PROCEDURA PRZEBYWANIA UCZNIA W SZKOLE

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj:

do zarządzenia nr 10/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej z dnia 31.08.2021 r.

Procedura przebywania ucznia w szkole

A: Ogólne zasady

1. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko uczniowie zdrowi – bez objawów chorobowych, oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.
  2. W razie stwierdzenia niepokojących objawów wskazujących na wystąpienie choroby zakaźnej wskazane jest pozostanie w domu i skorzystanie z teleporady medycznej. Ważne jest poinformowanie szkoły o nieobecności ucznia.
  3. Należy w miarę możliwości przestrzegać dystansu społecznego pomiędzy osobami.
  4. Należy stosować się do zaleceń personelu szkoły i przestrzegać reżimu sanitarno-epidemiologicznego obowiązującego w całym kraju.
  5. Jeżeli w szkole zauważymy u siebie lub innego ucznia niepokojące objawy wskazujące na możliwość wystąpienia choroby, należy jak najszybciej powiadomić nauczyciela.

B: Zachowanie ucznia w klasie na zajęciach

1. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-IV wchodzą do szkoły wejściem głównym i korzystają z szatni szkoły podstawowej. Uczniowie klas V-VIII wchodzą do szkoły wejściem do budynku gimnazjum i korzystają z szatni na dole.
  2. Uczniowie są wyposażeni w maseczkę ochronną, którą w razie potrzeby na polecenie nauczyciela lub innego pracownika musza założyć. Na zajęciach w szkole uczniowie nie korzystają z maseczek. Maseczki należy nosić w przestrzeniach wspólnych np. korytarze, szatnia. W razie wyjścia z klasą poza teren szkoły uczniowie są zobowiązani przestrzegać zasad obowiązujących w przestrzeni społecznej.
  3. Każdy uczeń, który wchodzi na teren szkoły musi zgodnie z instrukcją zdezynfekować ręce płynem umieszczonym przy wejściu. Dzieci z oddziału przedszkolnego myją ręce tylko mydłem. Mycie rąk obowiązkowe jest zawsze przed zajęciami i po zajęciach, przed posiłkami, po powrocie z zajęć na powietrzu, po wyjściu do toalety, po kontakcie z nieznajomymi osobami.
  4. Uczeń ma obowiązek zasłaniania podczas kaszlu i kichania ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką, a następnie powinien jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, powinien też unikać dotykania oczu, nosa i ust rękoma.
  5. Uczniowie przynoszą na zajęcia własne zestawy przyborów do pisania oraz podręczników. W szkole nie można ich pożyczać od innych uczniów.

1. Bezwzględnie należy pamiętać o ograniczaniu bliskiego kontaktu z innymi osobami w trakcie zajęć, np. nie podajemy sobie ręki, ani innych przedmiotów, zachowujemy dystans.
  2. W czasie zajęć nie korzystamy z telefonów.

Zachowanie ucznia na przerwach

1. Przerwy uczniowie spędzają pod nadzorem nauczyciela
  2. Należy unikać większych skupisk, zachowywać dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na całym terenie szkoły.
  3. Na każdej przerwie należy umyć ręce.
  4. Nie wolno oddalać się od sali, w której odbywają się zajęcia - trzymamy się ustalonych szlaków komunikacyjnych.
  5. Uczniowie wykonują  polecenia nauczyciela.