Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • ...
  • OGŁOSZENIE

     

    Postępowanie uzupełniające

    do klasy I i oddziałów przedszkolnych (pięciolatki i sześciolatki)

    na rok szkolny 2023/2024

    w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    ustalono na okres

    od 8  do 19 maja 2023r.

  • POKAZ HISTORYCZNY

    Dnia 12 maja odbył się w naszej szkole pokaz historyczny „Konflikty XX w”. Uczniowie wysłuchali historii kampanii wrześniowej, przybliżone zostały im wydarzenia z II wojny światowej. Podczas pokazu osoby chętne uczestniczyły w aranżacji krótkich scenek nawiązujących do wydarzeń z okresu wojennego. Oglądający mieli możliwość przymierzenia, obejrzenia i zapoznania się z eksponatami i replikami broni. Była to prawdziwa lekcja historii.

  • Tydzień bibliotek „Podaruj książce drugie życie”

     

    Dnia 12 maja  2023r. z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasza biblioteka szkolna przy współpracy z Filą Biblioteki Publicznej w Woli Sernickiej włączyła się w te obchody. Wspólnie, wraz z uczniami klasy  VII i panią Ewą Kowalczyk wykorzystaliśmy stare książki i nadaliśmy im nowy niepowtarzalny wygląd. Każdy uczeń  po odpowiednim zaginaniu i podklejaniu stworzył nowe oblicze książki. Akcja bardzo podobała się uczniom i chętnie się w nią włączyli.

  • Wycieczka: Kraków, Wadowice, Energylandia, Ojcowski Park Narodowy

    W dniach 8-10 maja  uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Jana  Pawła II w Brzostówce uczestniczyli w wycieczce na południe Polski. Pierwszego dnia zwiedzanie zaczęliśmy od Krakowa, a dokładnie Wawelu.  Następnie udaliśmy sie na Stare Miasto, żeby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami: Rynek, Sukiennice, Wieża Ratusza, Collegium Maius.  Następnym miejscem, które zobaczyliśmy było Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiadokolację oraz zakwaterowanie w Zembrzycach. Drugiego dnia udaliśmy się do parku rozrywki  Energylandia w Zatorze. W ostatnim dniu naszej wycieczki wyruszyliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego,  gdzie przeszliśmy doliną Prądnika do skał "Brama Krakowska", zwiedziliśmy też Jaskinię Ciemną. Ostatnim punktem był zamek "Pieskowa Skała" oraz "Maczuga Herkulesa".

  • NIECH SIĘ ŚWIĘCI TRZECI MAJA !

    Dnia 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły w montażu słowno-muzycznym uczcili 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie, zawiera prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku znacznie zmniejszyła wpływ magnaterii. Zniesiono liberum veto oraz poprawiono sytuację chłopów.

  • WARSZTATY Z PROJEKTOREM

     

    „Potrzeba całej drużyny by zainspirować i wzmocnić klasę” dlatego w dniach 21.04 i 28.04.2023r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach z PROJEKTOREM. Jest to ogólnopolski program realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

    Łączy on aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli, ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji, aby docierać do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi zajęciami rozwojowymi dla dzieci.

    Celem głównym warsztatów z Projektorem jest kształtowanie i wzmacnianie u dzieci postawy prospołecznej i obywatelskiej. W naszej szkole gościliśmy dwie studentki Panie:  Oliwię Dubownik i Agnieszkę Chmiel, które stworzyły dzieciom przestrzeń do rozwoju kompetencji komunikacji, krytycznego myślenia kreatywności i współpracy. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w te zajęcia, pracowali w zespołach, dyskutowali i poszukiwali rozwiązań na stawiane pytania. Atmosfera na zajęciach była przyjazna i wpływała na otwartość uczniów wobec wolontariuszek. Było to dla nich nowe doświadczenie, z którego każdy wyniósł to co było mu najbliższe.

  • FINAŁ KONKURSU "CZY ZNASZ PISMO ŚWIĘTE?"

    Dnia 27 kwietnia 2023 roku odbył się w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Sernikach Finał XXIV Międzydiecezjalnego Konkursu " Czy znasz Pismo Święte"? W konkursie wzięło udział 89 uczestników z 25 szkół podstawowych: Lublina, Świdnika, Nałęczowa, Opola Lubelskiego, Krępca, Łucki, Lubartowa, Niemiec, Pałecznicy, Puław, Niezdowa oraz z Gminy Serniki. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Wiktoria Grzegorzyca, Maria Karczmarz, Kinga Kusak, Anastazja Bicka, Radosław Marzęda i Dawid Zagajski. Uczestnicy odpowiadali pisemnie na 15 pytań z kategorii: miejsce, postać, kto to powiedział? za które można było uzyskać 15 punktów. Dwóch uczniów uzyskało po 14 punktów i dwóch po 13 punktów. Po dogrywce: 

    I miejsce: Weronika Wilczyńska SP nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim

    II miejsce: Gabriela Sokołowska SP im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie

    III miejsce: Patryk Krajewski SP nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie

    IV miejsce: Weronika Józwiak SP w Sernikach

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok na jubileuszowy XXV Międzydiecezjalny Konkurs " Czy znasz Pismo Święte?" z Ewangelii wg św Marka. 

  • NASZE SUKCESY

    18 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie odbył się III Ogólnopolski, V Wojewódzki i XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz Aleksandra Fredry”. Jego celem było ukazanie poetyckiego dorobku Marii Konopnickiej oraz uczczenie 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Pan Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski, Pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Pan dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin

    W konkursie wzięło udział 54 uczestników, którzy reprezentowali województwa: lubelskie, mazowieckie, śląskie i łódzkie. Każdy z nich zaprezentował dwa utwory: jeden Marii Konopnickiej, drugi Aleksandra Fredry. Oceniało ich jury w składzie: - pani Anna Szczepińska - wizytator Lubelskiego Kuratorium Oświaty, - pani Elżbieta Szymula - wieloletni metodyk edukacji wczesnoszkolnej, - pani Teresa Szabelska - wieloletni metodyk języka polskiego.

    Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Rozalia Sagan z klasy III, Liliana Chmielewska z klasy IV oraz Alicja Chmielewska z klasy VIII. Alicja otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej kl. VII-VIII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


     


     

  • Powiatowe eliminacja "Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

    W dniach 20 i 21 kwietnia  na stadionie MOSiR w Lubartowie odbyły się powiatowe eliminacje do "Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W tych dniach, pod szyldem naszej szkoły, rywalizowały drużyny złożone z uczniów ze szkół Gminy Serniki w trzech kategoriach: chłopcy U-8, chłopcy U-10 oraz dziewczęta U-12. Opiekunami drużyn podczas zawodów byli: pani Aneta Pęksa, pan Paweł Onyszko i pan Mateusz Lejkowski.

    Drużyna chłopców U-8 po bardzo zaciętych meczach zajęła 2 miejsce.
    Skład drużyny: Eryk Łuszczyński, Szymon Węgrzyn, Filip Polak, Wiktor Onyszko, Miłosz Marzęda (SP Nowa Wola), Filip Olejniczek (SP Nowa Wola), Szymon Jankowski (SP Brzostówka).

    Drużyna chłopców U-10 zajęła 4 miejsce.
    Skład drużyny:  Filip Serwin, Krystian Błaszczak, Damian Zagajski, Oskar Hodun, Bartłomiej Misztal (SP Brzostówka), Cezary Pyła (SP Brzostówka), Kacper Maczuba (SP Brzostówka), Dawid Wojtyła (SP Serniki).

    Drużyna dziewcząt U-12 po bardzo emocjonujących meczach zajęła 1 miejsce i awansowała do Finałów Wojewódzkich.
    Skład drużyny: Zuzanna Wronisz, Nikola Chrzan, Nikola Prażmo, Julia Furtak, Aleksandra Karczmarz, Martyna Jedut, Kinga Twardzisz, Wiktoria Grzyb (SP Brzostówka), Martyna Pyła (SP Brzostówka).

    Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • DZIEŃ ŚWIADOMOSCI AUTYZMU

    W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przypada on 2 kwietnia, my świętowaliśmy ten dzień we wtorek 4 kwietnia 2023 roku.

    Autyzm oraz spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami.

    W tym dniu na znak solidarności i jedności ubraliśmy się w kolor niebieski. Jest to kolor niewinności, nadziei oraz jest uznawany za najgłębszy z kolorów. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

    W tym dniu również uczniowie tworzyli prace plastyczne i wykonywali sobie zdjęcia w fotoramce oraz uczestniczyli w warsztatach o tematyce autyzmu.

    Pamiętajmy, każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy niezależnie od diagnozy.

    Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

     

  • PORANEK WIELKANOCNY

    „Świę­co­ne ja­jecz­ko, Ślicz­na ma­lo­wan­ka!

    Śpie­wam so­bie, ska­czę so­bie

    Od sa­me­go ran­ka”.

     

    Maria Konopnicka, „Wielkanoc”

     

    5 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się Poranek Wielkanocny z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, w którym uczestniczyli nauczyciele oraz cała społeczność szkolna. Pod przewodnictwem pani Magdaleny Barszczyk i pana Daniela Kisiewicza uczniowie z klasy V- VIII przybliżyli wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Uczniowie klasy IV uświetnili uroczystość recytacją wierszy. Usłyszeliśmy między innymi skąd się wzięła tradycja malowania pisanek, zwyczaj święcenia palm, oblewania wodą czy smagania baziami. Przypomnieliśmy sobie co zawiera polska tradycyjna święconka oraz jak ważne dla wszystkich Chrześcijan jest Triduum Paschalne. Barwna dekoracja wykonana przez uczniów oddziału przedszkolnego 6- latków, a także pisanki i kartki przygotowane przez uczniów dodawały kolorytu i wprowadzały w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

    Na zakończenie spotkana p. Dyrektor A. Karczewski podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożył całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Rozdane zostały także nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy włączyli się w konkurs na „Najładniejszą kartkę lub pisankę wielkanocną”.

  • WYJAZD KLASY VI NA POKAZY CHEMICZNE

     

      Dnia 4 kwietnia  wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina na  POKAZY CHEMICZNE organizowane w Instytucie Chemii  UMCS. Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy prezentowane eksperymenty. Nie zabrakło w nich ciekawych efektów jak: świecenie, dymienie, wybuchy. W jednym z doświadczeń świetnie poradził sobie nasz kolega Przemek. Nauczyliśmy się czym jest roztwór i jak odróżnić odczyn roztworu za pomocą skali pH. Poznaliśmy właściwości metali aktywnych i szlachetnych.

    Zaobserwowaliśmy wytracąnie sią osadów i zmianę kolorów substancji.

     Szczególnie podobały nam się eksperymenty z ciekłym azotem i próba lustra srebrowego.

    Dzięki "zaczarowanym" balonikom, mogliśmy porównać właściwości gazów: dwutlenku węgla, helu i wodoru.

     Z pewnością wiele ciekawostek przyda się nam w nauce i w codziennym życiu.

       Po zakończeniu pokazów zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Marii Skodowskiej – Curie. Następnie nawiedziliśmy kościół akademicki KUL. Wybraliśmy się też  na dziedziniec Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przed pomnik św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ten sposób upamiętniliśmy 18 rocznicę śmierci Papieża Polaka.

      Ostatnim punktem programu wycieczki był krótki odpoczynek w Mc Donald's.

     

     

  • SADZENIE LASU

     

       Dnia 31 marca uczestniczyliśmy w akcji Nadleśnictwa Lubartów "POSADŹ SWOJE DRZEWO", zorganizowanej w Lasach Kozłowieckich.

    Uczniowie z różnych szkół wraz z nauczycielami oraz przedstawiciele środowisk lokalnych zgromadzili się na placu przy kwaterze myśliwskiej "Stary Tartak", gdzie zainaugurowano tegoroczną akcję sadzenia lasu.

    Nasza przygoda z lasem rozpoczęła się od zwiedzania szkółki leśnej "Stróżek ".

    Poznaliśmy tam wiele szczegółów na temat zbierania nasion, wysiewania ich oraz pielęgnacji sadzonek. Szkółka Stróżek zajmuje powierzchnię 9,53 ha i wytwarza rocznie ponad 1,2 mln sadzonek  różnych drzew i krzewów.

    Następnie wraz z opiekunami: panią Agatą Lisek, panią Justyną Piłką i panem leśniczym udaliśmy się na miejsce wyznaczone do sadzenia drzew. Sadziliśmy sadzonki dębu szypułkowego. Posadziliśmy blisko 100 drzewek!

    Na zakończenie było ognisko i gorący posiłek przy leśniczówce.

    Mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą biorąc udział w różnych konkursach i wygrywając drobne upominki. Otrzymaliśmy też sadzonki drzew do posadzenia w swoim otoczeniu.

     Wyjazd był ciekawą lekcją przyrody.

     Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji w następnym roku.

     

     

     

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023. W naszej szkole podjęte zostały działania propagujące bezpieczne poruszanie się w cyberprzestrzeni z tej okazji na lekcjach informatyki uczniowie wykonywali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Zdjęcia z akcji zostały wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Wiosna to początek nowego życia, to pożegnanie długiej i trudnej zimy, to czas budzenia się przyrody do życia. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę – na słońce, kwiaty, ptaki. Dosyć mamy zimy i ciepłych ubrań. Na ten dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.

    21 marca 2023, czyli PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY był szczególnym dniem dla uczniów naszej szkoły. Najstarsi wychowankowie przez trzy lekcje wcielali się w rolę nauczycieli. Uczniowie klasy VIII zasiedli za biurkami nauczycieli i przekazywali w różnorodny sposób wiedzę swoim młodszym kolegom. Forma oraz treść przekazywanych informacji była ciekawa oraz nietuzinkowa. Nowi nauczyciele sprawdzali wiedzę swoich podopiecznych. Po owocnych zajęciach ruszyliśmy całą szkołą kolorowym korowodem nad pobliski zbiornik wodny, niosąc kukłę Marzanny, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.

    Miejmy nadzieję, że po takim naszym zaangażowaniu wreszcie nadejdzie upragniona wiosna!

  • Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

    Zespół Downa jest odmiennością biologiczną człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21, tzw. trisomia chromosomu 21. Data Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa nie jest przypadkowa. Jej zapis symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu – stąd data 21.03.

    Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek ,,nie do pary”. Kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów, symbol niedopasowania społecznego.

    Akcja ta, ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. Skarpetki mogą być w kropki, w paski, za kolano lub tuż przy kostce z niepasujących do siebie par, symbolizując różnorodność genetyczną.

    W tym roku w naszej szkole również został zorganizowany Dzień Kolorowej Skarpetki. Uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji, mieli w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki ,,nie do pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

    Z tej okazji zorganizowaliśmy również szkolny konkurs plastyczny ,,Kolorowe Skarpetki w Barwach Wiosny”. Na konkurs wpłynęło 21 prac z klas I-VIII oraz z oddziału przedszkolnego. Komisja nagrodziła 11 prac.

    Osoby nagrodzone:

    1. Alicja Małyska – oddział przedszkolny

    2. Iga Onyszko – oddział przedszkolny

    3. Filip Polak – klasa I

    4. Zofia Wójcik – klasa I

    5. Lena Szymankiewicz – klasa I

    6. Klaudia Kusak – klasa I

    7. Natalia Kowalczyk – klasa II

    8. Julia Olejnik – klasa II

    9. Magdalena Kowalczyk – klasa II

    10. Martyna Jedut – klasa III

    11. Kinga Kusak – klasa VI

    Gratulujemy i wszystkim osobom biorących udział w konkursie życzymy dalszych sukcesów.


     

     

  • Sportowe Potyczki klas IV-VI

    W dniu 15.03.2023r. w naszej szkole odbył się turniej pt. „Sportowe Potyczki klas IV-VI”. Była to już XII edycja turnieju rekreacyjno-sportowego. W zawodach wzięły udział 4 szkoły podstawowe z terenu Gminy Serniki. Uroczystości otwarcia turnieju dokonała  p. Anna Tchórz. Po powitaniu głos zabrał Sędzia Główny p. Mateusz Lejkowski, który  przedstawił zasady rozgrywania zawodów. Rolę sędziów młodzieżowych pełnili uczniowie klasy 8. Drużyny występowały w 8-osobowych składach (4 chłopców i 4 dziewczynki). Zawodnicy startowali w 10 konkurencjach sprawnościowych. W każdej konkurencji można było zdobyć od 1 do 4 pkt. Suma punktów z poszczególnych konkurencji decydowała o miejscu drużyny. Pomiędzy konkurencjami odbyły się również pokazy tańca uczennic z naszej szkoły, które przygotowane zostały przez p. Małgorzatę Kuszewski z LICT Lublin. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje tego przedsięwzięcia.

    Wyniki turnieju:

    I        miejsce – SP w Sernikach           - 28 pkt

    II       miejsce – SP w Brzostówce         - 25 pkt

    III       miejsce – SP w Woli  Sernickiej  - 24 pkt

    IV      miejsce – SP w Nowej Woli         - 23 pkt

     

             Na zakończenie turnieju drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Przybyłym szkołom dziękujemy za wspólną rywalizację i życzymy sukcesów sportowych.

  • Mecz charytatywny: Uczniowie vs. Nauczyciele i Rodzice

    W poniedziałek 13.03.2023 r. w naszej szkole w ramach akcji: „Razem dla Rodaków ze Wschodu”. odbył się mecz charytatywny w halową piłkę nożną. W rozgrywkach wzięli udział Uczniowie vs Nauczyciele i Rodzice. Zacięta rywalizacja zakończyła się wynikiem 9-9. W karnych lepsi okazali się uczniowie wygrywając 5-4. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu rodziców, dzieci, kadry pedagogicznej i pracowników szkoły po raz kolejny mogliśmy wesprzeć polskie rodziny mieszkające na Ukrainie. Zbieraliśmy:
    - produkty spożywcze o długim okresie przechowywania: makaron, cukier, słodycze,
    kakao, kawa, herbata, konserwy, kasza, ryż, mleko w proszku, mussle, itp.
    - książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci
    - miękkie przytulanki
    Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym nas w tej inicjatywie za zapał i chęć niesienia pomocy innym. 

  • OGŁOSZENIE

    ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  I  KLASY I

    W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    od 01.03.2023r. do 15.03.2023r.

            Klasy pierwsze nie mogą liczyć więcej niż 25 osób.

     

    • z urzędu - dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły, w oparciu o dane z biura ewidencji ludności,
    • na pisemną prośbę (wniosek) rodziców (prawnych opiekunów) skierowaną do dyrektora szkoły, dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami
    • W roku szkolnym 2023/2024 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci:
    • urodzone w 2016 r.
    • urodzone w 2017 r. jeżeli ukończyli roczne przygotowanie przedszkolne i taka jest wola rodziców/prawnych opiekunów

     

    Oddział przedszkolny (do 25 osób)

     - dzieci sześcioletnie: urodzone w 2017 r. (obowiązek)

     - dzieci pięcioletnie: urodzone w 2018 r.

    Oddział przedszkolny (do 20 osób)

    - dzieci czteroletnie i trzyletnie (roczniki 2019, 2020)

     

    1. Zapisu do szkoły dokonują rodzice lub prawni opiekunowie na podstawie dowodu osobistego oraz aktu urodzenia dziecka. Rodzic wypełnia stosowny wniosek i się pod nim podpisuje. (Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły oraz w sekretariacie)

     W przypadku podjęcia decyzji o nauce dziecka w szkole innej niż obwodowa, rodzic (prawny opiekun) jest zobowiązany do powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji przez nie obowiązku szkolnego.

      Podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych do klasy I i oddziału przedszkolnego nastąpi w terminie do 21 marca 2023 r.

     

    Karta_zgloszenia_do_oddzialu_przedszkolnego

    WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_KLASY_I

    wniosek_o_przyjecie_spoza_obwodu szkolnego

     

strona: