Piątek 19.04.2024

• Postępowanie uzupełniające do klasy I

i oddziałów przedszkolnych (pięciolatki i sześciolatki)

na rok szkolny 2024/2025

w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

od 6 maja do 17 maja 2024.

• W dniu 2 lutego 2019 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe- wprowadził rodzące się państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Uczniowie klasy III, V i VII, 15 kwietnia w montażu słowno- muzycznym przypomnieli nam to wydarzenie.

• 11 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się 46 powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uroczystego otwarcia dokonali Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie mł. bryg Paweł Bochyński, V-ce Prezes Zarządu OP ZOSP RP w Lubartowie dh Grzegorz Poznański oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego, a zarazem Sekretarz Starostwa Powiatowego w Lubartowie Pan Michał Rola. Obecny był także Starosta Powiatu Lubartowskiego Pan Tomasz Marzęda, funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie i członkowie Prezydium Zarządu OP ZOSP RP w Lubartowie.

• W dniu 4 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy VI, V i IV uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Cały dzień był pełen emocji, zabawy i nowych, ciekawych doświadczeń.

Pierwszą atrakcją był Park Trampolin "Strefa Wysokich Lotów". Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami na trampolinach, skacząc i eksplorując różnorodne atrakcje. Były salta, skoki i zawody, które sprawiły, że wszyscy poczuli się jak prawdziwi akrobaci.

Po takiej dawce energii przyszedł czas na chwilę odpoczynku i relaksu, dlatego kolejnym punktem naszej wycieczki było Multikino. Tam mogliśmy obejrzeć film pt. „Za duży na bajki 2”, który był nie tylko świetną rozrywką, ale także okazją do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne.

• W czwartek 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny zwany dniem wagarowicza. Z tym dniem związana jest tradycja topienia marzanny, z której w tym roku zrezygnowaliśmy ze względu na troskę o środowisko. Podczas zorganizowanego z tej okazji apelu uczniowie dowiedzieli się, co symbolizuje marzanna, skąd wziął się zwyczaj jej topienia i jakie przesądy są z tym związane. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali, przygotowane na zajęciach teatralnych, humorystyczne przedstawienie o niesfornym Piotrusiu, z którego mogliśmy się dowiedzieć, dlaczego nie warto chodzić na wagary.

• Obfitych łask i błogosławieństw

Od Chrystusa Zmartwychwstałego