziców trafiły do najlepszych szkół:
    I miejsce -Wola Sernicka-42 p
    II miejsce-Serniki-40 p
    III miejsce-Brzostówka-31 p
    IV miejsce-Nowa Wola-22 p
    V miejsce-Nowa Wieś-15 p


    Sponsorami zawodów byli:
    *PKO BP-oddział w Lubartowie
    *Rada Rodziców
    *Urząd Gminy w Sernikach
    *Piekarnia "Kajzerka'' z Lisowa
    *Piekarnia "Europiek" z Kurowa
    Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej formy fizycznej!!!

  • DZIEŃ MAMY
    26.05.2015

    Dzień Matki to doskonała okazja na okazanie naszym mamom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w Krakowie w 1914 roku. W naszej szkole jest to szczególny dzień. Najmłodsi uczniowie kl. I-III i przedszkolaki przygotowali inscenizację pod tytułem "Na jagody". Po przedstawieniu mamy otrzymały od swoich pociech własnoręcznie wykonane prezenty, wypiły filiżankę kawy i zjadły słodkie ciastko. Każdy dzień powinien być Dniem Matki.

strona: