Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

    Piątek 26.06.2026

    liczba odwiedzin: 1085344

    Wiadomości

    • Piątek 26.06.2026r.

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego

      w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

      odbędzie się około 10:10.

      9:00 - Msza św. w Kościele w Sernikach.

      Dojazdy:

      Autobus I:

      Wólka Zabłocka – 8:30, Nowa Wieś - 8:35, Kolonia Wola Sernicka - 8:40

      Wola Sernicka (szkoła) 8.45, Serniki kościół 8:50

      Autobus II:

      Czerniejów 8:35, Serniki Kolonia 8:40, Serniki Odsapka 8:45, Serniki kościół - 8:50

      Odjazdy około 12.30

    • W dniu 17.06.2026r nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowej Akcji promującej czytelnictwo „Czytanie na polanie”, która zachęca do porzucania sal lekcyjnych i bibliotek na rzecz czytania na świeżym powietrzu. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami wybrali się na boisko szkolne, gdzie czytaliśmy utwory naszej patronki – Marii Konopnickiej.

      Akcja przyniosła wiele radości i zachęciła uczniów do rozmów o czytanych utworach.

    • 12 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00 uczniowie klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

      Celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie pozytywnych skojarzeń związanych z sięganiem po książki. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w wydarzeniu, pokazując, że czytanie może być ciekawą i przyjemną formą spędzania czasu.

      Czytajmy razem i rozwijajmy pasję do książek!

    • Dnia 11 czerwca 2026 roku odbyła się wycieczka szkolna do Majolandii. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z opiekunami. Celem wycieczki była integracja grupy, aktywny wypoczynek oraz wspólna zabawa.

      Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy zapoznani z regulaminem bezpieczeństwa. Następnie mogliśmy korzystać z licznych atrakcji dostępnych w parku. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód oraz karuzele. Uczniowie brali również udział w różnych grach i zabawach organizowanych przez animatorów.

    • Dnia 10 czerwca 2026r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzami WOT w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja z Wojskiem”. Celem wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa, obronności oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

      Program wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026, w których wskazano m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych i obywatelskich oraz dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

    • W dniach 25-27.03.2026r uczniowie klas I–VIII naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LOEN z matematyki oraz języka angielskiego.

      Konkurs stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, poszerzenia wiedzy oraz zmierzenia się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia i kreatywnego podejścia do nauki.

      Wyniki otrzymaliśmy w maju i z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki, wykazując się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz starannością w przygotowaniach. Uzyskane rezultaty są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i potwierdzają wysoki poziom nauczania oraz systematyczną pracę uczniów.