Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • TRZYDNIOWA WYCIECZKA W BIESZCZADY KLAS IV-VII
    06.06.2018

            W dniach 4-6 czerwca 2018 roku klasy IV-VII uczestniczyły w trzydniowej wycieczce w Bieszczady.

            Pierwszym punktem naszej bieszczadzkiej przygody były Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w Uherce Mineralne. Wszyscy mieli okazję napędzać pięcioosobowe drezyny rowerowe tylko siłą własnych nóg. Podczas jazdy podziwialiśmy widoki, które nas otaczały. Bieszczadzki Poligon Paintballowy „WATAHA” w Jankowcach koło Leska był kolejną atrakcją tego dnia. Do naszej dyspozycji było 1,5 hektara przygotowanego terenu do gry w paintball. Teren był górzysty, co sprawiało, że gra była jeszcze bardziej efektowna, a wrażenia niezapomniane. Po pełnym dniu emocji udaliśmy się do miejsca noclegowego w Lesku.

        Podróż drugiego dnia rozpoczęliśmy od przejścia przez Połoninę Wetlińską do Schroniska Chatka Puchatka na wysokość 1232 m. Trasa znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie podziwialiśmy unikalne rośliny oraz nienaruszone przez człowieka połoniny. Wszyscy byliśmy oczarowani krajobrazem, który znajdował się wokół nas. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach. Muzeum obecnie jest największą kolekcją poświęconą tematyce przyrodniczo-łowieckiej w Bieszczadach. Ekspozycja była bardzo interesująca i obejmowała trofea łowieckie z Polski jak i zagranicy, zbiory przyrodnicze, a także dokumentację fotograficzną regionu. Spotkaliśmy tam między innymi: niedźwiedzia brunatnego, renifera oraz mniejsze ssaki i ptaki zamieszkujące bieszczadzkie lasy. Zobaczyliśmy poroże jelenia i sarny europejskiej w poszczególnych fazach wzrostu. Z Nowosiółek pojechaliśmy na tzw. kamień leski, znajdujący się w lesie obok Leska. Związana jest z nim legenda o nieposłusznej córce, zamienionej w owy kamień.

         Natomiast trzeciego dnia czekało na nas jeszcze więcej atrakcji. Pierwszym etapem w tym dniu była zapora Solińska, która jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce o długości 664 m i 84 m wysokości. W tym czasie każdy miał możliwość zakupu bieszczadzkich pamiątek. Kolejną atrakcją w tym dniu był rejs statkiem spacerowym „TRAMP” po Zalewie Solińskim w Polańczyku, który jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce. Mieliśmy okazję zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach z poziomu wody oraz poznać walory krajobrazowe „Bieszczadzkiego Morza”. Pogoda nam sprzyjała, więc rejs okazał się niebywałą przyjemnością. Nie była to ostatnia atrakcja tego dnia, ponieważ następnie udaliśmy się na punkt widokowy na Sawinie, z którego mogliśmy podziwiać panoramę Bieszczad Wysokich, Jeziora Solińskiego oraz jego piękne otoczenie. Ostatnim punktem wycieczki były ruiny klasztoru pw. Zwiastowania NMP w Zagórzu. Szliśmy tam wzdłuż pięknych stacji Drogi Krzyżowej. Po wejściu na wzniesienie, otoczone z trzech stron rzeką Osławą mieliśmy przed sobą wielki masyw ruin, otoczonych kamiennymi murami ze strzelnicami. Półkolistą bramą w murze weszliśmy na teren klasztorny.

        Pełni nowych doświadczeń, wrażeń oraz cudownych widoków szczęśliwie zakończyliśmy naszą bieszczadzką przygodę.

  •  

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW SZKÓŁ GMINY SERNIKI

    DO UDZIALU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    "KOTYLION NA UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNĄ"

     

    Regulamin konkursu:   konkurs.doc

  • DZIEŃ PATRONA
    30.05.2018

    30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Celem obchodów Dnia Patrona jest  przybliżenie uczniom postaci Marii Konopnickiej, poszerzenie i utrwalenie wiedzy o jej życiu i twórczości. Co roku te obchody mają inną formę. W tym roku w przygotowania włączyli się wszyscy uczniowie i wychowawcy. Każda klasa miała wykonać plakat dotyczący utworów Marii Konopnickiej z określonego kręgu tematycznego. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przedstawili cztery pory roku w poezji naszej patronki. Szukanie oznak wiosny, odkrywanie jej uroków rozpoczęliśmy z oddziałem przedszkolnym. W letni nastrój wprowadziła nas klasa I. Tak jak barwna jest twórczość Marii Konopnickiej, tak barwne były prace wykonane przez dzieci. Bez trudu mogliśmy rozpoznać takie utwory jak ,, Nasza czarna jaskółeczka”, ,,Bocian” , ,, Pszczółki” czy ,, Żabka Helusi”.  ,, Jesienią, jesienią sady się rumienią…” ten oraz inne wierszyki były motywem przewodnim dla klasy II, która miała za zadanie przedstawić nam uroki jesieni. Jesień to nie tylko pachnące i soczyste owoce, ale także czas powrotu do szkoły o czym przypomniał nam wiersz ,, W szkole”. ,, Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!... ” Któż z nas nie zna tego utworu Marii Konopnickiej? Patrząc na plakat klasy III, która miała za zadanie przedstawić uroki zimy w utworach poetki, odnosimy wrażenie, że jest to bardzo przyjazna dzieciom i urokliwa pora roku. Któż z nas nie słyszał o sierotce Marysi i krasnoludkach?  Baśniowy świat krasnali mogliśmy poznać dzięki klasie IV. Wykonując plakat uczniowie zapoznawali się z fragmentami tego znanego utworu. Na tych, którzy chcieli w całości zapoznać się z tą urokliwą baśnią, czekały nagrody. Dociekliwym czytelnikiem okazała się Monika Mierzwińska z klasy IV. Za sprawą klasy V przenieśliśmy się do szkoły dobrze wychowanych kotów. ,, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” to ulubiony utwór uczniów tej klasy. W podróż z Jankiem Wędrowniczkiem zabrała nas klasa VI. Wraz z bohaterem utworu Marii Konopnickiej odbyliśmy wędrówkę przez pola i łąki, odkryliśmy świat przyrody. Plastyczne i barwne opisy lasu oraz jego mieszkańców i baśniowy świat, do którego wyprawił się mały Janek na jagody, były tematem prac uczniów klasy VII. Wszystkie plakaty zostały wyeksponowane w salce gimnastycznej i jeszcze długo będą cieszyć nasze oczy.

    Pani Magdalena Bednarczyk z okazji Dnia Patrona zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny pt.,, Nasza Szkoła”. Celem konkursu, oprócz wspierania aktywności plastycznej dzieci i młodzieży i odkrywania ich możliwości twórczych, było zwrócenie uwagi uczniów na placówkę, w której się uczą, przybliżenie tradycji i historii szkoły. W konkursie wzięło udział 54 uczniów. 

    Laureaci:

    Kategoria klasy 0-III

    I miejsce Kinga Sagan kl. II

    II miejsce Maja Florek kl. II

    III miejsce Matylda Ciesielska kl. II

     

    Kategoria klasy IV-VII

    I miejsce Natalia Lis kl. VI

    IImiejsce Katarzyna Lejkowska kl. VII

    III miejsce Karolina Kobyłka kl. V

  • Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi
    28.05.2018

          W dniu 28 maja 2018 roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć siostry misjonarki ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Lublinie.

           Zgromadzenie powstało w Indiach. Zrodziło się z misyjnych potrzeb Kościoła. Siostry osiedlają się w misjach zagranicznych najbardziej niebezpiecznych i oddalonych miejscach na całym świecie. Zgromadzenie ma także charakter franciszkański. Siostry naśladują Chrystusa pokornego i ubogiego, żyjąc Ewangelią wśród świata w prostocie, pokoju i radości. Ich znakiem wspólnym jest zawieszony na piersi medal z krzyżykiem.

           Do nas przybyły: siostra Irena Karczewska oraz siostra Bożena, które opowiadały o misjach w Brazylii. Podzieliły się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem, przybliżyły nam znaczenie misji. Dowiedzieliśmy się co jest potrzebne misjonarzom oraz kto może nim zostać i jak wyglądają takie przygotowania. Bardzo interesująco przedstawiły codzienne życie tamtejszych ludzi, ich zwyczaje, pracę, jak i trudności, takie jak choroby, głód czy bieda. Misjonarki Maryi przedstawiły życie Kościoła i trudne zadanie misjonarzy, jakim jest głoszenie Ewangelii słowem, ale przede wszystkim czynem. Byliśmy świadkami wielu ciekawych opowieści, które przeżyły siostry. Uczniowie z ogromną ciekawością oglądali przywiezione przez misjonarki oryginalne stroje, które nawet mogli przymierzyć.

        Podziękowaliśmy gościom za niezapomniane spotkanie, ciesząc się, że mogliśmy poznać prawdziwe życie misjonarek oraz życie swoich rówieśników w dalekiej Brazylii. Uczniowie z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pod opieką Pana Dyrektora Andrzeja Karczewskiego przygotowali krótką inscenizację oraz opowieści o zwierzętach, takich jak np.: trująca żaba lub pies Ciapek czy tygrys. Na koniec wszyscy mogli sprawdzić swoje nowo zdobyte informacje podczas rozwiązywania krzyżówki.

         Nasza szkoła również chciała wspomóc zagraniczne misje. Z tego powodu w dniach od 21 do 25 maja 2018 roku przeprowadzaliśmy loterię fantową, podczas, której każdy mógł wylosować coś dla siebie. Cała zebrana kwota została przeznaczona na ten szczytny cel.

  • GMINNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY "POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"
    22.05.2018

             Dnia 22 maja 2018 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Literacko - Plastycznego "POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI". Organizatorem konkursu było Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej. 

                  Konkurs miał na celu:

    - uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości,

    - kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, 

    - pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie literatury,

    - rozwijanie wyobraźni i wrażliwości młodych autorów oraz popularyzowanie ich twórczości, 

    - rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywnego oraz empatycznego stosunku do historii własnej ojczyzny,

    - promowanie młodzieży uzdolnionej artystycznie.

         Konkurs przeznaczony był dla szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Serniki. Podzielony był na dwie części: plastyczną i literacką. Uczniowie w części plastycznej musieli wykonać plakat patriotyczny, natomiast w części literackiej autorski wiersz o tematyce patriotycznej. Prace musiały odnosić się do hasła konkursu "Polskie drogi do niepodległości". 

             Prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjum. 

               Z naszej szkoły wyróżnienia oraz nagrody otrzymały uczennice klas:

    CZĘŚĆ PLASTYCZNA - PLAKAT:

    • I miejsce - Natalia Lis kl. VI
    • III miejsce - Wiktoria Ondra kl. VI

     

    CZĘŚĆ LITERACKA - WIERSZ: 

    • I miejsce - Kinga Pożarowszczyk kl.IV
    • II miejsce - Katarzyna Lejkowska kl. VII
    • wyróżnienie - Wioletta Dzięcioł kl. V

     

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych oraz literackich!

  • WOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
    22.05.2018

    W dniu 22 maja w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Wśród 10 najlepszych drużyn z całego  województwie nasza szkoła zajęła wysokie VI miejsce.

    Skład drużyny: Karol Karczmarz, Dominik Demucha, Krystian Skubisz, Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Radosław Korsacki

    Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • GMINNE POTYCZKI SPORTOWE KLAS I-III
    21.05.2018

    21.05.2018 r. w naszej szkole odbyła się XII edycja Potyczek Sportowych Klas I-III. Wszystkie konkurencje zostały przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły, panie:  Barbarę Sagan, Bożenę Dycha, Barbarę Borzęcką, Annę Tchórz. Wszystkie konkurencje oparte były na grach i zabawach ruchowych. Przed zawodami opiekunowie zapoznali się z konkurencjami oraz zasadami punktowania. Bohaterami zawodów byli uczniowie ze szkół:

    - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli wraz z opiekunem panią Małgorzatą Czajka

    - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce wraz z opiekunami panią Anną Kusyk oraz panią Anną Sobolewską

    - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sernikach wraz z opiekunami panią Urszulą Sagan oraz panią Marią Osiak

    - drużyna ze Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej wraz z opiekunami panią Barbarą Sagan, panią Bożeną Dycha, Barbarą Borzęcką

    Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali uczniowie klasy VI wraz z panem Mateuszem Lejkowskim, sekretarzem była pani Milena Bordzoł.Dokumentacja fotograficzna – pani Anna Tchórz.

    I miejsce – Szkoła Podstawowa w Sernikach

    II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

    IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

    Zawody mogły się odbyć dzięki sponsorom:

    - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    - Firma ART- BRUK – pan Marcin Augustynowicz

    - Firma LCM – pan Sylwester Dudzik

    - Urząd Gminy Serniki

    - PKO

    - Bank Spółdzielczy w Lubartowie

    - Sklep Spożywczy AGNES Agnieszka Pieczonka w Woli Sernickiej

    Dziękujemy dyrektorowi  naszej szkoły panu Andrzejowi Karczewskiemu za wsparcie w zorganizowaniu zawodów, opiekunom za przygotowanie, publiczności za doping, zawodnikom za udział.

  • KONKURS RECYTATORSKI
    16.05.2018

    Dnia 16.05.2018 r. odbył się w Lublinie I Wojewódzki i VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz lirykę opartą na motywach patriotycznych w okresie międzywojennym „ pod patronatem Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Urzędu Miasta Lublin. Celem konkursu było uczczenie Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ukazanie poetyckiego dorobku Marii Konopnickiej i poetów okresu międzywojennego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV- VII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Milena Mierzwińska z kl. III oraz Alicja Mierzwińska kl. V. Obie uczennice otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!

  • GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
    11.05.2018

    W dniu 11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego

    w Nowej Woli odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. W turnieju wzięło udział

    4 drużyny ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Szkoły Podstawowej

    w Nowej Woli, Szkoły Podstawowej w Brzostówce, Szkoły Podstawowej w Sernikach oraz drużyna z naszej szkoły. Zawdy rozegrano systemem każdy z każdym, mecz trwał 2x8 minut.

    Wyniki turnieju:

     

    1 miejsce - SP Brzostówka

    2 miejsce - SP Nowa Wola

    3 miejsce - SP Wola Sernicka

    4 miejsce SP Serniki

    Skład naszej drużyny: Kacper Stępień, Daniel Kowalski, Łukasz Korsacki, Jakub Kisiel, Jarosław Barszczyk, Jakub Marzęda, Karol Karczmarz, Radosław Korsacki, Adam Borzęcki, Krystian Skubisz.

     

    Gratulujemy oraz życzmy dalszych sukcesów sportowych.

  • POWIATOWE ZAWODYW PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
    08.05.2018

    W dniu 8 maja w Szkole Podstawowej w Leszkowicach odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej dziewcząt. W zawodach udział wzięło jedenaście drużyn. Zawody rozegrane zostały w trzech grupach, systemem każdy z każdym. Nasza drużyna trafiła do grupy z drużynami: SP Rudno, SP Ostrówek oraz SP  Nr 1 Lubartów. Po zaciętych meczach w grupie zajęliśmy 3 miejsce a ostatecznie w całym turnieju 7.

     Skład drużyny: Daria Ferenc, Kinga Sagan, Paulina Wesołowska, Julia Barszczyk, Alicja Mierzwińska, Aleksnadra Olejniczek, Wiktoria  Ondra, Wiktoria Kozioł, Amelia Skubisz.   

    Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

  • GMINNE ZAWODY W CZWÓRBOJU LA
    07.05.2018

    W dniu  7 maja w naszej szkole odbyły się  gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach udział wzięły dwie drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka i cztery chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wieś oraz dwie drużyny SP Wola Sernicka. Zespoły rywalizowały ze sobą  w czterech konkurencjach: bieg na  60m., skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg długim 600m dziewczęta oraz  1000m. chłopcy. Sędzią głównym zawodów był pan Leszek Łotys.  

    Wyniki zawodów:

    Dziewczęta:

    1 miejsce - SP Brzostówka

    2 miejsce - SP Wola Sernicka

    Chłopcy:

    1 miejsce - SP Brzostówka

    2 miejsce - SP Wola Sernicka

    3 miejsce - SP Nowa Wieś

    4 miejsce SP Wola Sernicka 2.

     Skład drużyny dziewcząt:  Aleksandra Olejniczek, Alicja Mierzwińska, Wioletta Dzięcioł, Daria Ferenc, Kinga Sagan, Paulina Wesołowska

    Skład drużyny chłopców:  

    Drużyna 1: Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Krystian Skubisz, Radosław Korsacki, Bartosz Pietrzela, Dominik Demucha.

    Drużyna 2: Przemysław Choduń, Jakub Kisiel, Łukasz Korsacki, Adrian Błaszczak, Norbert Stanio.

    Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

     

  • WIWAT NIEPODLEGŁA!
    27.04.2018

    Dnia 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Uczniowie z klas V i VII w krótkiej scence teatralnej przybliżyli nam to wydarzenie, które miało miejsce 227 lat temu. Piosenki śpiewali uczniowie klas IV  i VI. Celem uroczystości było pielęgnowanie patriotyzmu wśród najmłodszych oraz przeżycie dumy z tego, że jest się Polakiem. Uczniowie naszej szkoły tym apelem włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • Wola Sernicka 03.04.2018 r.

     

    OGŁOSZENIE

    ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i KLASY I

    W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    od 09.04.2018 do 23.04.2018r.

     

    Klasy pierwsze nie mogą liczyć więcej niż 25 osób.

      • z urzędu - dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły, w oparciu o dane z biura ewidencji ludności,
      • na pisemną prośbę (wniosek) rodziców (prawnych opiekunów) skierowaną do dyrektora szkoły, dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami
      • W roku szkolnym 2018/2019 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci:
      • urodzone w 2011 r.
      • urodzone w 2012 r. jeżeli ukończyli roczne przygotowanie przedszkolne i taka jest wola rodziców/prawnych opiekunów

    Oddział przedszkolny (do 25 osób)

      • dzieci sześcioletnie: urodzone w 2012 r. (obowiązek)
      • mogą być zgłaszane, dzieci pięcio i czteroletnie (roczniki 2013,2014)

    1. Zapisu do szkoły dokonują rodzice lub prawni opiekunowie na podstawie dowodu osobistego oraz aktu urodzenia dziecka. Rodzic wypełnia stosowny wniosek i się pod nim podpisuje. (Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły oraz w sekretariacie)

     

     

    W przypadku podjęcia decyzji o nauce dziecka w szkole innej niż obwodowa, rodzic (prawny opiekun) jest zobowiązany do powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji przez nie obowiązku szkolnego.

     

    karta_zgloszenia_do_kl_I.rtf

    karta_zgloszenia_do_odzialu_przedszkolnego.rtf

  • DZIEŃ ZIEMI
    26.04.2018

              W dniu 22 kwietnia swoje święto obchodzi planeta Ziemia. Jest to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić innym, że o wspaniałe dary przyrody należy dbać. Człowiek musi być przyjacielem przyrody, czyli ekologiem.

            My Dzień Ziemi świętowaliśmy 26 kwietnia 2018 roku. Na początku odbył się pokaz mody ekologicznej. Zadaniem uczniów było wykonanie stroju z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu, m.in.: folii, papieru, gazet, opakowań, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek i wielu innych. W pokazie mody wzięli udział:

    • Zuzanna Furtak z kl. II,
    • Sara Bartkowicz z kl. VI,
    • Daniel Kowalski z kl. VI,
    • Wiktoria Ondra z kl. VI.

     

    Następnie uczennice klasy VI (Sara Bartkowicz, Wiktoria Kozioł i Wiktoria Ondra) przedstawiły prezentację multimedialną, w której zaprezentowały informacje dotyczące Dnia Ziemi.

     

    Wszyscy musimy pamiętać, aby kształtować wśród dzieci poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu szacunku do przyrody.

  • GMINNY KONKURS HISTORYCZNY "VIVAT NIEPODLEGŁA"
    25.04.2018

     

    Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sernikach odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Vivat Niepodległa”. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

    *Alicja Mierzwińska kl. V- I miejsce

    *Bartłomiej Karczewski kl. VI- podziękowanie

    *Kacper Stępień kl.VI- wyróżnienie

    podziękowanie  *Kacper Pietrzela kl.VII-

        reprezentowali naszą szkołę i w ten sposób uczcili 100-rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Uczniowie Ci wykazali się dużą wiedzą z dziejów Polski, historii powszechnej Europy i świata. Godnie

    Dziękujemy!                                   

  • POD LIPĄ JANA Z CZARNOLASU
    24.04.2018

    24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli po raz kolejny odbył się Festiwal Pięknego Czytania i Recytowania Utworów Jana Kochanowskiego.  Pod lipą Jana z Czarnolasu spotkali się uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Serniki. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Furtak z oddziału przedszkolnego, Michał Gawdziński z klasy III, Halinka Chmielewska z klasy IV, Aleksandra Olejniczek z klasy V i Justyna Pydyś z klasy VII. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali, pod kierunkiem pań: Anny Tchórz, Barbary Borzęckiej i Elżbiety Oniszko, recytację  utworów Jana z Czarnolasu. Są to utwory trudne dla tak młodego czytelnika, tym bardziej więc należą im się gratulacje, że tak pięknie reprezentowali naszą szkołę na Festiwalu.  Recytatorom życzymy dalszych sukcesów.

  • REJONOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
    16.04.2018

    REJONOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

    W dniu 16 kwietnia w Rykach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Podobnie jak na zawodach powiatowych drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Lepsi okazali się tylko biegacze z Firleja. Dzięki osiągniętemu wynikowi chłopcy awansowali do Mistrzostw Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim 25 kwietnia.

    Skład drużyny: Karol Karczmarz, Bartosz Pietrzela, Krystian Skubisz, Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Radosław Korsacki

    Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
    13.04.2018

    POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

    W dniu 13 kwietnia w Leszkowicach odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny: dziewczęta rocznik 2005-2006, dziewczęta rocznik 2007 i młodsze, chłopcy rocznik 2005-2006 oraz chłopcy rocznik 2007. Po emocjonujących biegach  II miejsce zajęli chłopcy młodsi ustępując tylko Szkole Podstawowej w Firleju. Pozostałe drużyny reprezentujące naszą szkołę uplasowaly się poza podium. Dwie pierwsze drużyny z każdej kategorii awansowały do etapu rejonowego.

    Składy drużyn:

    Dziewczęta młodsze: Amelia Skubisz, Lidia Zagajska, Milena Mierzwińska, Alicja Mierzwińska, Halina Chmielewska, Joanna Barszczyk.

    Dziewczęta starsze:  Patrycja Wysok,  Julia Barszczyk, Aleksandra Olejniczek, Daria Ferenc, Kinga Sagan, Paulina Wesołowska.

    Chłopcy młodsi: Karol Karczmarz, Bartosz Pietrzela, Krystian Skubisz, Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Radosław Korsacki.

    Chłopcy starsi:  Łukasz Olejniczek,  Bartłomiej Karczewski, Adrian Błaszczak, Norbert Stanio,  Łukasz Korsacki, Jakub Kisiel.
     

    Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH
    10.04.2018

    W dniu 10 kwietnia uczeń klasy IV  Kacper Twardzisz brał udział w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Indywidualnych. Mierząc się w większości ze starszymi kolegami uplasował się ostatecznie  na 15 miejscu na 40 zawodników. Gratulujemy Kacprowie osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów!

  • SUKCES PIĄTOKLASISTKI W KONKURSIE MATEMATYCZNYM
    06.04.2018

     

     

    Dnia 6 kwietnia 2018r. uczennica Wioletta Dzięcioł wzięła udział w finale międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA, organizowanym przez Międzynarodową Szkołę Meridian w Warszawie. W finale uczestniczyło 150 uczniów z całego kraju. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza ich wiadomości na danym etapie szkolnym, myśleniem niesteorotypowym. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Teatrze OCH, nasza uczennica zajęła III miejsce otrzymując brązowy medal oraz upominki.

strona: