Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

    Poniedziałek 22.06.2026

    liczba odwiedzin: 1082143

    Wiadomości

    • W dniu 17.06.2026r nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowej Akcji promującej czytelnictwo „Czytanie na polanie”, która zachęca do porzucania sal lekcyjnych i bibliotek na rzecz czytania na świeżym powietrzu. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami wybrali się na boisko szkolne, gdzie czytaliśmy utwory naszej patronki – Marii Konopnickiej.

      Akcja przyniosła wiele radości i zachęciła uczniów do rozmów o czytanych utworach.

    • 12 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00 uczniowie klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

      Celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie pozytywnych skojarzeń związanych z sięganiem po książki. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu, pokazując, że czytanie może być ciekawą i przyjemną formą spędzania czasu.

      Czytajmy razem i rozwijajmy pasję do książek!

    • Dnia 11 czerwca 2026 roku odbyła się wycieczka szkolna do Majolandii. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z opiekunami. Celem wycieczki była integracja grupy, aktywny wypoczynek oraz wspólna zabawa.

      Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy zapoznani z regulaminem bezpieczeństwa. Następnie mogliśmy korzystać z licznych atrakcji dostępnych w parku. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód oraz karuzele. Uczniowie brali również udział w różnych grach i zabawach organizowanych przez animatorów.

    • Dnia 10 czerwca 2026r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzami WOT w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja z Wojskiem”. Celem wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa, obronności oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

      Program wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026, w których wskazano m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych i obywatelskich oraz dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

    • W dniach 25-27.03.2026r uczniowie klas I–VIII naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LOEN z matematyki oraz języka angielskiego.

      Konkurs stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, poszerzenia wiedzy oraz zmierzenia się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia i kreatywnego podejścia do nauki.

      Wyniki otrzymaliśmy w maju i z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki, wykazując się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz starannością w przygotowaniach. Uzyskane rezultaty są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i potwierdzają wysoki poziom nauczania oraz systematyczną pracę uczniów.

    • Mamy przyjemność pogratulować Kindze Twardzisz z klasy VI wyróżnienia w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Wioski bez troski” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

      Konkurs przeprowadzony był w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym, promowania pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci w gospodarstwie rolnym.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej zasady bezpiecznej pracy oraz zalecenia wpisujące się w treść kampanii „Rola rolnika, by upadku unikał".

    • "Święto rodziny" na stałe zagościło w naszym kalendarzu szkolnych uroczystości. We wtorkowe przedpołudnie 9 czerwca odbył się pełen atrakcji piknik. Wydarzenie przyciągnęło uczniów, rodziców oraz dziadków, którzy wspólnie bawili się, korzystając z bogatego programu przygotowanego przez organizatorów.

      Pierwszą atrakcją było przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy VI pod opieką p. Barbary Sagan. Było to zwieńczenie pracy na zajęciach koła teatralnego. Współczesne ujęcie historii Kopciuszka było zaskakujące i zabawne. Ciekawe dialogi i humorystyczne sceny z życia szkoły sprawiły, że publiczność nie mogła powstrzymać uśmiechu. Następnie na scenie wystąpiły dzieci z oddziałow przedszkolnych i klas I-III. Zaprezentowały układy taneczne i piosenki poświęcone kochanym mamom i tatusiom.