Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • WIELKANOC W NASZEJ SZKOLE
    28.03.2018

    Dnia 28.03.2018r. w naszej szkole został przedstawiony krótki apel dotyczący Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy VII oraz V pod kierunkiem pani Magdaleny Barszczyk przybliżyli społeczności szkolnej istotę tych świąt. Za pomocą prezentacji multimedialnej i wierszy przypomnieli co jest najważniejsze dla nas katolików w Wielkim Tygodniu.

    Korzystając z okazji podsumowano wiele osiągnięć uczniów biorących udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Wioletta Dzięcioł, uczennica klasy V, która zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu matematycznego PANGEA w Warszawie.

    Rozdano także dyplomy  i nagrody w konkursie na matematyczną pisankę. Czołowe miejsca zajęły uczennice: I miejsce Natalia Lis kl. VI, II miejsce Joanna Barszczyk – kl. IV, wyróżnienie zdobyła Karolina Kobyłka  z kl. V.

  • "CZY ZNASZ PISMO ŚWIĘTE?"
    19.03.2018

     Dnia 19 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się II etap XIX Międzydiecezjalnego Konkursu „Czy znasz Pismo święte?”. Do konkursu przystąpiło 44 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Serniki. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów. Uczestnicy pisali test, który zawierał 35 pytań z trzema odpowiedziami. Zakres materiału – wybrane fragmenty z Ewangelii wg św. Mateusza. 6 uczniów bezbłędnie zaznaczyło odpowiedzi zdobywając maksymalną ilość punktów, czyli 35. Wśród nich była również uczennica naszej szkoły Monika Mierzwińska z kl. IV. Pozostałe wyniki : Bartłomiej Karczewski – 34, Mierzwińska Alicja – 32, Barszczyk Julia – 32, Lejkowska Katarzyna – 32, Marzeda Jakub – 31, Kobyłka Karolina – 29, Skubisz Amelia – 28, Błaszczak Aleksandra – 27, Wysok Patrycja – 27, Sagan Karolina – 27. Finał odbędzie się na przełomie maja/czerwca. Życzymy jak najlepszych wyników.

  • LUBELSKA AKADEMIA AIKIDO
    22.03.2018

             22 marca 2018 roku naszą szkołę odwiedziła grupa z Lubelskiej Akademii AIKIDO.

           Lubelska Akademia Aikido powstała z inicjatywy Ireneusza Kołodziejaka w 1990r. W latach następnych otwierane były kolejne oddziały w Białej Podlaskiej (1994), Chełmie (1995), Radzyniu Podlaskim (2002) i Zamościu (2008). LAA od początku swojego istnienia propaguje aikido Kobayashi ryu według przekazu mistrza Giampietro Savegnago.

               Grupa zaprezentowała pokaz aikido, treningi zapraszając tym uczniów do zapisu na zajęcia. Pokaz na wszystkich zrobił wielkie wrażenie. Aktualnie prowadzony jest nabór do grupy początkującej.  

    Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z aikido.

    Więcej informacji pod numerem: 602 770676 oraz na stronie internetowej: http://www.aikido.lublin.pl/.

     

    Zajęcia z aikido będą odbywać się w naszej szkole dwa razy w tygodniu: czwartki i soboty. 

    Koszt 50 zł/ miesiąc.

    Chętne osoby zapraszamy na pierwsze spotkanie 7 kwietnia 2018 roku (sobota). 

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
    21.03.2018

            Pomimo zasp śniegu na zewnątrz nasza szkoła dzisiaj świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Kalendarzowa wiosna pojawia się z dniem  21 marca. U nas panowała radosna atmosfera, korytarze i sale lekcyjne były przepełnione wiosennymi kolorami, które były widoczne na strojach u wszystkich osób.

           Uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami dzień rozpoczęli od wykonania wiosennych przekąsek. Tutaj klasy miały szeroki wachlarz możliwości. Była główna zasada - przekąski musiały być wiosenne, czyli pełne wiosennych kolorów. Dominowały takie kolory jak: zielony, żółty, czerwony, pomarańczowy, fioletowy, różowy itp. Pomysły, składniki, z których zostały wykonane przekąski były dowolne, każda klasa mogła wykazać się kreatywnością, oryginalnością, wyobraźnią oraz fantazją. Nie zabrakło owocowych oraz warzywnych koreczków i szaszłyków, gofrów z bitą śmietaną, owocami oraz słodkimi ozdobami, jak również tortilli z gyrosem, różnorodnymi warzywami i sosami. Wszystko wyglądało smacznie, pięknie i kolorowo, a jakże pachniało... :)

        Po przygotowaniu przekąsek przeszliśmy do ich prezentacji. Odbył się Konkurs na Najciekawszą Prezentację Wiosennych Przekąsek podczas Szkolnych Obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Jury w składzie Pan Dyrektor Andrzej Karczewski oraz Pani Agnieszka Strachowska oceniało prezentacje według takich kryteriów jak: pomysłowość i estetyka wykonania przekąsek, motyw wiosennej kolorystyki, sposób prezentacji oraz ogólne wrażenie. Podczas prezentacji nie zabrakło rymowanek, wierszyków, opisów oraz piosenek w różnej formie.

    Wyniki konkursu są następujące:

    I miejsce (ex aequo) – klasa VI i klasa V

    II miejsce – klasa IV

    III miejsce – klasa VII.

    Gratulacje dla wszystkich klas!

           Po wręczeniu nagród Samorząd Uczniowski przedstawił zwyczaje związane z marzanną. Dowiedzieliśmy się, co symbolizuje ta kukła, jak ona wygląda, jak kiedyś wyglądał zwyczaj jej topienia oraz jak ten dzień obchodzony jest w innych regionach Polski. Marzanna jest symbolem odchodzącej zimy, stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w Pierwszy Dzień Wiosny.

          Na koniec odbył się wielki poczęstunek przekąskami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Był to bardzo smaczny, kolorowy dzień. Mamy nadzieję, że pogoda za oknem szybko się poprawi i w pełni będziemy mogli cieszyć się z nowej pory roku.

  • WOJEWÓDZKI TURNIEJ LZS HALOWA MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA
    20.03.2018

    HALOWA MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA

    W dniu 20 marca na hali sportowej w Kocku odbył się Wojewódzki Turniej LZS Halowa Mała Piłkarska Kadra Czeka.  W turnieju wzięło udział 14 zespołów podzielony na trzy grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie z SP w Kocku, SP w Michowie oraz SP w Nałęczowie. W grupach grano systemem każdy z każdym mecz po 7 minut. Wyniki naszej drużyny:

    SP Wola Sernicka - SP Nałęczów 1-0 (Bramka: Jakub Marzęda)

    SP Wola Sernicka - SP Kock 1-1(Bramka: Krystian Skubisz)

    SP Wola Sernicka - SP Michów 2-1(Bramki: bracia Barszczyk Jarosław i Maksymilian)

    Po meczach rozegranych w grupie mamy taką samą liczbę punktów co SP w Kocku, ale gorszy bilans bramkowy. Zajmujemy 2 miejsce w grupie i ostatecznie miejsce 4-6 w całym turnieju.  

    Skład drużyny: Maksymilian Barszczyk, Kacper Pietrzela, Kacper Stępień, Daniel Kowalski, Łukasz Korsacki, Przemysław Choduń,  Jakub Marzęda, Krystian Skubisz, Jarosław Barszczyk, Radosław Korsacki.

     

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     

  • GMINNY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
    16.03.2018

    W dniu 16 marca w Szkole Podstawowej m. Jana Pawła II odbył sie Gminny Turniej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewczęta klasy VI i młodsi i chłopcy klasy VI i młodsi. Zostały rozegrane systemem pucharowym. Zwycięzcom poszczególnych kategorii zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz medale.

    Awans do zawodów powiatowych z naszej szkoły uzyskała Kinga Sagan zajmując miejsce IV.

    Naszą szkole reprezentowali: Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Łukasz Korsacki, Daniel  Kowalski, Paulina Wesołowska, Kinga Sagan.

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
    15.03.2018

     

     Szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Anglojęzycznej Everything is poetry... odbyła się 15 marca. Jego organizatorem, rokrocznie,  jest Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie. Konkurs skierowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, oddziałów klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

    Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie pod opieką p. M. Bednarczyk : z klasy III – Jakub Borzęcki, Milena Mierzwińska, Lena Wawryniuk, z klasy V Alicja Mierzwińska i Patrycja Wysok, natomiast z oddziału przedszkolnego Julia Furtak.

    Jury oceniło następujące elementy recytacji uczestników:

    • dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku),

    • dykcja oraz emisja głosu,

    • interpretacja utworu,

    • znajomość tekstu,

    • ogólny wyraz artystyczny.

    Oto nasze laureatki:

     

    Przedszkola:

    I miejsce - Julia Furtak z wierszem „I am a pizza”

     

    Szkoły podstawowe - kl. 1-3:

    I miejsce - Milena Mierzwińska z wierszem „Mirror, Mirror”

     

    Szkoły podstawowe - kl. 4-7

    I miejsce - Alicja Mierzwińska z wierszem „ Little Red Riding Hood and the Woolf”

     

     

     Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Ambasadę Amerykańską w Warszawie, które wręczyła p. Halina Zdunek, Dyrektor II LO w Lubartowie. Wszystkie dzieci zostały obdarowane książkami, otrzymały dyplomy.

     

    Gratulujemy!

     

     

     

     

     

  • GMINNE ZAWODY WPIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
    13.03.2018

    W dniu 13.03.2018r.na hali sportowej w Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 3 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka, SP Nowa Wola  oraz SP Wola Sernicka oraz trzy drużyny chłopców: SP Brzostówka, , SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 7 minut. Wyniki turnieju przedstawiają sie następująco:

    Dziewczęta:

    SP Wola Sernicka - SP Brzostówka 5-3

    SP Wola Sernicka - SP Nowa Wola 11-2

    SP Brzostówka - SP Nowa Wola 12-2

     

    Chłopcy:

     SP Serniki - SP Wola Sernicka 3:9

    SP Wola Sernicka -SP Brzostówka 2:3

    SP Serniki - SP Brzostówka 0:7

     

    Klasyfikacja końcowa zawodów:

     

    Dziewczęta:

    1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    2 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

    3 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

     

    Chłopcy:

    1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

    2 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Sernikach

     

    Wręczenia dyplomów dla wszystkich drużyn dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej Pan Andrzej Karczewski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

    Naszą szkołę reprezentowali:

    Dziewczęta: Paulina Wesołowska, Kinga Sagan, Daria Ferenc, Julia Barszczyk, Wiktoria Kozioł, Aleksandra Olejniczek, Alicja Mierzwińska, Wiktoria Ondra, Sara Bartkowicz

    Chłopcy: Kacper Stępień, Jakub Kisiel, Daniel Kowalski, Łukasz Korsacki, Przemysław Choduń, Bartłomiej Karczewski, Sebastian Trąbka, Mikołaj Markuszewski.

    Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

     

  • BEZPIECZNIE NA WSI
    12.03.2018

             

    Bezpieczeństwo podczas zabaw i prac na wsi było tematem spotkania z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Placówki Terenowej w Lubartowie. Pani Marzena Cupryn-Wasil opowiedziała uczniom o akcji „Upadek to nie przypadek”. Właśnie pod tym hasłem KRUS będzie prowadziła w 2018 roku większość swoich działań prewencyjnych. Według statystyk „upadki osób” to grupa zdarzeń, do których dochodzi podczas pracy w gospodarstwach rolnych najczęściej. Na dowód, że większości wypadków można zapobiec,  pani Marzena pokazała dzieciom film edukacyjny.  Sformułowano w nim kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie niejednokrotnie może uratować zdrowie bądź życie, a najważniejsze z nich to: 

    Pamiętaj:
    - zachowuj porządek w obejściu, dbaj o stan techniczny ciągów komunikacyjnych, ich czystość i właściwe rozmieszczenie;
    - stosuj właściwe obuwie robocze, przylegające do kostki o podeszwie protektorowanej, które zmniejszy niebezpieczeństwo poślizgnięć i potknięć;
    - używaj maszyn wyposażonych w mocne i dobrze zamontowane drabinki oraz schodki wejściowe do kabin, przyczep i na pomosty; wchodź i schodź z nich przodem do maszyny;
    - przestrzegaj zasad bhp podczas prac remontowo-budowlanych w gospodarstwie; prace na wysokościach wykonuj na stabilnych podestach zabezpieczonych barierkami;
    - używaj bezpiecznych drabin i odpowiednio skonstruowanych schodów;
    - oznaczaj w sposób widoczny progi;
    - zabezpieczaj szamba i studzienki pokrywami;
    - stosuj odpowiednie środki ochrony pracy podczas prac na wysokości;
    - zabezpieczaj wszelkie otwory przykrywami lub barierkami;
    - nie przewoź osób na błotnikach ciągnika, na przyczepach na ładunku;
    - nie pracuj, gdy jesteś chory, przemęczony, zestresowany

    Pozostaje nam żywić nadzieję, że nasi uczniowie powyższe zasady przypomną rodzicom i dziadkom. Wykorzystają je w życiu codziennym i podczas wykonywania prac plastycznych na VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpieczny na wsi – Upadek to nie przypadek”.

  • WYJAZD NA BASEN
    06.03.2018

    W dniu 6 marca 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami poraz kolejny uczestniczyli w wyjeździe na basen do Parczewa.

    Celem wyjazdu na basen jest doskonalenie techniki pływania, integracja z rówieśnikami, pokonywanie własnych lęków, rozwijanie cech motorycznych, korygacja wady postawy.

    Mamy nadzieje, że uczniowie w dalszym ciągu będą chętnie uczestniczyć w takich formach aktywności, ponieważ są one niezwykle cenne i ważne dla naszego zdrowia oraz prawidłowego rozwoju.

    Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na następny wyjazd.

  • Gminne Eliminacje Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka.
    06.03.2018

    W dniu 6 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U-12. Do zawodów zgłosiło się dwie drużyny: SP Wola Sernicka połączona z uczniami ze szkół w Brzostówce oraz Nowej Wsi i SP Serniki. Mecz rozegrano 2x10 minut. Po zaciętej grze zwycięzcą spotkania okazała się drużyna z Serniki, która wygrała 4:3. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4: Jakub Marzęda, Krystian Skubisz, Jarosław Barszczyk, Karol Karczmarz, Radosław Korsacki, Bartosz Pietrzela, Szymon Małyska, Szymon Urban, Piotr Wlazły.

  • CYRK LUNA
    06.03.2018

          Dnia 06.03.2018 roku mury naszej szkoły zamieniły się w niezwykłą arenę cyrkową - zagościł u nas CYRK LUNA

        Na początku zaprezentował się słonik Jambo, który podbił serca publiczności. Następnym punktem programu były pokazy iluzji, akrobacje, żonglerka oraz zabawy z klaunem. Uczniowie brali aktywny udział w występach, otrzymując przy tym drobne nagrody. Każdy chciał pojeździć na jednokołowym oraz miniaturowym rowerze. Wszystkich również zaskoczyła groźna czarna pantera. Kot zręcznie przechodził pomiędzy przeszkodami, dając tym samym niesamowity występ. Gwiazdą programu stał się pyton tygrysi, którego wszyscy mogli dotknąć. Uczniowie robili sobie z wężem pamiątkowe zdjęcia. Byliśmy świadkami magii i iluzji oraz niezwykłej tresury zwierząt. 

        Prezentacje cyrkowe wymagały zręczności i zwinności, a także umiejętności iluzjonistycznych. Występy zachwyciły wszystkich na widowni. Ten występ zapamiętamy na długo. 

  • WYJAZD DO TEATRU
    15.02.2018

                    W dniu 15 lutego uczniowie klas IV-VII pod kierownictwem pani Magdaleny Barszczyk wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl „Sposób na Alcybiadesa”. Akcja kultowej książki dla młodzieży Edmunda Niziurskiego z 1961 roku, rozgrywa się na szkolnych korytarzach. Od tamtej pory zmienił się system nauczania, program, nauczyciele, uczniowie, czasy się zmieniły. Niezmienna pozostała odwieczna wojna między nauczycielami a uczniami. Jak odwlec sprawdzian z polskiego? Jak przetrwać historię i chemię? Każdy nauczyciel ma swoją piętę Achillesową, słabość, którą wystarczy poznać, a potem realizować SPOSÓB.

                  Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się na lodowisko ICEMANIA, gdzie większość uczniów szlifowała swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Niektórzy zaś niepewnie, ale wytrwale stawiali swoje pierwsze kroki. Zdarzające się upadki tylko motywowały do nauki. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i trochę zmęczeni wrócili do szkoły. Opiekę nad grupą sprawowali pani Elżbieta Oniszko, pani Magdalena Bednarczyk i pan Mateusz Lejkowski.

  • DZIEŃ KOLORU CZERWONEGO
    14.02.2018

         Dnia 14 lutego 2018 roku w naszej szkole dominowała głównie jedna barwa, a była to mianowicie czerwień. Z okazji, że w tym dniu obchodziliśmy Walentynki, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Dzień Koloru Czerwonego.

         Tego dnia znaczna większość uczniów ubrała się w kolory kojarzące się z Walentynkami lub mieli na odzieży motywy walentynkowych serc. Kolor czerwony symbolizuje Walentynki. Z tego powodu na szkolnych korytarzach oraz w salach lekcyjnych mogliśmy poczuć miłą, ciepłą atmosferę. Uczniowie ubrani w ten sposób dodatkowo mieli przywilej, obowiązywał ich Szczęśliwy Numerek.

        Wszyscy pięknie wyglądali w tych barwach. Będziemy miło wspominać ten dzień!

  • BAL KARNAWAŁOWY - konkurs na najciekawszy strój karnawałowy
    13.02.2018

             Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Trwa od święta Trzech Króli do środy popielcowej. Dziś największe na świecie parady karnawałowe odbywają się w Brazylii, w Rio de Janeiro i we Włoszech, w Wenecji.

           My również świętowaliśmy zakończenie karnawału. Dnia 13 lutego 2018 roku odbył się bal karnawałowy dla uczniów z klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Tego dnia każdy mógł przemienić się w taką postać, o jakiej zawsze marzył. Nie zabrakło wróżek, księżniczek, super bohaterów, czarodziejek, kowbojek, policjantów, sportowców, nindża, kotów, dżokejek, indianek oraz wielu różnych bohaterów z bajek i filmów. Dzieci wyśmienicie bawiły się podczas zabaw tanecznych.

         Na jednej z lekcji odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy mogliśmy oglądać pokaz mody strojów karnawałowych, w których wystąpili uczniowie klas IV-VII. Uczniowie przygotowali pomysłowe stroje i zaprezentowali je w rytm muzyki tanecznej. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z karnawałem oraz pobudzenie i rozwijanie zdolności plastycznych oraz estetycznych. Udział wzięło 18 uczestników. Byli to:

    Amelia Skubisz – klasa IV,

    Miłosz Bicki – klasa IV,

    Joanna Barszczyk – klasa IV,

    Monika Mierzwińska – klasa IV,

    Karolina Sagan – klasa IV,

    Kinga Pożarowszczyk – klasa IV,

    Halina Chmielewska – klasa IV,

    Łukasz Olejniczek – klasa V,

    Aleksandra Olejniczek – klasa V,

    Alicja Mierzwińska – klasa V,

    Anna Kłoda – klasa V,

    Kordian Pomorski – klasa VI,

    Sara Bartkowicz – klasa VI,

    Wiktoria Ondra – klasa VI,

    Daria Ferenc – klasa VII,

    Kinga Sagan – klasa VII,

    Paulina Wesołowska – klasa VII,

    Wiktoria Wojciechowska – klasa VII.

        Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dla wszystkich była to wspaniała zabawa. Publiczność była zachwycona, oceniła wszystkich wielkimi brawami.

          Z okazji, że ten dzień był pełen zabaw, Samorząd Uczniowski również rozesłał kartki walentynkowe. Uczniowie otrzymali walentynki od swoich sympatii. Usłyszeliśmy kilka słów o legendzie o św. Walentym, oraz skąd wzięła się ta nazwa - Walentynki. Pamiętajmy, że ,,Człowiek bez miłości jest jak świeca bez knota”.

  • DZIEŃ KOLORU CZERWONEGO
    05.02.2018

    DZIEŃ KOLORU CZERWONEGO

    14 lutego obchodzimy Walentynki.

    W naszej szkole już funkcjonuje poczta walentynkowa, ale chcąc uczcić jeszcze bardziej ten dzień Samorząd Uczniowski organizuje 14 lutego DZIEŃ KOLORU CZERWONEGO.

    Kolor czerwony symbolizuje Walentynki, więc zachęcamy, aby każdy 14 lutego 2018 roku (środa) miał na sobie taką barwę. Może to być odzież o kolorze czerwonym lub dodatki, czy motyw walentynkowych serc.

    Uczniowie ubrani w taki sposób będą mieli tego dnia przywilej – zostaną zwolnieni z odpowiedzi ustnej.

    Znalezione obrazy dla zapytania walentynki dzień koloru czerwonego

     

  • BAL KARNAWAŁOWY
    05.02.2018

    Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy gif

     

    13 LUTEGO 2018 roku (wtorek) Samorząd Uczniowski organizuje BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w godzinach lekcyjnych.

    W tym dniu zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Również zostanie zorganizowany słodki poczęstunek.

     

     Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy! 

    Podobny obraz

  • I GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK POLSKICH I ANGIELSKICH PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
    26.01.2018

                  Celebrowanie Bożego Narodzenia trwa krótko, tym bardziej miło nam było przywołać świąteczny nastrój w piątkowe przedpołudnie 26 stycznia.

              Za sprawą organizatorów I Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Polskich i Angielskich Piosenek Świątecznych w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowej Wsi spotkali się uzdolnieni muzycznie uczniowie pięciu szkół podstawowych i gimnazjum. Przegląd, obok promowania młodych talentów, miał na celu popularyzację tradycyjnych kolęd oraz piosenek w języku angielskim.  

    Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowali:

    Odział przedszkolny pod opieką p. Anny Tchórz:

    Julia Furtak 

    Maja Strachowska

    Martyna Jedut

    Wiktor Pomorski

     

    Klasy młodsze pod opieką p. Barbary Borzęckiej:

    Maja Florek kl. II – solistka

    Wiktoria Grzegorzyca kl. II

    Lena Wawryniuk kl. III

    Milena Mierzwińska kl. III

    Lena Kisiel kl. I

    Łucja Wysok kl. I

     

    Klasa IV pod opieką p. Magdaleny Bednarczyk:

    Amelia Skubisz - solistka

    Jakub Marzęda,

    Monika Mierzwińska,

    Karolina Sagan,

    Kinga Pożarowszczyk

    Wojciech Świstowski

    Jarosław Barszczyk

    Halina Chmielewska

    Krystian Skubisz

    Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie.

  • POKAZ HISTORYCZNY
    25.01.2018

                   Dnia 25 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się pokaz historyczny „I ty możesz zostać rycerzem!”. Program obejmował historię od wczesnego średniowiecza, czyli V-IX wiek aż do wieku XVI. Uczniowie zapoznali się z ekwipunkiem i uzbrojeniem rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego.  Poznali krótką charakterystykę prawa średniowiecznego, tortur, wierzeń, kultury, osiągnięć cywilizacyjnych. Pokaz przybliżył uczniom dawne dzieje świata rycerskiego.

     

  • X Gminny Turniej Noworoczny klas IV - VI
    23.01.2018

           W dniu  23 stycznia  2018 roku miał miejsce w naszej szkole już X Gminny Turniej Noworoczny klas IV - VI.  W zawodach  uczestniczyły 4 drużyn: Szkoła Podstawowa w Sernikach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego  w Nowej Woli, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej. 

        Podczas całego turnieju rywalizacja miedzy poszczególnymi zespołami była bardzo zacięta, rywalizowano w 9 konkurencjach m. in. "Sztafeta", "Celne oko"  czy "Kręgle" .

         Oto wyniki turnieju:

    I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Brzostówce

    II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sernikach

    IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

         Sędzią zawodów po raz dziesiąty był pan Ryszard Gierach oraz uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Przy organizacji turnieju pomagali nauczyciele, rodzice, uczniowie, koordynatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Mateusz Lejkowski. Zwycięskim drużynom nagrody wręczył Pan Dyrektor Andrzej Karczewski. Nagrodami dla wszystkich drużyn były puchary, dyplomy i sprzęt sportowy. Po zakończonych zmaganiach uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Sponsorem turnieju był Urząd Gminy Serniki oraz Rada Rodziców.

         Skład  drużyny naszej szkoły:

    Alicja Mierzwińska, Aleksandra Olejniczek, Bartłomiej Błaszczak, Julia Barszczyk, Wiktoria Kozioł, Jakub Kisiel, Łukasz Korsacki, Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Krystian Skubisz, Amelia Skubisz, Oliwia Błaszczak.

       Gminny Turniej Noworoczny jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę".

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

     

strona: