Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

 

Nawigacja

  • Kiermasz charytatywny

    Dnia 23.04.2024 r. w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek. Wspieraliśmy naszego ucznia- Marcelka Majek, który nie poddaje się i po raz kolejny dzielnie walczy o swoją sprawność. Chłopiec zbiera pieniądze na operację lewego biodra. Dzięki ogromnemu wsparciu, zaangażowaniu i otwartym sercom rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim naszych uczniów zebraliśmy kwotę w wysokości 2439,20 zł. Uzyskane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na operację chłopca. Dziękujemy za tak pozytywny i piękny odzew.

    “Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards)

  • POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE

    Postępowanie uzupełniające do klasy I

    i oddziałów przedszkolnych (pięciolatki i sześciolatki)

    na rok szkolny 2024/2025

    w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    od 6 maja do 17 maja 2024.

  • Powiatowe eliminacje "Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

    W dniach 22, 23 i 24 kwietnia  na stadionie MOSiR w Lubartowie odbyły się powiatowe eliminacje do "Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W tych dniach, pod szyldem naszej szkoły, rywalizowały drużyny złożone z uczniów ze szkół Gminy Serniki w trzech kategoriach: chłopcy U-8, chłopcy U-10 chłopcy U-12 oraz dziewczęta U-12. Opiekunami drużyn podczas zawodów byli: pan Paweł Onyszko i pan Mateusz Lejkowski.

    Drużyna chłopców U-8 po bardzo skutecznej grze zajęła
    1 miejsce i awansowała do Finałów Wojewódzkich.
    Skład drużyny: Mikołaj Budka, Grzegorz Sagan, Miłosz Marzęda (SP Nowa Wola), Filip Olejniczek (SP Nowa Wola),  Maksymilian Budka (SP Nowa Wola), Bartosz Waśkowicz (SP Brzostówka).

    Drużyna chłopców U-10 zajęła 3 miejsce.
    Skład drużyny:  Eryk Łuszczyński, Szymon Węgrzyn, Filip Polak, Wiktor Onyszko, Oskar Hodun, Miłosz Budka (SP Nowa Wola), Filip Kobyła (SP Nowa Wola).

    Drużyna chłopców U-12 zakończyła turniej w rozgrywkach grupowych.
    Skład drużyny: Krystian Błaszczak, Damian Zagajski, Oskar Janczak,  Antoni Wojciechowski, Paweł Demucha, Bartłomiej Misztal (SP Brzostówka), Cezary Pyła (SP Brzostówka), Dawid Wojtyła (SP Serniki)

    Drużyna dziewcząt U-12 po bardzo emocjonujących meczach zajęła 1 miejsce i awansowała do Finałów Wojewódzkich.
    Skład drużyny: Aleksandra Karczmarz, Martyna Jedut, Kinga Twardzisz, Wiktoria Budka (SP Nowa Wola), Amelia Kobyłka (SP Nowa Wola), Joanna Misztal (SP Serniki),  Nikola Karczmarz (SP Serniki).

    Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • XXVIII Ogólnopolskie Biegi Lewarta

    W dniu 12 kwietnia 2024r. odbyły się XXVIII Ogólnopolskie  Biegi Lewarta dla dzieci i młodzieży, których organizatorem był MOSiR Lubartów.  Naszą szkołę reprezentowało ponad 17 uczniów.  Najwyższe miejsce z naszych zawodników zajął Oskar Hodun, który  stanął  na 3 miejscu na podium w kategorii chłopców rocznik 2014-2015.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • CHRZEST POLSKI

     

    W dniu 2 lutego 2019 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe- wprowadził rodzące się państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Uczniowie klasy III, V i VII, 15 kwietnia w montażu słowno- muzycznym przypomnieli nam to wydarzenie.

  • Sadzenie lasu 2024

     

    Dnia 12 kwietnia uczestniczyliśmy w akcji Nadleśnictwa Lubartów "Posadź Swoje Drzewo", zorganizowanej w Lasach Kozłowieckich.

    W tym roku przypada 100 rocznica powstania Lasów Państwowych.

    Akcja sadzenia lasu z udziałem młodzieży szkolnej odbyła się 10 raz.

    Nasza przygoda z lasem rozpoczęła się w Starym Tartaku, dokąd przyjechaliśmy autokarem.

    Po uroczystym rozpoczęciu spotkania i powitaniu grup, udaliśmy się pieszo do wyznaczonej części lasu. Na przygotowanej powierzchni, pod czujnym okiem panów leśniczych sadziliśmy sadzonki dębu szypułkowego. Wraz z opiekunami: panią Magdaleną Barszczyk, panią Wiolettą Szostak

    i panią Justyną Piłką udało się nam posadzić 187 drzewek. Towarzyszyła nam piękna pogoda.

    Po zakończeniu tej pracy zwiedzaliśmy szkółkę leśną "Stróżek". Poznaliśmy tam wiele szczegółów na temat zbierania nasion, wysiewania ich oraz pielęgnacji sadzonek różnych drzew.

    Po powrocie ze szkółki mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą biorąc udział

    w konkursach, zdobywając ciekawe upominki a także sadzonki drzew.

    Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na gorący poczęstunek przy leśniczówce.

    Wycieczka była bardzo udana. Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz wziąć udział w sadzeniu lasu.

    Bardzo dziękujemy wszystkim Pracownikom Nadleśnictwa Lubartów.

     

  • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

    11 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się 46 powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

    Uroczystego otwarcia dokonali Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie mł. bryg Paweł Bochyński, V-ce Prezes Zarządu OP ZOSP RP w Lubartowie dh Grzegorz Poznański oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego, a zarazem Sekretarz Starostwa Powiatowego w Lubartowie Pan Michał Rola. Obecny był także Starosta Powiatu Lubartowskiego Pan Tomasz Marzęda, funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie i członkowie Prezydium Zarządu OP ZOSP RP w Lubartowie.

    Uczestnicy konkursu rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: klasy I-IV, V-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

    Turniej obejmował wiedzę na temat przepisów przeciwpożarowych, postępowania w przypadku pożaru, umiejętności korzystania z podręcznego sprzętu gaśniczego oraz tradycji i historii ruchu strażackiego.

    Naszą szkołę reprezentowała Matylda Ciesielska - uczennica klasy VIII, za co Jej serdecznie dziękujemy!

  • WYCIECZKA DO LUBLINA

    W dniu 4 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy VI, V i IV uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Cały dzień był pełen emocji, zabawy i nowych, ciekawych doświadczeń.

    Pierwszą atrakcją był Park Trampolin "Strefa Wysokich Lotów". Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami na trampolinach, skacząc i eksplorując różnorodne atrakcje. Były salta, skoki i zawody, które sprawiły, że wszyscy poczuli się jak prawdziwi akrobaci.

    Po takiej dawce energii przyszedł czas na chwilę odpoczynku i relaksu, dlatego kolejnym punktem naszej wycieczki było Multikino. Tam mogliśmy obejrzeć film pt. „Za duży na bajki 2”, który był nie tylko świetną rozrywką, ale także okazją do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne.

    Ostatnia przystań to Zabawa w Lasercity. To miejsce, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi bohaterowie w grze komputerowej. Ścigali się, ukrywali i atakowaliśmy w niezapomnianych bitwach laserowych. Każdy moment był pełen ekscytujących emocji i niezwykłych przeżyć.

    Wycieczka nie tylko dostarczyła uczestnikom ogromnej dawki zabawy i radości, ale także umożliwiła dzieciom bliższe poznanie się, budowanie więzi oraz integrację międzyklasową.

  • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

    W czwartek 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny zwany dniem wagarowicza. Z tym dniem związana jest tradycja topienia marzanny, z której w tym roku zrezygnowaliśmy ze względu na troskę o środowisko. Podczas zorganizowanego z tej okazji apelu uczniowie dowiedzieli się, co symbolizuje marzanna, skąd wziął się zwyczaj jej topienia i jakie przesądy są z tym związane. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali, przygotowane na zajęciach teatralnych, humorystyczne przedstawienie o niesfornym Piotrusiu, z którego mogliśmy się dowiedzieć, dlaczego nie warto chodzić na wagary.

    Wszyscy z utęsknieniem czekamy na moment, w którym schowamy zimowe ubrania do szafy i będziemy mogli wystąpić w nowej, wiosennej odsłonie. Stąd zrodził się pomysł na zorganizowanie pokazu mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali wiosenne nakrycia głowy oraz ,, ekokreacje ” wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wszyscy wspaniale sprawdzili się rolach modeli i modelek, o czym świadczyły gromkie brawa. Młodzi kreatorzy mody otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Pokaz był oceniany przez jury, które wyróżniło najciekawsze propozycje, przyznając projektantom nagrody specjalne.

    Uczniowie klasy siódmej i ósmej mieli okazję poznać trud pracy pedagoga. Na dwie godziny lekcyjne wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia w młodszych klasach.

    Odbyły się także warsztaty zdobienia jaj techniką decoupage’u, które przeprowadziły panie z Krainy Rumianku.

    Oprócz umiejętności plastycznych uczniowie klas IV-VIII mogli wykazać się talentem kulinarnym, przygotowując zdrowe przekąski wiosenne. Mamy nadzieję, ze zagoszczą one na stałe w uczniowskich śniadaniówkach.

  • .

    Obfitych łask i błogosławieństw

    Od Chrystusa Zmartwychwstałego

    Oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych

    Z radosnym Alleluja życzą

     

    Dyrektor, pracownicy i uczniowie

    Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

  • OGŁOSZENIE

     

    ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I

    W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    od 01.03.2024r. do 15.03.2024r.

     

    Klasy pierwsze nie mogą liczyć więcej niż 25 osób.

    •z urzędu - dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły, w oparciu o dane z biura ewidencji ludności,

    •na pisemną prośbę (wniosek) rodziców (prawnych opiekunów) skierowaną do dyrektora szkoły, dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami

    •W roku szkolnym 2024/2025 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci:

    urodzone w 2017 r.

    •urodzone w 2018 r. jeżeli ukończyli roczne przygotowanie przedszkolne i taka jest wola rodziców/prawnych opiekunów

     

    Oddział przedszkolny (do 25 osób)

    - dzieci sześcioletnie: urodzone w 2018 r. (obowiązek)

    - dzieci pięcioletnie: urodzone w 2019 r.

    - dzieci czteroletnie i trzyletnie (roczniki 2020,2021)

     

    1. Zapisu do szkoły dokonują rodzice lub prawni opiekunowie na podstawie dowodu osobistego oraz aktu urodzenia dziecka. Rodzic wypełnia stosowny wniosek i się pod nim podpisuje. (Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły oraz w sekretariacie)

    W przypadku podjęcia decyzji o nauce dziecka w szkole innej niż obwodowa, rodzic (prawny opiekun) jest zobowiązany do powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji przez nie obowiązku szkolnego.

    Podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych

    do klasy I i oddziału przedszkolnego nastąpi w terminie do 21 marca 2024 r.

     

    Do pobrania:

    Karta_zgloszenia_do_oddzialu_przedszkolnego

    WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DO_KLASY_I

    Wniosek_o_przyjecie_spoza_obwodu_

    Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_odzialu_przedszkolnego

    Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_klasy_I

  • OGŁOSZENIE

      

     

    Nasza szkoła zakwalifikowała się do  projektu pn. „Szanse rozwojowe szkół podstawowych w Gminie Serniki”  nr FELU.10.03-IZ.00-002/23, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w związku z powyższym zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do składania wniosków na dodatkowe zajęcia.

    Zasady rekrutacji do projektu pn. „Szanse rozwojowe szkół podstawowych w Gminie Serniki”  nr FELU.10.03-IZ.00-002/23, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytetu X Lepsza edukacja, Działania 10.03 Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury)

     

    1. Rekrutacja uczniów odbywać się będzie od 16 do 21 lutego 2024 r.
    2. Wymagane dokumenty rekrutacyjne dla uczestników wszystkich form wsparcia to:
    • formularz rekrutacyjny dla uczniów (zał. nr 1a),
    • oświadczenie o spełnianiu kryteriów formalnych dla uczniów (zał. nr 2a),
    • oświadczenie uczestnika projektu (zał. nr 3).
    1. Dokumenty, o których mowa muszą zostać podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika
    2. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są: na stronie internetowej szkoły w gabinecie Dyrektora Szkoły i u wychowawcy klasy
    3. Składanie dokumentów prowadzone będzie w przez Koordynatora szkolnego.
    4. Sporządzone zostaną listy uczestników zajęć oraz listy rezerwowe. Listy będą zatwierdzane przez Komisje rekrutacyjną.
    5. Wszystkie osoby, które złożą dokumenty rekrutacyjne zostaną powiadomione o wynikach rekrutacji ustnie w szkole przez Koordynatora szkolnego.
    6. Osoby z list rezerwowych będą kwalifikowane do zajęć pozalekcyjnych w przypadku skreślenia z listy podstawowej uczestników projektu według kolejności umieszczenia na liście rezerwowej, jednak tylko wówczas jeśli dane wsparcie zostanie przerwane w takim momencie, gdy będzie możliwe osiągnięcie Oefektów przez kolejnego uczestnika. Decyzja o możliwościach osiągnięcia tych efektów będzie podejmowana przez Zespół projektowy po zapoznaniu się z opinią Koordynatora szkolnego, osoby/podmiotu prowadzącego zajęcia /danego pracodawcy.
    7. Skreślenie z listy uczestników zajęć następuje w przypadku:
    • opuszczenia przez zakwalifikowanego uczestnika powyżej 20% zajęć pozalekcyjnych,
    • przerwania przez zakwalifikowanego uczestnika udziału w projekcie,
    • w przypadku innych losowych wydarzeń.

     

    1. Komisja rekrutacyjna, po przeprowadzonej rekrutacji sporządzi Protokół z rekrutacji.
    2. W szkole odbędzie się spotkanie Dyrektora, Koordynatora szkolnego oraz uczniów zakwalifikowanych do projektu inicjujące udział uczestników w wybranych formach wsparcia.

     Kryteria rekrutacji uczniów premiujące

    • zajęcia wyrównawcze - pierwszeństwo dla U posiadających opinię nauczyciela stwierdzającą znaczące braki z danej dziedziny, U posiadający średnią poniżej 4,0 z danego przedmiotu ( język polski, matematyka)
    • zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – U, którzy na koniec poprzedniego roku szkolnego uzyskali średnią ocen powyżej 4,0 ( koło z języka angielskiego, kółko matematyczno – geograficzne, kółko informatyczne, zajęcia teatralne, zajęcia wokalne).
    • zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej – pierwszeństwo dla U posiadających opinie o potrzebie wsparcia specjalnego, U posiadających orzeczenia/zaświadczenia o niepełnosprawności (zajęcia korekcyjno-
    • kompensacyjne, zajęcia logopedyczne, trening umiejętności społecznych).
    • wsparcie z zakresu doradztwa zawodowego - U zgodnie z przynależnością do III i VII klasy.

     

     

    • Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze

    z języka polskiego - 1 gr kl. III – 1 godz. tygodniowo

                                       1 gr kl. I – II – 1 godz. tygodniowo

                                       1 gr kl. I – IV – 1 godz. tygodniowo

     

    z matematyki          - 1 gr kl. I – III – 1 godz. tygodniowo

                                     - 1gr- kl. II  -  1 godz. tygodniowo

                                     - 1gr kl. IV – VI – 1 godz. tygodniowo

     

    z języka angielskiego - 1 gr. kl. II – 1 godz. tygodniowo

                                          - 1 gr. kl. III – 1 godz. tygodniowo

                                          -1 gr. kl. V-VII  – 1 godz. tygodniowo

     

    • Koło z języka angielskiego

    1 gr. kl. IV – 1 godz. tygodniowo

    1 gr. kl. IV –VI - 1 godz. tygodniowo

     

    • Koło informatyczne

    1 gr. kl. I–III  – 1 godz. tygodniowo

    1 gr. kl. I - III  - 1 godz. tygodniowo

    • Koło matematyczno-  przyrodnicze

    1 gr. kl. I - II – 1 godz. tygodniowo

    1 gr. kl.   – 1 godz. tygodniowo

    • Koło  teatralne

    1 gr. kl. I –III – 1 godz. tygodniowo  

     1 gr. kl. III – 1 godz. tygodniowo  

    • Koło muzyczne

    1 gr. kl. IV –V – 1 godz. tygodniowo

    • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

    1gr. kl. II -III – 1 godz. tygodniowo

    1gr. kl. I – 1 godz. tygodniowo

    • Zajęcia emocjonalno - społeczne

    1 gr. kl. III – 1 godz. tygodniowo

     1 gr. kl V - VII- 1 godzina tygodniowo

     

    Prawa i obowiązki uczestników projektu

    1. Udział w projekcie jest dla uczniów bezpłatny, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
    2. Projektodawca zapewnia uczestnikom na potrzeby realizacji zajęć pomoce dydaktyczne.
    3. Każdy uczestnik ma prawo:
    • zapoznać się z programem oraz wymogami każdej wybranej przez uczestnika formy wsparcia,
    • wyboru oferty zgodnej z indywidualnymi potrzebami rozwojowym i edukacyjnymi oraz możliwościami psychofizycznymi,
    • korzystania z pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do zajęć, w których uczestniczy w ramach Projektu,
    • uzyskiwania informacji zwrotnej na temat swoich postępów w trakcie realizacji danej formy wsparcia.
    1. Uczestnik jest zobowiązany do:
    • regularnego i aktywnego uczestniczenia w formach wsparcia, na które został zakwalifikowany oraz ukończenia wybranych form wsparcia,
    • udziału w weryfikacji umiejętności i wiedzy (kompetencji lub kwalifikacji) zdobytych podczas uczestniczenia w wybranych formach wsparcia (testu/sprawdzianu/egzaminu zaplanowanego dla danej formy wsparcia),
    • udziału w badaniach ankietowych przeprowadzanych w ramach projektu, zarówno w trakcie jego trwania, jak i po jego zakończeniu,
    • do składania dodatkowych oświadczeń w trakcie realizacji projektu, niezbędnych do uczestnictwa w projekcie,
    • do bieżącego informowania o zmianach danych zawartych w dokumentacji rekrutacyjnej, w tym w szczególności w danych teleadresowych,
    • do zapoznania się z postanowieniami niniejszego Regulaminu, a przystąpienie do procesu rekrutacji jest równoznaczne z zaakceptowaniem i przestrzeganiem przedmiotowego Regulaminu.
    1. Uczestnik projektu ponosi odpowiedzialność za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą.

     

    ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

    Załącznik_nr_1a_(dla ucznia).docx

    Załącznik_nr 1_b_(dla_nauczyciela).docx

    Załącznik_nr_3_(dla ucznia).doc

    Załącznik._nr_3_(dla_nauczycieli).doc

     

     

    Tytuł projektu: Szanse rozwojowe szkół podstawowych w Gminie Serniki

    Nazwa programu: Działanie 10.3 Kształcenie ogólne Priorytet X Lepsza edukacja, Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

    Nr umowy o dofinansowanie: 169/FELU.10.03-IZ.00-0120/23 z dnia 05.02.2024 r.

    Wartość projektu: 2 071 115,95 zł

    Wartość dofinansowania: 1 848 115,95 zł

    Wkład własny (rzeczowy): 223 000,00 zł

    Termin realizacji: 01.01.2024 r. – 30.06.2026 r.

    Szkoły objęte wsparciem w ramach projektu:

    - Szkoła Podstawowa w Sernikach

    - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

    - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

    - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

    Działania realizowane w ramach projektu:

    - doskonalenie zawodowe nauczycieli ze szkół objętych wsparciem (kursy i studia podyplomowe)

    - zakup wyposażenia i doposażenie w pomoce pracowni i sal lekcyjnych wykorzystywanych w realizacji projektu (montaż platform dla niepełnosprawnych, montaż systemu informacji przestrzennej i odnajdywania drogi, wyposażenie pracowni robotyki, językowej, przyrodniczej, sensorycznej, logopedycznej, polonistyczno-matematycznej, fotograficznej, gabinetu pedagoga)

    - Zajęcia wyrównawcze, rozwijające kompetencje kluczowe i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz doradztwo zawodowe (zajęcia z robotyki, językowe, matematyczno - geograficzne, matematyczno – przyrodnicze, wokalne, teatralne, wokalno – instrumentalne, muzyczne, informatyczne, kółko szachowe, kółko reportersko – fotograficzne, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, TUS, logopedyczne, emocjonalno – społeczne, zajęcia terapii ręki, zajęcia z integracji sensorycznej, trening zastępowania agresji, zajęcia arteterapii, zajęcia ze stymulacji mechanizmów lewopółkulowych, zajęcia mnemotechniczne, zajęcia dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem, dydaktyczno - wyrównawcze: matematyczne, polonistyczne, z języka angielskiego, doradztwo zawodowe, wyjazdy edukacyjne m.inn do teatru, do British Council/Ambasady Brytyjskiej, do Centrum Nauki Kopernik, Parków Narodowych oraz  zwodoznawcze do zakładów pracy)

     

    Grupy docelowe:

    - 300 uczniów (157 kobiet, 143 mężczyzn),

    w tym: co najmniej 7 osób z niepełnosprawnościami, 27 osób z opiniami o potrzebie przyspieszonego postępowania

    - 67 nauczycieli (60 kobiet, 7 mężczyzn)

     

    Cel projektu: Celem gł. Projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych wśród min. 300 uczniów 157 K,143 M szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Serniki, tj.: Szkoła Podstawowa w Sernikach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, a także zapewnienie włączającego kształcenia w ich obrębie poprzez wprowadzenie programu rozwojowego w okresie od I 2024 do VI 2026. 

    Efekty, rezultaty projektu:

    - wzrost wiedzy, umiejętności i kwalifikacji uczniów, a w szczególności wzrost pomocy uczniom z dysfunkcjami oraz wspomaganie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego,

    - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów

    - poprawa jakości kształcenia, co doprowadzi do lepszych wyników podczas egzaminów uczniów klas VIII

    - podnoszenie kompetencji nauczycieli, które powinno przełożyć się na lepsze nastawienie do pracy i większe zaangażowanie w realizację celów edukacyjnych szkół

    - rozwój innowacyjnych metod nauczania

    - poprawa jakości kapitału ludzkiego w Regionie

    - podnoszenie standardów wyposażenia w nowoczesny sprzęt w szkołach

    - poprawa dostępności szkół


     

  • Teatr Cieni

    W piątek (15.03.2024 r. ) dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4-latki, 5-latki i 6-latki obejrzały przedstawienie pt.: „Calineczka” zaprezentowane przez Teatr Cieni „Skrzydła Wyobraźni”. Po widowisku przedszkolaki zapoznały się z historią powstania teatru cieni, oraz wykonały papierowe pacynki- postaci z obejrzanej wcześniej bajki. Dziękujemy za mile spędzony czas.

     

  • POKAZY CHEMICZNE

    W dniu 12 marca 2024 roku uczestniczyliśmy w Pokazach chemicznych organizowanych przez Wydział Chemii UMCS w Lublinie. Dzięki przeprowadzonym eksperymentom uzyskaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, chociażby dlaczego sód należy przechowywać w nafcie, jakiej substancji imitującej krew używa się na planach filmowych,  dlaczego nie wolno trzymać środków chemicznych w pojemnikach po substancjach spożywczych, co to jest bawełna strzelnicza, jak zrobić oślepiającą lampkę chemiczną, jak działa silnik odrzutowy, jaki gaz potrafi „szczekać”.

    A kolorami można było bawić się na rożne sposoby. Do doświadczeń używano więc oprócz dobrze znanej nam fenoloftaleiny innych wskaźników o ciekawych nazwach - czerwień Kongo, błękit Nilu. Z ich pomocą w niezwykle barwny sposób można było zidentyfikować substancje, które na pierwszy rzut oka wyglądały tak samo. Maja z klasy VIII została nawet asystentką. Wykonała eksperyment, podczas którego wydzieliły się duże ilości dymu. Okazało się, że ten dym to nic innego jak woda i tlen. Te produkty powstały podczas wybuchowego rozkładu nadtlenku wodoru, czyli wody utlenionej. W tym doświadczeniu został użyty jej 30% roztwór.

    Bardzo ciekawy był eksperyment, w  którym za każdym wstrząśnięciem kolby substancja w niej zawarta zmieniała kolor. Nie zabrakło też strzelających czarodziejskich pantofelków, dymiącej kolby, latających puszek i… komarów.

    Za rok zapraszany na kolejną taką lekcję chemii! Warto!

  • Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

    W dniu 06 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

    Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych:

    Grupa I – klasy I – IV,

    Grupa II - klasy V – VIII.

    Uczniowie mieli do rozwiązania testy, które wymagały szerokiej wiedzy z zakresu pożarnictwa, znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru.

    Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Izabela Tołubińska, Wiktoria Grzegorzyca, Matylda Ciesielska, Nikola Prażmo, Rozalia Sagan, Antoni Wróbel, Joanna Dzięcioł.

    W I grupie wiekowej trzecie miejsce zajęła Rozalia Sagan, w II grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Ciesielska Matylda, natomiast drugie miejsce zajęła Tołubińska Izabela.

    Ciesielska Matylda będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w etapie powiatowym turnieju OTWP, który odbędzie się 11 kwietnia w Lubartowie.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • POKAZ HISTORYCZNY

    Dnia 7 marca odbył się w naszej szkole pokaz historyczny pod tytułem „Konflikty  XX wieku”. Uczniowie wysłuchali historii I wojny światowej i kampanii wrześniowej, przybliżone zostały im wydarzenia z okresu  wojny światowej. Podczas pokazu osoby chętne uczestniczyły w aranżacji krótkich scenek nawiązujących do wydarzeń wojennych. Uczniowie przymierzali mundury, zapoznali się z eksponatami i replikami broni. Była to prawdziwa lekcja historii.

  • WYCIECZKA: SALA ZABAW ,,KOZIOŁEK” – MULTIKINO ,,ZAGADKA KLARY MUU”

    W poniedziałek 04.03.2024 roku 52 dzieci uczestniczyło w wycieczce do Lublina. W wyjeździe wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 3 i 4 latków, 5 latków oraz 6 latków oraz uczniowie z klasy I.

    Nasz dzień rozpoczęliśmy od świetnej zabawy w Sali Zabaw ,,Koziołek” w Galerii Olimp. Tam wszyscy mogli bawić się, biegać, pływać w suchym basenie, jeździć samochodami oraz budować z klocków ile tylko mieli ochoty. Następnie siedząc w wygodnych fotelach na Sali kinowej w Multikinie w Galerii Olimp byliśmy razem z Klarą Muu detektywami w odszyfrowaniu zagadki skradzionego nasionka podczas seansu ,,Zagadka Klary Muu”. Na koniec wstąpiliśmy jeszcze do McDonalds, gdzie wszyscy cieszyli się z zawartości Happy Meal. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów. Był to udany dzień.

  • Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym

    W dniu 1 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowiew  odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców  w kategorii Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Aleksandra Karczmarz, Julia Furtak. Po rozegraniu wszystkich meczów  dziewczęta ukończyły turniej na VII miejscu.  Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

    W dniu 26  lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców  w kategorii Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Aleksandra Karczmarz, Julia Furtak oraz chłopcy:  Filip Polak, Filip Serwin oraz Szymon Węgrzyn. Po rozegraniu wszystkich meczów  dziewczęta ukończyły turniej na II miejscu, a tym samym awansowały do mistrzostw województwa.  Natomiast chłopcy uplasowali się na V miejscu.  Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  • WALENTYNKI

    The rose is red, the violet’s blue,
    The honey’s sweet, and so are you!

     

    Ten tradycyjny wierszyk służył za inspirację dla uczniów, którzy 14 lutego z p. M. Bednarczyk obchodzili Walentynki po angielsku. Na uczniów klas IV, VI, VII oraz VIII czekało wiele wyzwań i atrakcji. Wszystkie były pretekstem do poznania nowych słówek, szlifowania gramatyki i wymowy. Młodzież układała zaproszenia i dialogi niezbędne na randce. Uczniowie śpiewali piosenki karaoke, rozwiązywali krzyżówki oraz wykreślanki, pisali biegane dyktando i romantyczne wierszyki. Nie mogło się obyć bez tworzenia tradycyjnych kartek walentynkowych. Serca i serduszka zostały wykorzystane do aranżacji gazetek, które ozdobiły salę i korytarz szkolny.

strona: