Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO
    22.06.2017

    W czwartek 22 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami na wesoło pożegnali rok szkolny 2016/2017. Atrakcjami tego dnia były dmuchana zjeżdżalnia, bańki mydlane, zabawa balonami, rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. W trakcie zabaw dzieci częstowały się pizzą oraz lodami. Żal było odchodzić do domu. 

  • Turniej Beach Soccer oraz Piłki Siatkowej Plażowej.
    19.06.2017

    W dniu 19 czerwca 2017 roku w Nowej Woli odbył się turniej Beach Soccera oraz Plażowej Piłki siatkowej. Organizatorem zawodów był UKS Zryw Nowa Wola. Do zawodów w Beach Soccera  w kategorii klas I-III zgłosiło dwie drużyny: FC Sklep  z SP w Brzostówce oraz Wymiatacze z SP w Woli Sernickiej. W ich bezpośrednim spotkaniu górą okazali się Wymiatacze wygrywając 4:0. W kategorii klas IV-VI zgłosiło się 8 drużyn wraz z drużynami z klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny: Wymiatacze, Huragan Częstochowa oraz Huragan Wola Sernicka. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Sędzią głównym zawodów był  Jakub Misiarz. Po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzcę.

    Klasyfikacja końcowa:

    1 miejsce - Huragan Częstochowa (Wola Sernicka)

    2 miejsce - Wymiatacze (Wola Sernicka)

    3 miejsce - Brzostówka

    4 miejsce -  Nowa Wola

    W turnieju piłki siatkowej plażowej pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie SP w Brzostówce, trzecie SP w Sernikach, natomiast czwarte przepadło parze Kacper Pietrzela i Maksymilian Barszczyk z naszej szkoły.

    Skład:

    Piłka plażowa: Kinga Sagan i Paulina Wesołowska, Kacper Pietrzela i Maksymilian Barszczyk.

    Beach Soccer:

    Wymiatacze (III klasa): Jakub Marzęda, Jarosław Barszczyk, Karol Karczmarz, Adam Borzęcki, Krystian Skubisz.

    Huragan Częstochowa: Kacper Pietrzela, Maksymilian Barszczyk, Kacper Stępień, Jakub Kisiel, Łukasz Korsacki, Jan Borzęcki.

    Huragan Wola Sernicka: Wiktoria Wojciechowska, Klaudia Pietrzela, Katarzyna  Lejkowska, Julia Barszczyk, Daniel Kowalski, Przemysław Choduń.

    Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

  • WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA
    07.06.2017

    Nieustraszeni podróżnicy ze szkoły w Woli Sernickiej 7 czerwca odbyli kolejną wyprawę. Tym razem  obraliśmy za cel polskie wybrzeże. Poranna pobudka  nikogo nie zniechęciła. Podczas parogodzinnej jazdy był czas na poznanie współtowarzyszy ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy.  Po południu dotarliśmy do Malborka. Monumentalny gotycki zamek krzyżacki, wystawa bursztynu, broni oraz bogaty asortyment sklepiku z pamiątkami  zrobiły wrażenie.

     Kolacja, zakwaterowanie i krótki spacer przez las aż tu, na horyzoncie pojawiło się … morze. Zmęczeni odzyskali  energię, zrzędy świetne humory, odnotowano jedno ozdrowienie. Poławiacze podwinęli nogawki, większość ruszyła do tańca z falami. Wszystko to przy ciepłym blasku zachodzącego słońca. Z kieszeniami pełnymi bursztynków i muszelek wróciliśmy na nocleg. To był długi wieczór integracyjny...

    Poranek powitaliśmy lekcją historii na Westerplatte. Na pokładzie pirackiego galeonu „Czarna Perła”, przy dźwiękach szant, zawinęliśmy do zabytkowego centrum Gdańska. Odbyliśmy długi spacer  uliczkami starego miasta. Kilka pamiątkowych fotografii  pod fontanną Neptuna i ruszyliśmy do Sopotu. Dziarsko przemierzyliśmy „Monciak” by dotrzeć na molo. Nie straszny nam był letni deszczyk gdy wokół przepiękne morskie krajobrazy.

    Ten dzień również zakończył się podziwianiem zachodu słońca na plaży. Kolacja i …  kto by spał kiedy  Daniel świętuje urodziny?

    Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Gdyni.  Odwiedziliśmy oceanarium.  Zachwycaliśmy się bogactwem fauny i flory mórz całego globu. Wielu może pochwalić się selfie z rekinem. Ostatnim punktem  było zwiedzanie żaglowca - muzeum „Dar Pomorza”.  „Biała Fregata” ma długą historię. Zbudowana w 1909 roku pływała pod wieloma banderami.  Mieliśmy przyjemność  zobaczyć  wnętrze statku i poznać żmudną pracę marynarzy.

    W drodze powrotnej już planowaliśmy kolejną wyprawę.

    Opiekę nad grupą sprawowali p. M.Bednarczyk i p.M.Lejkowski.

  • IV KONGRES MISYJNY DZIECI ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ
    10.06.2017

    Dnia 10 czerwca  2017 r. w Pliszczynie odbył się IV Kongres Misyjny Dzieci Archidiecezji Lubelskiej. Podobnie jak cztery lata wcześniej wyruszyliśmy na te uroczystości razem z uczniami ze szkoły podstawowej z Pałecznicy. Nasze szkoły reprezentowały kontynent Ameryki, dlatego nie mogło zabraknąć koloru czerwonego w naszym stroju. Oprócz p. dyrektora, który organizuje działania misyjne w naszej szkole, była pani Basia Borzęcka, Elżbieta Olejniczek i ks. Zbigniew Gasperski. Razem z nami udał się również specjalny gość - "Misyjny budzik" wykonany na konkurs. Wzbudził on uznanie komisji konkursowej i zdobyliśmy I miejsce. Spotkanie z misjonarzami, piosenką, która porywała do tańca, wspólnymi zabawami, konkursami oraz Mszę świętą będziemy miło wspominać i już myślimy o następnym misyjnym spotkaniu. Hasłem   kongresu było nawiązanie do 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie "Idźcie i głoście z Maryją!”.

  • SPORTOWE POTYCZKI KLAS I-III
    06.06.2017

    06 czerwca 2017 roku w naszej szkole  po raz jedenasty zostały zorganizowane „Sportowe Potyczki klas I – III” o Puchar Wójta Gminy Serniki. Drużyny z pięciu szkół zaprezentowały podczas konkurencji sprawnościowych nadzwyczajne zaangażowanie, zdyscyplinowanie, zdrową rywalizację oraz wysoką kulturę sportową. Zorganizowana impreza była przejawem integracji szkół, wychowawców oraz wychowanków wokół szczytnych idei olimpijskich, których motto stanowi zapis „W zdrowym ciele, zdrowy duch” kultywowanych corocznie przez naszą szkołę.

    Sędzią głównym był pan Mateusz Lejkowski, sekretarzem pani Patrycja Tomasiak.

    Przy organizacji pomagali uczniowie z klasy VI, rodzice i nauczyciele.

    Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco;

    I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce – 30 pkt.

    II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej – 28 pkt.

    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi – 24 pkt.

    IV miejsce – Szkoła Podstawowa  w Sernikach – 22 pkt.

    V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego z Nowej Woli – 16 pkt.

     

    Nagrody, puchary oraz słodki poczęstunek ufundowali:

    Urząd Gminy w Sernikach,

    Firma ART-BRUK pana Marcina Augustynowicza

    Spółka LCM pana Sylwestra Dudzika,

    Bank PKO BP z Lubartowa,

    Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej,  Piekarnia KAJZERKA z Lisowa.

    Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania.

    Drużyny otrzymały dyplomy, nagrody i słodki poczęstunek ufundowany przez sympatycznych sponsorów. Stanowiły one rekompensatę za włożony wysiłek oraz profesjonale wykonanie ćwiczeń. Koordynatorzy imprezy – Barbara Sagan,  Bożena Dycha, Barbara Borzęcka, Anna Tchórz.

     

  • DZIEŃ DZIECKA W PARKU LINOWYM
    02.06.2017

    Dnia 02.06.2017 roku uczniowie  klas IV, V i VI celebrowali Dzień Dziecka w Parku Linowym w Ośrodku Wypoczynkowym Leśna Ryba w Starej Jedlance

    Chodząc po linach zawieszonych między drzewami testowali swoją wytrwałość oraz kondycję. Z uśmiechem na twarzy pokonywali kolejne odcinki trasy, przeszkody i wysokości. Po wykonanym zadaniu wszyscy byli szczęśliwi i bardzo dumni z siebie. Gratulujemy odwagi w pokonaniu takich wysokości smiley

     Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom zarówno tym małym, jak i dużym zdrowia, radości oraz uśmiechu na twarzy!

  • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY MISTRZ KLAS PIĄTYCH
    30.05.2017

     

             W dniu 30 maja 2017r. drużyna uczniów z klasy piątej w składzie:  Sara Bartkowicz, Wiktoria Ondra, Kinga Wierzchowska, Natalia Lis, Bartłomiej Karczewski, Jakub Kisiel i Kacper Stępień,  próbowała swoich sił i sprawdzała swoje umiejętności z zakresu matematyki.

     Głównym celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań matematycznych i logicznego myślenia.

    Uczniowie otrzymali zestawy 8 zadań przygotowanych przez nauczycieli. Każde zadanie wymagało chwilę zastanowienia i posiadania wiedzy matematycznej.

    Najlepiej ze wszystkich uczestników konkursu poradziła sobie Sara Bartkowicz zajmując I miejsce, II miejsce zajął uczeń ze Szkoły Podstawowej w Nowej Woli,

    na miejscu III uplasował się Bartłomiej Karczewski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.  Tuż za podium znalazła się Natalia Lis, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a także drobne upominki.

    Zwycięzcom gratulujemy!

  • XVIII MIĘDZYDIECEZJALNY KONKURS "CZY ZNASZ PISMO ŚWIĘTE?
    29.05.2017

    Dnia 29 maja 2017 r. w budynku Gminy w Sernikach odbył się XVIII MIĘDZYDIECEZJALNY KONKURS "CZY ZNASZ PISMO ŚWIĘTE? jak zauważył Ks. Proboszcz Andrzej Sarna, nasz konkurs osiągnął pełnoletność. Na finał przybyło 39 uczniów ze szkół nie tylko z naszej gminy. Wzięli udział uczniowie z Parczewa, Czemiernik, Świdnika, Opola Lubelskiego, Lubartowa, Pałecznicy, Zemborzyc Tereszyńskich, Nowej Wsi, Nowej Woli, Brzostówki, Sernik, Woli Sernickiej. W tym roku uczniowie wykazywali się wiedzą na temat: Abrahama, Izaaka, Jakuba, Józefa zawartą we fragmentach Księgi Rodzaju. I miejsce zdobyła Aleksandra Bartkowicz ze szkoły w Nowej Wsi, II Bartłomiej Karczewski i Wiktoria Ondra ze szkoły w  Woli Sernickiej, III miejsce Patrycja Laskowska ze szkoły w Pałecznicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Serniki, proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Sernikach oraz Panią Joannę Borowicz katechetkę z Parczewa. W wolnej chwili uczestnicy z opiekunami podziwiali piękne otoczenie gminy i kościoła oraz zwiedzili parafialny kościół. Zapraszamy za rok.

  • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców.
    26.05.2017

    W dniu 26.05. na boisku ZS w Kocku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Do walki o tytuł mistrza  powiatu stanęły cztery drużyny, które wygrały wcześniej swoje półfinały: Szkoła Podstawowa w Przytocznie, Szkoła Podstawowa w Skrobowie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, 2 x 8 minut. Wyniki naszej drużyny:

    SP Nr 4 Lubartów - SP Wola Sernicka 3-0

    SP w Skrobowie - SP Wola Sernicka 6-1

    SP Przytoczno - SP Wola Sernicka 5-2

    Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce w całym turnieju. Mistrzami powiatu została Szkoła Podstawowa w Skrobowie, na drugim stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa w Przytocznie, trzecie miejsce natomiast  przypadło Szkole Podstawowej Nr 4 w Lubartowie.

    Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku naszym piłkarzom, którzy musieli przebrnąć przez eliminacje gminne oraz półfinał powiatu, żeby awansować do finału powiatowego.

    Skład drużyny: Kacper Pietrzela, Maksymilian Barszczyk - 2 bramki, Kacper Stępień - bramkarza, Jakub Kisiel - 1 bramka, Łukasz Korsacki, Marcin Pacek, Daniel Kowalski, Jakub Marzęda, Krystian Skubisz , Jarosław Barszczyk.

  • DZIEŃ PATRONA
    15.05.2017

    Jak co roku w maju obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku w przygotowania obchodów tego szkolnego święta włączyli się wszyscy wychowawcy i uczniowie naszej szkoły. Każda klasa miała przygotować utwory Marii Konopnickiej z określonego kręgu tematycznego. Pani Magdalena Bednarczyk zajęła się oprawą plastyczną uroczystości.

    Jako pierwsza wystąpiła klasa VI, która przedstawiła ,, Obrazki z życia patronki”. Uczniowie mogli zapoznać się z kluczowymi dla twórczości patronki wydarzeniami z jej życia nie tylko z wypowiedzi uczestników przedstawienia, ale także z listów samej Marii Konopnickiej czy jej przyjaciółki Elizy Orzeszkowej, w których to role wcieliły się uczennice klasy VI. Sceny z życia patronki przeplatane były jej utworami lirycznymi, z których wyłonił  się nie tylko dobrze wszystkim znany obraz poetki polskiego krajobrazu, ale także poetki niedoli.

    Utwory Marii Konopnickiej dla dzieci stanowią niemałą część jej twórczości. Rodzina, dom, jego bliższe i dalsze otoczenie to główne wątki tematyczne, wokół których usytuowana jest sceneria poszczególnych jej utworów. Świat przedstawiany jest w nich z pozycji dziecka,  dlatego  jest tak dzieciom bliski. Poznawanie świata, odkrywanie jego uroków zaczęliśmy wraz z oddziałem przedszkolny od lasu, nie mogło więc zabraknąć znanego wszystkim utworu Marii Konopnickiej,, Na jagody”. Ta piękna opowieść poetycka, powstała w 1903 roku, przedstawia opis, pełnego cudów natury i kryjącego baśniowy świat, boru nad Bugiem, do którego to wyprawił się na jagody mały Janek. Plastyczne i barwne opisy lasu oraz jego mieszkańców oddać miały: gra aktorska najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej, ich śpiewy, pląsy, stroje i elementy dekoracji. Tak jak przedstawiana kraina, pełna bogactwa kolorów, radości i uroków, takie też było przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

    W poezji dziecięcej realizowała poetka swój program poetycki,, Nie przychodzę ani uczyć dzieci, ani też ich bawić. Przychodzę śpiewać z nimi.” Jej ,, śpiewanie” nastawione było na odczucia i przeżycia najmłodszego czytelnika. Z jej poezji: prostych, dźwięcznych, melodyjnych, bije siła uczuć. Maria Konopnicka uwrażliwiając dzieci na bogaty świat natury, stawała się jednocześnie przewodnikiem po wiejskiej przestrzeni, tej bliższej i dalszej. Łąkę oczami poetki mogliśmy zobaczyć dzięki uczniom klasy I, którzy zaprezentowali nam min. wiersze ,, Z łąki do domu” i ,, Pobudka wiosny”. Konopnicka poprzez swoje wiersze pobudza małego odbiorcę do wyobraźni, dzięki temu pierwszaki chętnie wczuły się w odgrywane przez siebie role: ,, majowego bębenisty”, żuka czy trzmiela czy wiosny.

    Serdeczne przywiązanie nie tylko do ,, pól i łąk”, do polskiego pejzażu, ale przede wszystkim do ludu tak silnie związanego z naturą rytmem życia i pracy przedstawiła nam klasa II. Obrazki z życia wsi: matki idące z sierpami w pole, samotne dzieci pozostawione pod opieką wierzby, zwożenie snopków to tylko niektóre z wiejskich obrazków, które mogliśmy oglądać. Uczniowie klasy II przebrani w chłopskie koszule i słomiane kapelusze odegrali scenę młocki. Przez chwilę znaleźliśmy się na polskiej wsi lata temu.

    W liryczną podróż do sadu zabrała nas klasa III. Pojawił się znany wszystkim wiersz ,, Jesienią” oraz  ptaki: jaskółka, bocian, skowronek tak ściśle związane z wiejskim pejzażem. Przyroda jest nie tylko tłem wydarzeń, ale też jednym z bohaterów. Elementy przyrody są ożywione, wyposażone w ludzki sposób reagowania, myślenia czy mówienia czego przykładem jest utwór,, Muchy samochwały’ przedstawiony przez chłopców z klasy III.

    Dla Marii Konopnickiej praca była nie tylko powołaniem artystyczny, ale służbą narodową i społeczną. Uważała, że nie można biernie czekać na poprawę warunków politycznych, ale trzeba zwalczać zło społeczne, budować lepsze życie. Ona czyniła to piórem. Nazywano ją  poetką niedoli, orędowniczką skrzywdzonych, jej obrazki nędzy miały budzić sumienia. Poetka zwracała się wprost do każdego człowieka pytając, czy wolno mu żyć spokojnie, jeśli są dzieci, które błąkają się bezdomne, jeśli są piwniczne izby, w których umierają pozbawione opieki? W takim tonie utrzymane są utwory ,, Jaś nie doczekał’’ czy ,, W piwnicznej izbie”, które prezentowali nam uczniowie klasy V.

    ,, Spotkania z Patronką” zakończyliśmy z klasą IV wierszowanym opowiadaniem o szkole dla dobrze wychowanych kotów, czyli znanym wszystkim utworem ,, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”.    Do zalet tego utworu należy przede wszystkim humor wynikający nie tylko z perypetii małego kotka, ale tkwiący w przeniesieniu sytuacji ze świata dziecięcego na świat kotów. Spotkanie z Pimpusiem Sadełko, psotliwym kocim jedynakiem, którego życie składa się z rozmaitych figli dostarczyło oglądającym mnóstwo radości, głównie za sprawą uczniów klasy IV, którzy doskonale odnaleźli się  w klimacie prezentowanego utworu i umieli go przedstawić.

  • DZIEŃ MATKI
    23.05.2017

    Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy, opiekunowie i nauczyciele dzieci, ci, którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę mamy w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.

    Coroczne święto z okazji Dnia Mamy miało miejsce we wtorek 23 maja 2017 r. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci klas 0-III. Wychowankowie klasy II zaprezentowali przedstawienie pt.: ”Brzechwa dzieciom”, klasy 0 i I tańce nowoczesne, natomiast klasa III Krakowiaka. Dzieci prezentowały swoje talenty śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Wszystko dla swoich mam. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia nie brakowało.

     

  • II Gminny Turniej w Mini Piłce Nożnej Klas I-III.
    18.05.2017

    W dniu 18.05.2017r. na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Nowe Wsi odbył się II Gminny Turniej w Mini Piłce Nożnej Klas I-III. Do zawodów zgłosiło się 4 drużyny: SP w  Sernikach, SP w Brzostowce, SP w Woli Sernickiej oraz gospodarze PSP w Nowej Wsi. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 6 minut. Sędzią głównym zawodów był pan Leszek Łotys. Dla uczestników czekał poczęstunek. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Król strzelców, najlepszy bramkarz oraz najlepszy zawodnik otrzymali pamiątkowe statuetki.


    Wyniki poszczególnych meczów:

    SP Nowa Wieś - SP Nowa Wola 3-0

    SP Wola Sernicka -  SP Brzostówka 2-3

    SP Nowa Wieś - SP Brzostówka 0-2

    SP Wola Sernicka - SP Nowa Wieś 0-1

    SP Wola Sernicka - SP Nowa Wola 3-0

    SP Brzostówka - SP Nowa Wola 0-2

     

    Klasyfikacja końcowa:

    1 miejsce - SP Brzostówka

    2 miejsce - SP Nowa Wieś

    3 miejsce - SP Wola Sernicka

    4 miejsce - SP Nowa Wola

     

    Najlepszy zawodnik - Jakub Marzęda (SP Wola Sernika)

    Najlepszy barmakraz - Joanna Szych (SP Nowa Wola)

    Król strzelców: Oliwia Stachura - 4 bramki (SP Brzostówka)

     

    Skład naszej drużyny: Jakub Marzęda - 4 bramki, Krystian Skubisz- bramkarz, Jarosław Barszczyk - 1 bramka, Bartosz Pietrzela, Radosław Korsacki, Karol Karczmarz, Radosław Marzęda, Filip Warda, Dawid Zagajski.

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Półfinał Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców.
    16.05.2017

    W dniu 16.05.2017r. na boisku w Starym Uścimowie odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Do zawodów zgłosiło się 4 drużyny: SP Uścimów, SP Brzeźnica Bychawska, SP Ostrów Lubelski, SP Wola Sernicka. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut, sędzią zawodów był Pan Adam Duklewski.


    Wyniki poszczególnych meczów:

    SP Wola Sernicka - SP Ostrów Lubelski 2-2

    SP Brzeźnica Bychawska - SP Uścimów 1-1

    SP Wola Sernicka -  SP Brzeźnica Bychawska  4-0

    SP Ostrów Lubelski - SP Uścimów 2-0

    SP Ostrów Lubelski - SP Brzeźnica Bychawska 4-3

    SP Wola Sernicka - SP Uścimów 4-1

    Klasyfikacja końcowa:

    1 miejsce - SP Wola Sernicka

    2 miejsce - SP Ostrów Lubelski

    3 miejsce - SP Brzeźnica Bychawska  

    4 miejsce - SP Uścimów

    Zwycięzcy turnieju zagrają w Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 26.05.2017r. w Kocku.

    Skład naszej drużyny: Kacper Pietrzela - 6 bramek, Maksymilian Barszczyk - 1 bramka, Kacper Stępień - bramkarza, Jakub Kisiel - 1 bramka, Łukasz Korsacki, Marcin Pacek, Daniel Kowalski, Jakub Marzęda - 2 bramki, Krystian Skubisz , Jarosław Barszczyk.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Gminny Turniej w Mini Piłce Nożnej Chłopców
    12.05.2017

    W dniu 12.05.2017r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Sernikach odbył się Gminny Turniej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Do zawodów zgłosiło się 3 drużyny: SP w  Sernikach, SP w Brzostowce, SP w  Wola Sernickiej. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 10 minut.


    Wyniki poszczególnych meczów:

    SP Wola Sernicka - SP Serniki 2-1

    SP Brzostówka - SP Serniki 0-0

    SP Wola Sernicka -  SP Brzostówka 1-0

     

    Klasyfikacja końcowa:

    1 miejsce - SP Wola Sernicka

    2 miejsce - SP Serniki

    3 miejsce - SP Brzostówka

     

    Skład naszej drużyny: Kacper Pietrzela - 1 bramka, Maksymilian Barszczyk - 1 bramka, Kacper Stępień - bramkarza, Jakub Kisiel - 1 bramka, Łukasz Korsacki, Marcin Pacek, Daniel Kowalski, Jakub Marzęda , Krystian Skubisz , Jarosław Barszczyk.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt
    11.05.2017

    W dniu 11.05 w Leszkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie znaleźliśmy się w drużynami ze szkół: SP Brzeziny, SP Leszkowice, SP Brzostówka.

    Wyniki naszej drużyny:

    Mecze grupowe:

    SP Wola Sernicka - SP Brzostówka 1-1

    SP Wola Sernicka - SP Brzeziny 2-0

    SP Wola Sernicka - SP Leszkowice 1-2

     

    Półfinał:

    SP Wola Sernicka - SP Michów 0-1

     

    Mecz o 3 miejsce:

    SP Wola Sernicka - SP Firlej 1-1  (2-3)

     

    Klasyfikacje końcowa:

    1 miejsce - SP Michów

    2 miejsce - SP Leszkowice

    3 miejsce - SP Firlej

    4 miejsce - SP Wola Sernicka

     

    Skład drużyny: Klaudia Pietrzela, Wiktoria Wojciechowska, Katarzyna Lejkowska, Kinga Sagan, Justyna Pydyś, Wiktoria Grzeszek, Paulina Wesołowska, Daria Ferenc, Aleksandra Błaszczak.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • ,,Uratujmy krainę baśni”
    04.05.2017

    W dniu 4 maja nasi uczniowie wzięli udział w przedstawieniu teatralnym - ,,Uratujmy krainę baśni”.

    Spektakl przedstawiał piękną oraz kolorową opowieść o wartości bajek i baśni. Uczniowie wzięli aktywny udział w uratowaniu księgi baśni, którą uwięził Telewizorek. Dodatkowo próbował przekonać dzieci, że oglądanie telewizji jest dużo lepsze od czytania bajek, a bohater Jacek namawiał do gry na komputerze. Na szczęście uczniom udało się przekonać Jacka o wartości książki i razem z nim uratowali Krainę Baśni.

    Teatrzyk pokazał, jakie wartości mogą płynąć z czytania książek. Neguje bezwartościowe, pełne przemocy gry komputerowe oraz programy telewizyjne. Spektakl podkreślił korzyści płynące z obcowania z książką i klasyczną baśnią, które powodują, że świat staje się bardziej intrygujący oraz wartościowy. Atutami spektaklu był aktywny kontakt aktorów z dziećmi. Dzięki tej sztuce dzieci mogły same się przekonać, że warto jest porzucić klawiaturę komputera i zajrzeć do świata książki, który skrywa tajemniczość i marzenia, bez których świat dziecka byłby szary i smutny.  Przedstawienie wzbudziło wiele emocji. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.

  • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
    28.04.2017

    Dnia 28 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce odbył się Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii 2017” dla klas trzecich. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół: Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce i Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Mierzwińska, Jakub Marzęda, Adam Borzęcki. Uczniowie dobrze wywiązali się ze swojego zadania, otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk pani dyrektor Małgorzaty Krzewskiej oraz organizatorki konkursu pani Doroty Misztal .GRATULUJEMY!

  • GMINNY FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA I RECYTOWANIA UTWORÓW JANA KOCHANOWSKIEGO
    26.04.2017

     26 kwietnia  w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli odbył się Gminny Festiwal Pięknego Czytania i Recytowania Utworów Jana Kochanowskiego.

    Jak co roku zostali zaproszeni do udziału w tym spotkaniu ,, Pod lipą Jana Kochanowskiego z Czarnolasu” uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Barszczyk uczennica klasy III , Alicja Mierzwińska z klasy IV oraz Jan Borzęcki z klasy VI. Podjęli oni wyzwanie nauczenia się na pamięć, niełatwych dla tak młodego odbiorcy , utworów Jana  z Czarnolasu.  Alicja zaprezentowała znany wszystkim utwór ,, Na zdrowie”, Joasia ,, O żywocie ludzkim” a uczeń klasy szóstej ,, Do gór i lasów”.

    Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, może dzięki temu, że nie ma komisji wyłaniającej zwycięzców. Tu  każdy jest laureatem. Naszym uczniom dziękujemy,  że tak pięknie reprezentowali naszą szkołę.Za trud włożony w przygotowanie  otrzymali oni nagrody książkowe a pani Bożena Dycha i pani Elżbieta Oniszko podziękowania. 

  • WIELKANOC
    12.04.2017

    Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa poprzedza smutny okres Wielkiego Postu. Same święta to czas radości i odnowy. Pełno w nich tradycji i zwyczajów , które zostały nam przybliżone przez przedszkolaków i uczniów klasy III dnia 12 kwietnia 2017 roku podczas przedstawienia.

  • PROGRAM EDUKACYJNY
    10.04.2017

    W dniu 10 kwietnia uczniowie czwartej klasy wystawili inscenizację „Sąd nad papierosem”. Było to zwieńczenie, podsumowanie pracy nad programem edukacyjnym „Bieg po zdrowie”. Program ten został  zainicjowany przez Główny Inspektorat Sanitarny, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Dziecka.

    Zakładał on następujące cele:
    - opóźnienie i zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
    - pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
    - zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

    Dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Lubartowie nasi uczniowie korzystali z atrakcyjnych, bogato ilustrowanych materiałów: plakatów, ulotek, zeszytów ćwiczeń. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były przez p. Magdalenę Bednarczyk za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, wszystko po to by wyzwolić kreatywność i aktywność wychowanków. Podczas sześciu spotkań dzieci dyskutowały, wymieniały doświadczenia, refleksje i pomysły. Ponadto przeprowadziły wywiady z dorosłymi, liczyły koszty palenia papierosów, tworzyły komiks i scenariusz przedstawienia. Ćwiczyły asertywność. Na koniec chętnie podzieliły się nabytą wiedzą z całą społecznością szkolną. Widzowie rozprawy sądowej dostrzegli edukacyjne walory przedstawienia, żywo reagowali na żarty, nagrodzili świetną grę aktorską rzęsistymi brawami.

strona: