INSTRUKCJA DEZYNFEKCJI SPRZĘTÓW I POWIERZCHNI

Instrukcja dezynfekcji sprzętów i powierzchni

1. Dezynfekcji podlegają wszystkie sprzęty i narzędzia, które były używane przez pracownika w trakcie pracy, a także powierzchnie, jak np. biurka, stoły, klamki itp., z których pracownik korzystał danego dnia pracy.
  2. Pracownik przystępuje do dezynfekcji w gumowych rękawiczkach ochronnych.
  3. Dezynfekcja odbywa się poprzez dokładne spryskanie sprzętu lub powierzchni płynem do dezynfekcji o minimalnej zawartości alkoholu 60%.
  4. Płyny dezynfekujące dostępne są dla pracowników w szafce. Za uzupełnianie zapasów odpowiedzialna jest pani woźna.
  5. Po zdezynfekowaniu sprzęty i narzędzia muszą zostać odłożone na swoje miejsce.
  6. Po zakończonej dezynfekcji pracownik ściąga i wyrzuca do kosza na śmieci rękawiczki jednorazowe.